První ročník Festivalu divadla a hudby Vyšehrad 2004

Děti, dospělí, vyznavači různých hudebních směrů, Pražané, návštěvníci Prahy, zahraniční turisté!
Zveme vás na I. ročník Festivalu divadla a hudby Vyšehrad 2004. Přejeme si, aby připravených osm dnů plných hudby, divadla, vzájemných setkávání a v neposlední řadě kvalitního, typicky českého občerstvení, ve vás vyvolalo chuť prožít toto vše v nádherném prostředí národní kulturní památky. Svojí účastí máte příležitost se podílet na vzniku nové tradice. Za to vám nabízíme průřez mnoha různými žánry naší současné hudební i divadelní scény. Řada špičkových profesionálních i amatérských souborů a umělců jistě osloví všechny, kteří si do svých duší dokáží pustit zážitky, pozitivně ovlivňující lidský život. Stačí si jen vybrat.
Přejeme vám krásné chvíle, interpretům skvělé publikum, Vyšehradu mnoho návštěvníků a všem dohromady počasí se sluníčkem.

Ve dnech 29. května až 5. června se koná 1. ročník Festivalu divadla a hudby Vyšehrad 2004.
Osmidenní festival pod širým nebem bude probíhat denně ve třech uzavřených blocích na letní scéně (přírodní amfiteátr) vyšehradského areálu.
Budou zde prezentovány nejrůznější hudební žánry, jako například jazz, folk nebo country, vystoupí řada různorodých divadelních souborů z celé republiky.
Festival Vyšehrad 2004 zahájí v sobotu 29. května v 17:00 festivalový prezident Wabi Daněk. Programem bude provázet Zdeněk Schwager, moderátor celostátní Porty. Program vyvrcholí v sobotu 5. června poctou českým hudebním legendám. Na vyšehradském festivalu zazpívají například Wabi Daněk, Marta Kubišová, Pavel Bobek, Spirituál Kvintet, Jiří Schmitzer, Pavel Dobeš, František Nedvěd, Marsyas, Bluesberry, Vladimír Mišík a další. Z divadelních soborů se zde představí Divadlo Drak z Hradce Králové, Divadlo Cheb, Divadelní společnost Josefa Dvořáka, Divadlo Příbram s Bárou Hrzánovou, ale také The Tap Tap soubor Jedličkova ústavu.
Pro děti je na úterý 1. června připraven Den dětí a divadla. Cílem pořadatelů je zatraktivnění Národní kulturní památky Vyšehrad. Festival bude bezbariérový.
Podrobnosti o programu najdete v průběhu května na www.praha2.cz.   

len

Zveřejněno: 10.05.2004 – support@publix.cz
Vytisknout