Školní rok zahájila starostka Prahy 2 v ZŠ Kladská a Sázavská

Již tradičně navštívila starostka Prahy 2 Jana Černochová základní školy zřizované městskou částí, aby zde zahájila nový školní rok. Letos padla volba na ZŠ Kladská a ZŠ Sázavská.
"Přátelství ze základní školy patřívají mezi ta nejpevnější. A proto jsem prvňáčkům popřála nejen to, aby jim škola šla a učení je bavilo, ale taky aby potkali ty správné kamarády," uvedla starostka. Za městskou část první třídy obou škol obdarovala velkou krabicí lega. Učitelkám předala kytice a popřála jim na celý nadcházející rok pevné nervy. Samozřejmě poděkovala paní ředitelce Vávrové v Kladské i panu řediteli Voldřichovi v Sázavské za vše, co s jejich pedagogickým sborem na školách zvládají. A pozdravila se i s písničkářem Janem Vodňanským, absolventem Kladské – do první třídy tam šel právě před 70 lety! Zahájení školního roku v Kladské se po boku starostky zúčastnila také prorektorka Univerzity Karlovy, profesorka Radka Wildová.

Text a foto: kav

Zveřejněno: 04.09.2017 – webadmin@praha2.cz