Praha 2 preventivně svolala krizový štáb

Dnes odpoledne se na radnici sešel krizový štáb a povodňová komise městské části, a to vzhledem k tomu, že byl pro celou Prahu vyhlášen první stupeň povodňové pohotovosti. Krizový štáb Prahy 2 (jehož členy jsou starostka a radní městské části, hasiči, ředitel Policie ČR pro oblast Praha II, ředitel Městské policie Prahy 2 a vybraní zaměstnanci úřadu), spolu s členy povodňové komise přijal veškerá preventivní protipovodňová opatření. Botič po celé jeho délce a jeho vyústění do Vltavy kontrolují povodňové hlídky složené ze strážníků Městské policie, funkční je kamerový dohled i elektronický systém protipovodňových čidel a hlášení. Zkontrolováno bylo i spojení s evakuačními centry v Praze 2 (např. základní školy). V případě nebezpečí budou obyvatelé Prahy 2 informováni na webu a facebooku městské části, v nejhorším případě prostřednictvím sirén. Pokud se počasí neumoudří, sejdou se členové krizového štábu opět zítra v 8.00.