Praha 2 přispěje na obnovu Iráku

Městská část Praha 2 přispěje společnosti Člověk v tísni, o. p. s. při České televizi symbolickou částkou 50 tisíc Kč na projekt SOS Irák.
„Je to sice jen symbolický dar, mohl by však inspirovat i další městské části a jednotlivce,“ uvedla zástupkyně starosty Jana Černochová. Příspěvek 50 tisíc není jediný způsob, jakým naše městská část aktivity společnosti Člověk v tísni podporuje. Prostory v Sokolské 18, ve kterých nyní tato humanitární organizace sídlí, jí Praha 2 pronajímá za nekomerční, tedy snížené nájemné.
Stálá mise společnosti Člověk v tísni působí v jižním Iráku – v jedné z nejchudších oblastí, provincii Missan – od května letošního roku.
Cílem snažení všech členů mise je napomoci k obnovení normálního života v oblasti, v níž se dosud nedostává pitné vody, lékařské péče a základního školního vzdělání.

han

Zveřejněno: 08.09.2003 – support@publix.cz