Tipy

Novoměstská radnice
VÝSTAVY: do 15. června pokračuje výstava Polský komiks dnes, pořádaná Ministerstvem kultury ČR a Polským institutem v Praze. Otevřeno denně 10:00 – 18:00, kromě pondělí. l Od 5. května je do konce září zpřístupněna veřejnosti věž objektu.

NKP Vyšehrad
l GALERIE VYŠEHRAD (Nad Libušinou lázní): obrazy Milady Šindlerové Ptal jsem se cest (do 13. června). Obrazy a plastiky Kristiny Küblbeckové (16. června – 11. července). l STÁLÉ EXPOZICE: Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění; vstup do kasemat a podzemního sálu Gorlice, kde je umístěno šest originálních soch z Karlova mostu; otevřeno denně: 9:30 – 18:00. DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ: Tragická historie doktora Fausta od Ch. Marlowa, uvádí DS Faust, v hl. roli David Prachař. Od 29. června do 23. července, vždy ve 20:00 (denně kromě 3., 4., 5., 10. a 17. července, podrobněji viz níže). l LETNÍ SCÉNA (přírodní amfiteátr mezi hradbami): v neděli 13. června odpoledne II. ročník AFRODRUMS, uvádí Dům dětí a mládeže v Praze 3 (www.ulita.cz/et.music). Divadlo Příbram na Vyšehradě (21. – 25. června): na repertoáru Pejsek a kočička, Dobrý večer Wilde, Mnoho povyku pro nic. l NEDĚLNÍ PROMENÁDNÍ KONCERTY (park s Myslbekovými sochami): 6., 13., 20. a 27. června od 14:30, střídavě účinkují kapely Příliš mnoho saxofonů, Jen tak a Krajanka. l Vyšehradský hřbitov se Slavínem, otevřeno denně: 8:00 – 18:00. l Internet: www.praha-vysehrad.cz.

Muzeum Policie ČR
Dětské odpolední pořady (každou středu od 14:00): Kouzelnické odpoledne (2. června), Život služebního psa (9. června), Kriminalistika pro každého (16. června), Malujeme na asfalt, skládáme z papíru – Origami (23. června), Sejdeme se na hřišti (30. června). l Filmové čtvrtky (od 17:00): český kriminální film Bolero inspirovaný skutečným zločinem (17. června). l VÝSTAVY: Devět a jeden – práce studentů SUPŠ (2. – 27. června), Prostituce staré Prahy (30. června – 26. září); expozice je otevřena denně kromě pondělí od 10:00 do 17:00. l Dětské dopravní hřiště pro veřejnost: čtvrtek 13:00 – 14:00 kola a koloběžky, 14:00 – 15:00 tříkolky; sobota a neděle: 10:00 – 11:00 a 14:00 – 15:00 kola a koloběžky, 11:00 – 12:00 a 15:00 – 16:00 tříkolky. Půjčují se kola a koloběžky pro 1. stupeň ZŠ a motorové tříkolky pro nejmenší. l Internet: www.mvcr.cz/policie/muzeum.htm.

Bio Illusion v červnu
Bio Illusion uvádí sugestivní přepis evangelia Umučení Krista, který natočil M. Gibson. Anglická komedie režisérky S. Coppola Ztraceno v překladu získal letos Oscara za nejlepší scénář. Francouzská tragikomedie P. Muye Motýl je o hledání vzácného motýla a nalezení přátelství. Filmoví fanoušci ocení jedno z nejoriginálnějších děl švédského režiséra I. Bergmanna Sedmá pečeť. V rámci festivalu Devět bran bude promítnut např. film Třináctka či Invaze barbarů.   
Koncert v Gröbeho vile
CEELI Institut pořádá 7. července ve 20:00 ve vile Gröbovka v Havlíčkových sadech koncert pro veřejnost. Vystoupí na něm Barokní soubor ‘Accento’ v obsazení A. Brožáková (soprán), J. Sukupová (zobcové flétny), T. Hurník (barokní violoncello) a E. Keglerová (cembalo). Zazní skladby Dieuparta, Schürmanna, Telemanna, Bacha a Jacoba. Vstup zdarma.   
Žestě v Kateřinské zahradě
V pondělí 21. června se v rámci 10. Evropského svátku hudby koná v Kateřinské zahradě od 16:00 koncert Žesťového sextetu Hradní stráže ČR.
Na programu jsou skladby Händla, Bacha, Deringa, Mozarta, Haydna, Suka, Gershwina, Debussyho a mnoha dalších autorů. Projekt probíhá za podpory městské části Praha 2.   
Vystoupení mladých amerických hudebníků
Na náměstí Míru před chrámem sv. Ludmily bude ve středu 16. června koncertovat školní smyčcový orchestr Prairie String Orchestra z Minesoty (15:00 – 16:00). Čtyřicet mladých hudebníků zahraje díla H. Berlioze, W. A. Mozarta, J. Haydna, B. Bartóka, A. Dvořáka, B. Smetany, J. Bergera a dalších autorů. Koncert se koná pod záštitou starosty MČ Praha 2 Michala Basche.   

Sochy v zahradě
Na kopci v Hrachovci je název netradiční expozice soch Ivana Jilemnického, které jsou od 1. června rozmístěny ve venkovní části Botanické zahrady UK Na Slupi. Výstavu spolupořádají Univerzita Karlova v Praze, Přírodovědecká fakulta, Galerie Navrátil i Ivan Jilemnický. Potrvá do konce července, přístupná je denně od 10:00 do 18:00.

Žháři v Divadle U Hasičů
Dokumentární fotografie s požární tematikou jsou od 25. května do konce června k vidění v Divadle U Hasičů, Římská 45. Výstavu nazvanou Žháři připravila Pražská umělecká společnost ve spolupráci s generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky a dalšími organizacemi a sdruženími.

Obrazy Karla Pokorného
Od 9. června jsou ve vstupních prostorách Středočeské energetické a. s., Vinohradská 8, vystaveny olejové obrazy a větší plátna s tematikou středočeské krajiny od akademického malíře Karla Pokorného. Výstava potrvá do 3. září.van, len

Zveřejněno: 10.06.2004 – support@publix.cz
Vytisknout