Praha 2 se dohodla na podobě veřejných ploch v kampusu Albertov

Praha 2 se dohodla na podobě veřejných ploch v kampusu Albertov

V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2.

Univerzita Karlova nyní intenzivně pracuje na přípravě dostavby vysokoškolského kampusu. Ten by měl být doplněn o dvě nové budovy, Biocentrum a Globcentrum.

„Přáli jsme si hlavně, aby došlo k propojení zahrady Ztracenka s kampusem směrem na Albertovské schody. Dále aby byly zachovány přístup a parkování pro návštěvníky Kliniky rehabilitačního lékařství a Revmatalogického ústavu,“ uvedla po podpisu memoranda Jana Černochová.

Dokument o spolupráci všech tří stran zahrnuje i jednotný mobiliář (např. lavičky pro návštěvníky a uživatele kampusu či rozcestníky). „Samozřejmostí je pak požadavek na zklidnění dopravy v daném prostoru a doplnění stávající zeleně,“ dodala starostka Černochová.

Prostor, jehož se memorandum týká, je vymezený ulicemi Horskou, Albertov, Ke Karlovu, Apolinářskou a Na Slupi. Přibližně do půl roku by na základě memoranda měla být podepsána mezi Prahou 2, Univerzitou Karlovou a Magistrátem hl. m. Prahy závazná smlouva.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 25.09.2018 – webadmin@praha2.cz