Tipy

Muzeum hlavního města Prahy
l PODSKALSKÁ CELNICE NA VÝTONI: nově otevřená stálá expozice věnovaná historii zaniklého Podskalí, voroplavbě na Vltavě, nákladní lodní dopravě a pražské osobní paroplavbě; otevřeno denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00, každý první čtvrtek v měsíci vstupné 1 Kč.
Internet: www.muzeumprahy.cz.

Vyšehrad
l GALERIE VYŠEHRAD (Nad Libušinou lázní): Od 29. 7. do 31. 8. výstava Vjačeslava Iljašenka Perská červeň (obrazy, grafika) – viz foto.
Obrazy a kresby Zdeny Marschalové Volná tvorba (2. 9. – 28. 9.). l STÁLÉ EXPOZICE: Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění; vstup do kasemat podzemního sálu Gorlice, kde je umístěno šest originálních soch z Karlova mostu; otevřeno denně: 9:30 – 18:00. l V podzemním sále vyšehradských kasemat GORLICE uvádí Divadelní společnost Faust od 2. 9. do 13. 9. hru Ch. Marlowa Tragická historie doktora Fausta (denně kromě ne od 20:00). l LETNÍ SCÉNA (přírodní amfiteátr mezi hradbami): za příznivého počasí uvádí Divadlo historického šermu REBEL Šermířskou pohádku o princezně Luborce (čtvrtek 7., 14., 21. a 28. 8. od 17:00) – představení plné šermu, humoru a písniček je určeno hlavně pro děti. l Vyšehradský hřbitov se Slavínem, otevřeno denně: 8:00 – 18:00.
Internet: www.praha-vysehrad.cz.

Bio Illusion o prázdninách
Také v srpnu potěší Bio Illusion na Vinohradské třídě filmové diváky: uvede např. britský komediální film Monty Python a smysl života, režijní verzi slavného filmu M. Formana Amadeus, který získal osm Oskarů, premiéru americké komedie Adaptace o zloději orchidejí a scénáristovi v krizi, brazilsko-francouzsko-americké drama Město bohů odehrávající se v nejstarším a nejnebezpečnějším slumu Ria de Janeiro, americké drama Hodiny s Nicole Kidmanovou, Meryl Streepovou a Julianne Mooreovou v příběhu tří žen nebo argentinský thriller Devět královen o sbírce vzácných známek, dokonalém padělku a dvou špičkových podvodnících. Podrobný program Bia Ilusion najdete na www.praha2.cz/Kultura.   

van

Zveřejněno: 11.08.2003 – support@publix.cz
Vytisknout