Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie

Praha 2 zahajuje další ročník Senior akademie

Celkem 12 dvouhodinových přednášek na téma ochrana života, zdraví a majetku pořádá pro své dříve narozené spoluobčany městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy. Senior akademie byla slavnostně zahájena ve středu 1. března 2017 ve 14:00 za účasti místostarosty pro oblast bezpečnosti Martina Víška.

Cyklus bude pokračovat až do 24. května. Přednášky se konají každou středu od 14:00 do 16:00 v zasedacím sále radnice (nám. Míru 20, 6. patro). Obsahem té dnešní bylo bezpečí doma a na ulici i v prostředcích MHD, loupežná přepadení a také rady, jak předejít napadení a okradení.

„Přednášky jsou zaměřeny na ochranu života, zdraví a majetku a lidé zde získají návod, jak se účinně bránit a předcházet nejrůznějším nepříjemnostem. Je jich celkem dvanáct a témata jsou vybrána tak, aby pokud možno pokryla rizika, ohrožující starší generaci v praktickém životě,“ říká zástupce starostky pro oblast bezpečnosti Martin Víšek.

Na druhém sezení 8. března se posluchačům akademie dostane poučení o základech právního vědomí. Další je věnováno problematice „kulturních“ zájezdů s prezentačními akcemi, předváděcích akcí a podomního prodeje. Senioři se také dozvědí, jak vybrat vhodnou banku, jak si založit a vést bankovní účet, něco o elektronickém bankovnictví a o půjčkách. Pozornost bude věnována domácímu násilí, jeho formám a příčinám a možnostem, jak se bránit. Dojde také na chov psů ve městě a právní úpravy s tím související.

Do dubna – měsíce bezpečnosti – vstoupí Senior akademie tématem „Zabezpečení majetku“, tedy bytů, domů, chat a automobilů. Další přednášky mají na programu otázky kriminalistiky, bezpečnostseniorů v provozu metropole a mimořádné události a krizové situace. V květnu dojde na pravidla nutné obrany a krajní nouze včetně posouzení právního rámce takové obrany a seznámení se s efektivními sebeobrannými prostředky v mezích zákona. A nakonec se posluchači dozvědí něco o základech první pomoci při akutním infarktu myokardu, mozkové mrtvici nebo mdlobě a také o zásadách požární ochrany.

Senior akademie bude slavnostně ukončena předáním pamětních listů ve středu 24. května 2017. Její součástí jsou tři exkurze. Absolventi se podívají do Muzea Policie ČR na Karlově, do Centrálního operačního střediska MP v Korunní ulici a do Útulku pro opuštěná zvířata MP v Praze 8.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Foto: Kateřina Veselá

Senior akademie