Právě začal další ročník populární Senior akademie (aktualizováno)

V letošním roce připravila městská část Praha 2 ve spolupráci s městskou Policií hl. m. Prahy další ročník Senior akademie. Ve středu 1. března slavnostně zahájil letošní první přednášku místostarosta pro oblast bezpečnosti Martin Víšek. Jak řekl, doufá, že seniorům přinese akademie mnoho zajímavých informací, jež jim budou nápomocné nejen v oblasti bezpečnosti, ale i například ve finanční gramotnosti. Přítomné přivítala i Lenka Hofmanová z oddělení prevence kriminality Městské policie hl. m. Prahy. Připomněla historii Senior akademie, která sahá  až do roku 2006, kdy se konal její první ročník. Zároveň ale také prozradila, co na absolventy čeká letos. Mimo jiné se senioři budou moci dozvědět informace z oblasti právního vědomí, bezpečnosti v provozu metropole, finanční gramotnosti či kriminalistiky a krizových situací. První středeční přednáška, kterou vedla lektorka Hana Krumlovská, se týkala prevence osobního bezpečí. K přednáškám jsou pro zpestření přidány ještě tři exkurze a to do Muzea Policie ČR, do Centrálního operačního střediska MP a do Útulku pro opuštěná zvířata MP v Praze 8.

Do letošního ročníku se přihlásilo více než třicet seniorů, ale je možné se registrovat ještě v průběhu přednášek. Senior akademie potrvá do 24. května, kdy se koná slavnostní ukončení a každý absolvent dostane osvědčení. Přednášky jsou vždy ve středu od 14:00 hodin v zasedací místnosti v 6. patře budovy úřadu.