Praha 2 podporuje zaměstnané rodiče, postaví jim jesle

Praha 2 podporuje zaměstnané rodiče, postaví jim jesle

V Praze 2 vzniknou nové jesle pro děti do tří let. Projekt bude částečně financovat městská část sama, část peněz chce získat z dotací.  Zastupitelé na svém dnešním zasedání souhlasili s tím, že městská část bude žádat o finanční podporu z operačního programu Praha – Pól růstu ČR, jehož prostřednictvím hlavní město Praha přerozděluje peníze z evropských fondů jednotlivým žadatelům.

Na území Prahy 2 provozuje městská část dosud pouze jedny jesle v Londýnské 16 pod hlavičkou Centra sociálních služeb Praha 2. Nové jesle mají vzniknout na adrese Na Rybníčku, Ječná 29/529 v domě ve vnitrobloku, v němž bude provedena rekonstrukce vnitřních prostor, přistavěn další objekt a upraví se venkovní prostory.

Městská část se tak snaží vyjít vstříc potřebám zaměstnaných rodičů s malými dětmi. Zájem rodičů o umístění dítěte do jeslí každoročně převyšuje kapacity zařízení, která jsou v Praze 2 k dispozici. „ Naše městská část provozuje jen jedny jesle a společně se sedmi soukromými zařízeními jsou kapacitně nedostatečné. Rádi bychom vyšli vstříc mladým rodinám, aby se rodiče nemuseli rozhodovat mezi kariérou a rodičovskou rolí či dovolenou. Nové jesle budou mít kvalifikovaný personál a vlastní hřiště, což přispěje k vysokému standardu nabízených služeb,“ upřesňuje místostarostka Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Předpokládané náklady projektu jsou okolo 40 milionů korun. V Praze 2 je otevřeno osm jeslí, z toho sedm soukromých. Kapacita soukromých jeslí je 85 míst a kapacita jeslí, které provozuje MČ, je 40. Každoročně městská část odmítá v průměru 56 dětí.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů, tel.: 236 044 182, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 20.09.2016 – webadmin@praha2.cz