Stovky dětí si užívaly nabité odpoledne na akci Stav Beztíže

Zábavně-motivační akce pod názvem Stav Beztíže se konala 29. června 2016 na veřejném dětském hřišti u vinohradské vodárny pro širokou veřejnost i děti a mládež z rizikových skupin. Stejně jako vloni se toto zábavně-sportovní odpoledne plné turnajů, tvůrčích workshopů a tanečních a hudebních vystoupení s dětskými „hvězdami“ setkalo s živým ohlasem veřejnosti.

Akci zorganizovali pracovníci terénních služeb pro děti a mládež a nízkoprahového klubu Beztíže² pod záštitou místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija. Právě klienti nuselského nízkoprahového klubu patří k pravidelným účastníkům akce Stav Beztíže, jejíž název na toto sociální zařízení pomáhající dětem ve věku 11 – 18 let odkazuje. Diváci sledovali nebo si mohli sami vyzkoušet např. ukázky rapu a nového cirku, airbrush, basket nebo bojová umění.

„Ve městě se nemusí nikdo nudit nebo se uchylovat k nebezpečným způsobům zábavy, stačí trochu píle a cílevědomosti. Některé zájmové aktivity nic nestojí a mohou se provozovat prakticky kdekoliv. V poslední době je například čím dál populárnější parkour, sport pro moderní mládež, kterou v pohybu po městě nezastaví žádná překážka. A tohle všechno ukazujeme dětem na akci Stav Beztíže, aby získaly motivaci a inspiraci, “ zdůraznila zástupkyně starostky Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Nízkoprahový klub Beztíže² byl otevřen na podzim loňského roku v Jaromírově 63 a má za sebou raketový start. Ani ne rok po otevření se umístil v kategorii Skokan roku mezi třemi finalisty Časované boty, celorepublikové soutěže České asociace Streetwork o nejlepší nízkoprahovou a terénní sociální službu. Klub nechala na své náklady zrekonstruovat městská část Praha 2 z iniciativy místostarostky Alexandry Udženija. Klub pronajaté prostory užívá bezplatně.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 29.06.2016 – veronika.trcova@praha2.cz