Proběhl další bezplatný seminář pro veřejnost

V budově Úřadu městské části Praha 2 proběhl ve čtvrtek 26. dubna 2018 ve spolupráci s Občanskou poradnou Společnou cestou další bezplatný seminář pro laickou i odbornou veřejnost, tentokrát na téma Pojištění a dluhy.
Lektor Jan Petr Kosinka – poradce Občanské poradny Společnou cestou – účastníkům nejprve představil jednotlivé segmenty občanského pojištění a specifika jeho nejdůležitějších složek: životní pojištění, majetkové pojištění, pojištění motorových vozidel, pojištění odpovědnosti, pojištění domácích zvířat.
Nastínil, co lze pojistit, na co si dát při uzavírání pojistné smlouvy pozor, a přiblížil význam pojištění ve struktuře finanční rozvahy domácnosti. Účastníkům semináře také předal praktické rady, jak jednat s pojišťovacím agentem a „nenaletět“, jak správně zhodnotit svoje potřeby a získat to, co opravdu potřebují, a jak se zbavit těch pojištění, která neodpovídají jejich potřebám.
V závěru semináře se lektor věnoval otázce dluhové problematiky v souvislosti s pojištěním, a také tomu, jak pojištění může pomoci vyhnout se dluhům a nezpůsobit další, včetně praktického rozboru možností ukončování pojistných smluv.

Text a foto: tom


Zveřejněno: 26.04.2018 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout