Připravuje se dětská olympiáda

Od 22. do 25. září se budou konat první hry Olympiády s Orbitem pro děti Prahy 2. Plánuje se předběžně 17 disciplín (sportovní i kulturní) v několika kategoriích.
Účastnit se mohou žáci všech základních škol a gymnázií na území Prahy 2 ve věkové hranici 6 – 15 let. Rozpisy a přihlášky jsou k dispozici v jednotlivých základních školách. Předběžně je přihlášeno asi 2100 dětí.
Olympiáda dětí a mládeže je novým projektem Českého olympijského výboru (ČOV), zaměřeným především na žáky základních škol (více než 1,5 milionu dětí z celé ČR). ČOV chce přispět ke sportovnímu a kulturnímu vyžití dětí a mládeže, šířit myšlenku čistoty sportu, ušlechtilost olympismu, zároveň podpořit zdravou soutěživost mezi mládeží a zařadit se rovněž mezi způsoby boje proti kriminalitě mládeže nebo drogové závislosti. Letní a zimní celorepublikové hry se podle současného pojetí konají jednou za dva roky (pro období 2002 – 2005 se partnerem projektu stala společnost Wrigley a celý projekt je nazván Olympiáda s Orbitem pro děti). Podle tradic antických olympiád se při hrách skloubí sport a kultura. První letní celorepublikové hry olympiády se konaly letos v červnu v Pardubickém kraji a první zimní proběhnou v únoru 2004 ve Středočeském kraji.   

red

Zveřejněno: 11.08.2003 – support@publix.cz
Vytisknout