Tichý svět (obecně prospěšná společnost) na náměstí Míru 23.9.2015

Navzdory chladu a dešti bylo na happeningu Tichého světa veselo. Akce Tichý svět se konala ve středu 23. září na náměstí Míru a jejím záměrem bylo seznámit veřejnost se světem neslyšících, který není tak černobílý, jak možná vypadá. Kolemjdoucí se po celý den zastavovali u stánků a také ochutnávali kávu i zákusky z kavárny. Fotili se, učili se na minikurzu znakového jazyka pod vedením neslyšících lektorů a s chutí vyplňovali krátký test o světě neslyšících. Své vědomosti si přišla ověřit i starostka Prahy 2 Jana Černochová, která akci zaštítila a také na ní pronesla pár slov. „Když jsem si poprvé přečetla spojení tichý svět, první, co mně vytanulo, byla vzpomínka na potápění. Když se ponoříte pod hladinu, zvuky světa zmizí a zůstanete v tichu, jen sám se sebou,“ řekla starostka Prahy 2.

K poslechu i tanci divákům zpívali a hráli Jana Yngland, Zlatka Bartošková, Beego Shea, Ivo Horňáček a kapela WILDBAND. V rolích moderátorek se střídaly Eva Hrušková, Michaela Dolinová a Marcela Nevšímalová. Písničku od Trabandu báječně přetlumočila Veronika Chladová a hravou ukázku akrobatické jógy předvedly Věra Lištvanová a Veronika Mikulová.

Tichý svět je obecně prospěšná společnost, která pomáhá neslyšícím mít kvalitní život a snaží se tak propojit svět slyšících s tichem neslyšících.

Text a foto: trc