Přijďte si do KONTAKTu pro dobrou radu

Pomoc při orientaci v problému, na který jste sami a nevíte kudy kam, kontakty na pomáhající organizace, občanská sdružení a bezplatné sociálně právní poradny na území celé Prahy nabízí již třetím rokem Infocentrum sociální pomoci KONTAKT. Do povodní působil KONTAKT Městského centra sociálních služeb a prevence v podchodu metra B na Palackého náměstí v Praze 2. Nyní je přechodně ve Spytihněvově ulici 6.
Za tři roky využilo bezplatného sociálního a sociálně právního poradenství, poradny k nezaměstnanosti, šikaně v zaměstnání i občanského poradenství téměř deset tisíc klientů. Největší zájem měli o informace o dávkách sociální podpory a sociální péče, často hledali kontakty na sociální služby, odborné bezplatné poradny, ale i na právníky a psychology.
„Navštěvují nás senioři, lidé ve středním věku i mladé maminky na mateřské dovolené. Mnoho praktických rad máme i pro rodiny, které se rozhodnou adoptovat dítě,“ bilancuje sociální pracovnice Jana Vinařová. V KONTAKTu však mají užitečné informace i pro lidi bez domova. Každé pondělí od 14:00 do 18:00 zde funguje poradna pro osoby s handicapem. Aktuální informace si odtud mohou odnést i těhotné ženy, které chtějí znát více o alternativních porodech, speciálním tělocviku a dalších aktivitách pro ženy před porodem i po něm.
Pro seniory KONTAKT připravil speciální nabídku – zájemci mohou zdarma obdržet brožuru s názvem Informace, kontakty a sociální služby pro seniory. Aktivní senioři v ní najdou i zajímavé kontakty pro volný čas. S pomocí pracovnic KONTAKTu může i rodina pečující o blízké propojit sociální služby tak, aby starší nemocný člověk mohl co nejdéle zůstat doma a přitom zátěž rodiny nebyla zničující.
Bohužel i provoz Infocentra zasáhly povodně – provoz KONTAKTu se na dobu rekonstrukce elektrického vedení podařilo přemístit přechodně na nové adrese: Praha 2, Spytihněvova 6. Od poloviny října máme i dva nové telefony: 222 562 234, 222 563 704. Především lidé s handicapem mohou své dotazy volat každé pondělí od 10:00 do 18:00.

Marie Šusterová

Zveřejněno: 09.12.2002 – support@publix.cz