Račané zavítali do Prahy 2

Pracovní i společenský charakter měla dvoudenní návštěva zástupců partnerské městské části Bratislava - Rača v Praze 2. Začala ve čtvrtek 26. června dopoledne uvítáním v Národním domě na Vinohradech.
Výměna zkušeností
Odpoledne se pak sešlo několik pracovních skupin, aby projednaly témata vzájemné spolupráce. Mimo jiné otázky školství, jeho financování a mezinárodní spolupráce škol, problémy bytové politiky, územního plánování, dopravy, bezpečnosti či sociální a zdravotní oblasti.
Na řadu přišly i společné kulturní akce – v září by se Račané měli zúčastnit Vinohradského vinobraní, Praha 2 zase vyšle delegaci na račianské slavnosti vína. Slovenští hosté si večer prohlédli Novoměstskou radnici a zúčastnili se malé slavnosti v prostorách radnice. Pátek 27. června věnovali račianští partneři prohlídce pražských pamětihodností. Připomínáme, že partnerská smlouva mezi Prahou 2 a Bratislavou - Račou byla podepsána vloni v červenci právě na Novoměstské radnici.
Spolupráce vinařů
Také letos ocenila degustační komise Račianského vinohradnického spolku kvalitu vína z Gröbovky.
Zatímco vloni získaly na Račianské ochutnávce vín jednu ze zlatých a jednu ze stříbrných medailí Svatovavřinecké a Rýnský ryzlink, letos bylo stříbrnou odměněno Portugalské modré. Správce vinohradu Antonín Tureček je na své výpěstky patřičně pyšný, nakonec na vinohradu tráví většinu svého času.

len

Zveřejněno: 08.07.2003 – support@publix.cz