OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5 
 • Otázka: školky přes léto 2018 (Eva Pešková 4.1.2018 16:14)
  Dobrý den, kdy bude zveřejněný prázdninový provoz školek na léto 2018? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.1.2018 9:30)

   Dobrý den,

   děkuji za dotaz. Prázdninové provozy budeme uveřejňovat v dubnu 2018.

   Hezký den,

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: Přestup dětí do MŠ (L. Bahýľová 9.10.2017 22:23)
  Dobrý den, z důvodu stěhování do Prahy v průběhu školního roku řeším přestup dětí do některé z MŠ na Praze 2. Máte prosím k dispozici údaje o případné volné kapacitě v MŠ nebo mám jednotlivé MŠ kontaktovat individuálně? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.10.2017 8:58)

   Vážená paní Bahýľová,

   až budete vědět přesně, kdy přestěhování proběhne, kontaktujte odbor školství na 236 044 189. Pracovníci odboru Vám zjistí aktuální informace týkající se volných míst na mateřských školách.

   S pozdravem

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství
 • Otázka: Spadova MS (Lucie Gertner 4.9.2017 11:21)
  Dobry den, chtela bych se zeptat, jaka materska skolka je spadova v pripade bydliste ditete v ulici Lublanska. Dcera chodi do soukrome MS, vedeni skolky se nas na ni dotazuje. Mela jsem za to, ze spadove jsou vsechny MS na Praze 2, ale pry je to od nynejsiho zari jinak. Predem dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.9.2017 12:52)

   Dobrý den,

   vskutku je spádová celá městská část.

   Zde přikládám odkaz na obecně závaznou vyhlášku HLMP, ze které to tak i vyplývá. Vyhláška se ovšem týká pouze zařízení zřizovaných městskou částí.

   http://www.praha.eu/file/2413362/vyhlaska_c._7.pdf

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: Spádovost mateřských školek (Petra Pavlisová 21.4.2017 7:54)
  I když tady opakovaně probíhají dotazy ohedně spádovosti MŠ a na Praze 2 je momentálně spádová celá MČ, může se stát, že příští nebo další rok se to zase změní a přiblíží ještě více modelu ZŠ dle ulic? Budu podávat přihlášku pro první dítě (budou jí teprve 3, takže si stejně moc šancí nedávám) a za nějaké tři roky zase pro druhé... Nerada bych, aby v budoucnu museli chodit každý někam jinam. Navíc opravdu netuším, kam bychom patřili, a kam by nás nakonec ještě přiřadili. Např. Na Rybníčku, kam to máme nejblíž, mají jen jednu třídu, která je kapacitně velmi omezená (lokalitu odhaduji dle spádovosti ZŠ, podle bydliště patříme pod ZŠ Štepánská). Na jiných MČ, kde už mají spádovost podle ulic, to pak ve výsledku řeší tak, že když se dítě nevejde do spádové MŠ podle ulice, stejně ho prostě přiřadí jinam bez možnosti výběru rodičů a některé kamáradky musejí jezdit někam přes celou MČ do školky, kterou mají v rámci jejich Prahy téměř nejdál od domu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.4.2017 8:14)

   Dobrý den,

   v tomto směru nepředpokládáme v budoucnosti žádnou změnu. Za předpokladu, že v rámci legislativy bude předškolní vzdělávání za tři roky stále povinné, bude spádovou oblastí celá městská část.


   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: prázdninový provoz mš praha 2 (hana vyvlečková 10.4.2017 13:55)
  dobrý den, prosím o sdělení, které mš zabezpečují prázdninový provoz letos (2017) na Praze2 a jakým způsobem postupovat při přihlášení dítěte a do jakého data je možné učinit, děkuji vyvlečková
 • Otázka: Zápis do školky (Miklickova 23.3.2017 22:24)
  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde najdu termíny dnů otevřených dveří MŠ Praha 2 pro rok 2017/18 a současně termíny zápisu do MŠ 2017/18. Předem děkuji Miklickova
 • Otázka: Spadove oblasti MŠ (Olga Merkunová 4.3.2017 22:02)
  Dobry den, na tomto webu se nekolikrat objevila odpoved, ze spadovou oblasti pro MŠ je cela Praha 2. Neni to, prosim, zastaralá informace? Změnila se legislativa a v roce 2017 by uz i MŠ mely mit do spadove oblasti.Dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.3.2017 8:22)

   Dobré ráno,

   zastaralá informace to není, naopak mateřské školy do tohoto roku žádné spádové oblasti neměly. Stejně jako ostatní městské části hlavního města Prahy, si i městská část Praha 2 zvolila jako spádovou oblast pro mateřské školy celou městskou část. Obecně závaznou vyhlášku v tomto smyslu schvaluje MHMP a nyní je v legislativním procesu. Na formě se ovšem již nic nezmění.

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: zápis do školky (Kratochvílová 21.2.2017 17:02)
  Dobrý den ,podle spádových ulic patříme do Londýnské /bydlíme v Jugoslávské/.Starší z dětí chodí do MŠ Sázavská ,mladší půjde k zápisu.Bude se přihlížet k této skutečnosti ?Není možné , aby každé dítě chodilo do jiné MŠ.Určitě nejsme sami v takovéto situaci.Děkuji. Kratochvílová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2017 10:36)

   Dobrý den,

   pro mateřské školy je spádová oblast celá městská část, nikoliv jednotlivé ulice jako v případě základních škol. To znamená, že můžete přihlásit dítě do jakékoliv mateřské školy zřizované městskou částí Praha 2 a platí pro Vás stejná pravidla.

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství
 • Otázka: zápis do MŠ (Petříková 8.1.2017 20:19)
  Dobrý den,
  ráda bych znala termín zápisu do MŠ pro rok 2017/18. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.1.2017 15:08)
   Vážená paní Petříková,

   přesné datum zápisu do MŠ zveřejníme ke konci ledna a zápis bude v květnu.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: spádové oblasti MŠ (Anna 8.11.2016 16:28)
  Dobrý den, poraďte mi prosím, kde najdu informace o spádových ulicích do mateřských školek na Praze 2. Konkrétně mě zajímá MŠ Londýnská. Děkuji!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.11.2016 9:15)

   Dobrý den,
   v Londýnské ulice je mateřská škola a to konkrétně MŠ Čtyřlístek, pobočka Londýnská, což je zřejmě to, co máte na mysli. Spádové oblasti pro MŠ nejsou, můžete se hlásit kamkoliv v rámci území Prahy 2.
   Seznam MŠ zřizovaných městskou částí najdete zde: http://www.praha2.cz/Materske-skoly-zrizovane-MC
   Další informace najdete zde: http://www.praha2.cz/Soukroma-predskolni-zarizeni-jesle-a-DDM-v-Praze-2

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin