Přijďte na POKEC aneb Ani letos se „okurková sezóna“ nekoná

Nevím, kdo přišel na to, že v létě je pro práci „okurková sezóna“… nuda, nic moc práce a podobně. Skutečně to platí snad jen pro školáky, a tak rodičům nastává obíhání příbuzenstva kvůli hlídání jinak soběstačných ratolestí.
Takže, co si počít přes léto s POKECem:
* Každé druhé pondělí v měsíci do konce roku pro vás mezi 10:00 a 15:00 děláme „novinový den“, můžete si nad šálkem kávy přečíst i šest druhů novin nebo zalistovat v kulturním přehledu.
* Každý poslední čtvrtek v měsíci až do konce roku v 15:00 vyrážíme kulturně se vyžít – od návštěvy zoologické zahrady až po vznešené baletní představení. Výběr programu záleží na tom, kdo se dostaví, a to je různé.
* Hitem letošního léta je možnost zkusit si v POKECu „ubrouskovou techniku“. Pokud patříte k obdivovatelům popraskaných ozdobných květníků a dóz, směřuje naše nabídka právě k vám. Doporučuji jako příjemné odreagování a možnost zapracovat na zvýšení vlastního sebevědomí v umělecké oblasti. Za mrzký podíl na nákladech okolo 10 až 50 korun, podle toho, co vám k tomu dokoupíme a připravíme (místo 800 korun za vše potřebné), si u nás můžete zkrášlit svůj bytový či zahradní doplněk. Pokud si nedokážete představit, o co jde, přijďte se nám podívat do okna a rovnou se s námi domluvte, kdy a jak.
* Taky jsem ráda, že vám mohu nabídnout naši informačku. Mnozí jste se třeba už u dveří s mapkou Prahy 2 zastavili. Naše tzv. informační místnost je jakousi „vstupní branou“ do komunitního centra POKEC. Ve dvou hlavních dnech a časech (pondělí a středa od 8:30 do 15:30) si dáváme za cíl seznámit vás nejen s programy a nabídkou POKECu, ale především se pro vás pokoušíme získat dostatečné množství informací o různých formách pomoci, ale také společenského vyžití na „dvojce“, případně v jiných městských částech. V základních otázkách týkajících se práce, bydlení či vztahů jsme schopni poskytnout základní orientaci, kde, co a jak. Někdy je těžké si za popisem představit něco konkrétního, tak se raději zastavte. Je to, jako když přijdete na návštěvu, určitě se rychle seznámíme. Oproti úřadu máme velkou výhodu, prozatím u nás nejsou návaly. Zaručujeme vám osobní přístup, nabídneme kávu nebo čaj. Protože problémy a náhlá samota se neřídí pracovní dobou a třeba se zrovna netrefí do pondělí a středy, stačí jen zavolat a domluvit si jiný den u A. Sladké, u dobré duše „informačky“ na telefonu 224 261 683.
Loučím se s vámi pro tento měsíc s heslem: Nebojte se nepracovat.
Navrch přidávám úryvek z knihy Ralfa Walda Emersona…

Co je to úspěch?
Hodně se smát a hodně milovat,
Získat uznání inteligentních lidí a náklonnost dětí,
Zasloužit si pochvalu od upřímných kritiků a snést zradu od falešných přátel,
Ocenit krásu,
Nacházet na druhých to nejlepší,
Udělat něco bez jediné myšlenky na odměnu,
Zlepšit svět, ať už zdravým dítětem, spasenou duší, kouskem zeleně či zlepšenými sociálními podmínkami,
Hrát si a smát se s nadšením a vesele si zpívat,
Vědět, že jednomu člověku se vaším přičiněním dýchalo snáze,
To vše znamená dosáhnout úspěchu.

Schválně, zkuste si sepsat seznam sta věcí, činností atd., které chcete ještě v životě udělat a stihnout.

Markéta Jakubcová

Zveřejněno: 08.07.2004 – support@publix.cz
Vytisknout