„Sestry Williamsovy“ z Prahy 2

V Krokově ulici pod Vyšehradem, v domě, kde dlouhá léta žil zlatý olympijský medailista z Berlína gymnasta Alois Hudec, vyrůstají dva nové sportovní talenty.
Sestry Kateřina a Lucie Langerovy jsou v kategorii mládežnického tenisu už pojmem. Žačky základní školy v Resslově ulici nasbíraly nejen na tenisových kurtech řadu medailí a pohárů. Začínaly ve vinohradském Sokole moderní gymnastikou. Ta již ustoupila tenisu.
Starší, dvanáctiletá Kateřina, je úřadující halovou mistryní Prahy mladších žákyň. Letos v květnu vyhrála oblastní přebor Prahy i ve vyšší kategorii žákyň starších! Ještě ne desetiletá Lucie patřila v neoficiální kategorii dětí do deseti let ke třem nejlepším hráčkám Čech a Moravy. Letos je prvním rokem mladší žákyní a již vyhrála s o dva roky staršími soupeřkami tři halové turnaje a v ročníkovém žebříčku je druhá v republice. Obě útlé blondýnky, které zaujaly autorku a režisérku televizního cyklu o talentovaných dětech NEHASIT – HOŘÍM Hanu Pinkavovou, trénují a hrají za pražskou Spartu.
Lucka s Katkou nežijí jen sportem. Kateřina byla čtvrtá v pražské matematické olympiádě. Lucie mimo pohádek bedlivě pročítá zoologické knížky a příručky. Po mamince Martině zdědily i výtvarný talent. Jejich vzorem jsou světoznámé tenisové hvězdy sestry Williamsovy, které také, jako sestry Langerovy, trénuje vlastní matka.   

mih

Zveřejněno: 10.06.2004 – support@publix.cz
Vytisknout