OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5 
 • Otázka: Spádovost mateřských školek (Petra Pavlisová 21.4.2017 7:54)
  I když tady opakovaně probíhají dotazy ohedně spádovosti MŠ a na Praze 2 je momentálně spádová celá MČ, může se stát, že příští nebo další rok se to zase změní a přiblíží ještě více modelu ZŠ dle ulic? Budu podávat přihlášku pro první dítě (budou jí teprve 3, takže si stejně moc šancí nedávám) a za nějaké tři roky zase pro druhé... Nerada bych, aby v budoucnu museli chodit každý někam jinam. Navíc opravdu netuším, kam bychom patřili, a kam by nás nakonec ještě přiřadili. Např. Na Rybníčku, kam to máme nejblíž, mají jen jednu třídu, která je kapacitně velmi omezená (lokalitu odhaduji dle spádovosti ZŠ, podle bydliště patříme pod ZŠ Štepánská). Na jiných MČ, kde už mají spádovost podle ulic, to pak ve výsledku řeší tak, že když se dítě nevejde do spádové MŠ podle ulice, stejně ho prostě přiřadí jinam bez možnosti výběru rodičů a některé kamáradky musejí jezdit někam přes celou MČ do školky, kterou mají v rámci jejich Prahy téměř nejdál od domu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.4.2017 8:14)

   Dobrý den,

   v tomto směru nepředpokládáme v budoucnosti žádnou změnu. Za předpokladu, že v rámci legislativy bude předškolní vzdělávání za tři roky stále povinné, bude spádovou oblastí celá městská část.


   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: prázdninový provoz mš praha 2 (hana vyvlečková 10.4.2017 13:55)
  dobrý den, prosím o sdělení, které mš zabezpečují prázdninový provoz letos (2017) na Praze2 a jakým způsobem postupovat při přihlášení dítěte a do jakého data je možné učinit, děkuji vyvlečková
 • Otázka: Zápis do školky (Miklickova 23.3.2017 22:24)
  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde najdu termíny dnů otevřených dveří MŠ Praha 2 pro rok 2017/18 a současně termíny zápisu do MŠ 2017/18. Předem děkuji Miklickova
 • Otázka: Spadove oblasti MŠ (Olga Merkunová 4.3.2017 22:02)
  Dobry den, na tomto webu se nekolikrat objevila odpoved, ze spadovou oblasti pro MŠ je cela Praha 2. Neni to, prosim, zastaralá informace? Změnila se legislativa a v roce 2017 by uz i MŠ mely mit do spadove oblasti.Dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.3.2017 8:22)

   Dobré ráno,

   zastaralá informace to není, naopak mateřské školy do tohoto roku žádné spádové oblasti neměly. Stejně jako ostatní městské části hlavního města Prahy, si i městská část Praha 2 zvolila jako spádovou oblast pro mateřské školy celou městskou část. Obecně závaznou vyhlášku v tomto smyslu schvaluje MHMP a nyní je v legislativním procesu. Na formě se ovšem již nic nezmění.

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: zápis do školky (Kratochvílová 21.2.2017 17:02)
  Dobrý den ,podle spádových ulic patříme do Londýnské /bydlíme v Jugoslávské/.Starší z dětí chodí do MŠ Sázavská ,mladší půjde k zápisu.Bude se přihlížet k této skutečnosti ?Není možné , aby každé dítě chodilo do jiné MŠ.Určitě nejsme sami v takovéto situaci.Děkuji. Kratochvílová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2017 10:36)

   Dobrý den,

   pro mateřské školy je spádová oblast celá městská část, nikoliv jednotlivé ulice jako v případě základních škol. To znamená, že můžete přihlásit dítě do jakékoliv mateřské školy zřizované městskou částí Praha 2 a platí pro Vás stejná pravidla.

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství
 • Otázka: zápis do MŠ (Petříková 8.1.2017 20:19)
  Dobrý den,
  ráda bych znala termín zápisu do MŠ pro rok 2017/18. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.1.2017 15:08)
   Vážená paní Petříková,

   přesné datum zápisu do MŠ zveřejníme ke konci ledna a zápis bude v květnu.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: spádové oblasti MŠ (Anna 8.11.2016 16:28)
  Dobrý den, poraďte mi prosím, kde najdu informace o spádových ulicích do mateřských školek na Praze 2. Konkrétně mě zajímá MŠ Londýnská. Děkuji!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.11.2016 9:15)

   Dobrý den,
   v Londýnské ulice je mateřská škola a to konkrétně MŠ Čtyřlístek, pobočka Londýnská, což je zřejmě to, co máte na mysli. Spádové oblasti pro MŠ nejsou, můžete se hlásit kamkoliv v rámci území Prahy 2.
   Seznam MŠ zřizovaných městskou částí najdete zde: http://www.praha2.cz/Materske-skoly-zrizovane-MC
   Další informace najdete zde: http://www.praha2.cz/Soukroma-predskolni-zarizeni-jesle-a-DDM-v-Praze-2

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: přihláška do MŠ (Petra Zavázalová 23.2.2016 7:35)
  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Dceři budou 3 roky v prosinci. Přihlášku budu dávat již teď. Kolik můžu dát přihlášek do MŠ zřizované městskou částí? Někde jsem četla, že když podám 2 přihlášky do MŠ zřizovanou městskou částí, tak jednu přihlášku vyřadí. Co je na tom pravdy? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.2.2016 8:35)

   Dobrý den,
   možnost přihlásit dítě do více  mateřských škol zákon nevylučuje. Rozhodnutí o přijetí dítěte je plně v kompetenci ředitele/ky mateřské školy a je posuzováno v souladu s kritérii pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání. Tato kritéria si každá škola stanovuje zvlášť.  Rádi bychom Vás však požádali, abyste své rozhodnutí o výběru Vámi vybrané mateřské školy učinila pokud možno co nejdříve po vydání rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do mateřské školy, a toto své rozhodnutí neprodleně oznámila ředitelce mateřské školy, do níž dítě nenastoupí. Účelem tohoto postupu je zájem zřizovatele, aby nebyla zbytečně znemožněna možnost předškolního vzdělávání jinému dítěti z důvodu naplnění kapacity.

   S pozdravem
   Petra Hainzová, vedoucí odboru školství

 • Otázka: Zápis do MŠ a dny otevřených dvěří (Šárka Grundy 21.1.2016 15:16)
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, kdy je plánován zápis dětí do MŠ na P2 a popřípadě dny otevřených dvěří v jednotlivých školkách pro rok 2016/2017 pokud tedy máte nějaký přehled např. jako zde: http://skolkamaterska.cz/?page_id=9448

  Děkuji za odpověď.

  ŠG
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.1.2016 15:58)

   Vážená paní Grundy,
   termín zápisu dětí do mateřských škol zřizovaných městkou částí Praha 2 je na školní rok 2016/2017 stanoven na dny 6. a 7. dubna 2016. Přehled s informacemi o dnech otevřených dveří bude vyvěšen na webu MČ Praha 2 počátkem příštího týdne.

   Více informací o jednotlivých školách naleznete zde:  http://mapy.praha2.cz/tms/nosync/mszs/katalog_ms_zs.html

   S pozdravem
   Jana Paulů, referent OŠ

 • Otázka: zapis do skoly (Julia 16.12.2015 12:06)
  Dobry den.Mam 2 deti 11 roku a 6 let. Bydlime na Kopernikova a Nad Petruskou. Chtela bychse zeptat jakiskoly se patri do teh ulici. Dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2015 15:49)

   Dobrý den,
   spádové oblasti jsou určené Obecně závaznou vyhláškou o školských obvodech základních škol, viz link

   http://urad.praha2.cz/Skolske-obvody-zakladnich-skol-2.html

   Ulice Koperníkova a Nad Petruskou jsou ve spádové oblasti ZŠ Jana Masaryka.

   Základní škola, Praha 2, Jana Masaryka 21

   Americká – lichá č. 1 – 15, sudá č. 2 – 18
   Bělehradská – lichá č. 19 – 57, sudá č. 22 – 72
   Belgická – lichá č. 1 – 9, sudá č. 2 – 10
   Boženy Němcové
   Čermákova
   Francouzská – sudá č. 26 – 46
   Fričova
   Fügnerovo nám.
   U Havlíčkových sadů
   Jana Masaryka
   Koperníkova
   Koubkova
   Legerova – lichá č. 3 – 21, sudá č. 2 – 28
   Londýnská – lichá č. 1 – 13, sudá č. 2 – 10
   Lublaňská – lichá č. 5 – 21, sudá č. 2 – 14
   Máchova
   Na Folimance
   Na Kleovce
   Na Kozačce
   Nad Petruskou
   Perucká
   Pod Karlovem
   Pod Nuselskými schody
   Pod Zvonařkou
   Rejskova
   Rybalkova – sudá č. 2 – 14
   Sarajevská
   Sokolská – lichá č. 1 – 20, sudá č. 4 – 22
   Šafaříkova
   Šmilovského
   U Zvonařky
   Varšavská – lichá č. 1 – 23, sudá č. 2 – 26
   Wenzigova
   Záhřebská – sudá č. 2 – 52

   S pozdravem,

   Petra Hainzová, MA
   vedoucí odboru školství,
   oddělení školství, mládeže a tělovýchovy