1 2 3 4 5  další 
 • Benefiční koncert nadačního fondu Dvojka srdcem pomůže občanům Prahy 2


  Nadační fond Dvojka srdcem v letošním roce slaví druhé výročí svého založení. U této příležitosti pořádá Benefiční koncert, který se uskuteční 6. listopadu 2019 od 19:30 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice. Návštěvníci koncertu se mohou těšit nejen na vystoupení houslisty Jaroslava Svěceného, za klavírního doprovodu Lucie Toth, ale i na představení mladých talentů ze ZUŠ Ilji Hurníka, kterým nadační fond pomohl úhradou školného. Slavnostní událost podpoří i patronka nadačního fondu, herečka Simona Postlerová.
 • Praha 2 vybírá vítězný projekt Nového domova


  Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.
 • Praha 2 nezapomíná


  Ve věku 92 let zemřela v neděli 6. října 2019 divadelní a filmová herečka, signatářka Charty 77 a dlouholetá členka činohry Národního divadla Vlasta Chramostová.
 • Praha 2 vítá nová jednání s firmou LIME


  Městská část Praha 2 avizovaný záměr magistrátu vypovědět memorandum s firmou LIME jednoznačně vítá. Na porušování podmínek memoranda a na nezákonnost používání těchto koloběžek radnice dlouhodobě upozorňuje.
 • Praha 2 má tiskovou mluvčí


  Městská část Praha 2 se rozhodla zřídit funkci tiskového mluvčího. Chce rozvíjet komunikaci prostřednictvím současných moderních technologií, více využívat sociální sítě a posílit vztahy s veřejností a médii.
 • Na letošním Vinobraní na Grébovce padlo hned několik rekordů


  Třinácté Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená dvojka, které se konalo ve dnech 20. a 21. září 2019, pokořilo hned několik rekordů. Rekordní byla návštěvnost, množství prodaného burčáku a v neposlední řadě i počet tančících lidí na přesně vymezeném prostoru.
 • Městská část Praha 2 chce přimět společnost Lime k respektování dohod o provozu elektrokoloběžek


  Městská část Praha 2 podává oznámení na provozovatele elektrokoloběžek, společnost Lime, pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Rozhodli o tom radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání. Zároveň MČ Praha 2 žádá hlavní město Praha o bezodkladné vypovězení memoranda o rozvoji služeb sdílených kol, uzavřeného mezi hlavním městem a společností Lime. Důvodem je soustavné porušování stanovených podmínek provozu sdílených koloběžek a elektrokoloběžek na území Prahy 2 a trvalé nerespektování dohod, na nichž se městská část se společností Lime domluvila. Aktuálním podnětem jsou čísla ze statistik Městské policie, která dokazují problematičnost těchto forem dopravy v městském provozu.

 • Na území Prahy 2 se daň za bydlení zvyšovat nebude


  Praha 2 se vyjádřila odmítavě k navýšení daně z nemovitosti okamžitě, když vedení hlavního města s tímto návrhem oslovilo městské části. I nyní se řadí k těm, kdo navýšení neschvalují. „Daň z nemovitosti je platba obyvatel obcím za služby, které jim radnice poskytují. Její zvýšení by však mělo být kompenzováno snížením jiných daňových zatížení. Majitelé nemovitostí nemohou být rukojmím a platit vyšší daň za to, že něco vlastní. Jen proto, že například magistrát není schopen změnit své finanční vztahy k městským částem a slibuje do budoucna i nižší podporu městským částem,“ uvedl Jan Korseska, místostarosta Prahy 2 pro oblast financí.
 • Praha 2 zprovoznila službu pro sluchově postižené spoluobčany a seniory


  V České republice žije kolem 500 000 osob se sluchovým postižením. Služba, kterou Praha 2 právě uvedla do zkušebního provozu, usnadní nedoslýchavým a starším lidem komunikaci s úřadem. Podle místostarostky pro sociální oblast Alexandry Udženija, která se o vznik služby zasadila, může nový systém propojit nedoslýchavé občany až se čtyřmi pracovišti Úřadu městské části Prahy 2.
 • Vinobraní na Grébovce chce zdolat český rekord v počtu tanečníků na jednom místě


  Vinobraní na Grébovce si za svou třináctiletou existenci získalo pověst jedné z největších událostí podzimní Prahy. Letos se koná 20. a 21. září na tradičním místě v Havlíčkových sadech (Grébovce), o den dříve na náměstí Míru. Hvězdou letošního vinobraní bude rocková skupina Support Lesbiens.
 • Praha 2 podepsala dohodu o spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou


  Dnes, v pondělí 16. září 2019, podepsali místostarosta Václav Vondrášek za městskou část Praha 2 a rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička dohodu o spolupráci v oblasti adaptace na klimatické změny měst. Předmětem této dohody je spolupráce na projektech, které mohou být příkladem aktuální možnosti v této oblasti a které mohou pilotně vyzkoušet nová řešení, jež moderní technologie nyní umožňují v prostředí měst. Jako první projekt se bude řešit systém chytrých opatření v parku Havlíčkovy sady.
 • Pod Nuselskými schody bude parkovací dům se střešní parkovou zelení


  Praha 2 se rozhodla rozšířit parkovací možnosti na svém území. V místě parkoviště na rozhraní ulic Bělehradská a Pod Nuselskými schody vznikne parkovací dům, který přinese až 150 míst ke stání vozidel rezidentů či návštěvníků Prahy 2.
 • Praha 2 získala titul „Vorařská obec“


  Městská část, jež je díky Výtoni a obecně Podskalí výrazně spjata s historií vorařství, bude od roku 2021 nositelkou čestného označení „Rafting Village“, neboli Vorařská obec. Na své valné hromadě v Dellachu o tom v srpnu rozhodla Mezinárodní vorařská asociace. Titul bude Praze 2 předán v roce 2021, u příležitosti oslav 150 let Spolku Vltavan.
 • Výsledek ankety potvrdil, že lidé v Praze 2 sdílené elektrokoloběžky nechtějí


  Městská část Praha 2 uzavřela anketu o dopravě, v níž zjišťovala názor svých obyvatel na to, zda chtějí či nechtějí na území dvojky sdílené elektrokoloběžky. Výsledek hlasování je jednoznačný: obyvatelé Prahy 2 na území dvojky elektrokoloběžky nechtějí. Potvrdilo se tak, že postoj městské části, která společnosti Lime neustupuje, se shoduje s názorem většiny obyvatel Prahy 2.
 • O anketu Prahy 2 k provozu elektrokoloběžek je zájem. Hlasovat lze ještě dva týdny


  V červencovém vydání Novin Prahy 2 byla zveřejněna anketa pro čtenáře, zda si přejí elektrokoloběžky v ulicích své městské části, či ne. Hlasovat pomocí kuponu z Novin Prahy 2 je možné až do 31. července.
 • Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích


  Radní Prahy 2 se dnes usnesli, že městská část požádá Magistrát hlavního města Prahy o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.
 • Praha 2 postaví Nový domov – moderní pobytový dům pro seniory s Alzheimerovou chorobou


  Městská část Praha 2 je v rámci hlavního města Prahy územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se, že během příštích dvaceti let vzroste počet seniorů nad 75 let dvojnásobně a bude nezbytné pro ně zajistit dlouhodobou péči.
 • Unikátní Viniční altán v Grébovce potřebuje rekonstrukci. Od 1. 7. bude proto uzavřen


  Městská část Praha 2 se zasadila o to, aby se z Havlíčkových sadů, po desetiletí chátrání za dob komunismu, stal výstavní park, oblíbený širokou veřejností. V rámci rozsáhlé rekonstrukce tzv. Grébovky byly opraveny také objekty v parku, Grotta, Pavilon s kuželkárnou, Horní a Dolní Landhauska a Viniční altán.
 • Vedení radnice Prahy 2: Jde nám o děti i o přírodu


  Sportovních ploch pro děti je nedostatek. I proto mají každý třetí chlapec a každá pátá dívka nadváhu. Vedení Prahy 2 tomuto novodobému negativnímu trendu čelí různými způsoby, jedním z nich je vznik moderního sportoviště pro žáky v areálu ZŠ Na Smetance.
 • Memorandum o dopravní spolupráci podepsalo už devět městských částí Prahy


  V úterý 25. června se na Novoměstské radnici sešli zástupci devíti pražských městských částí, aby podepsali memorandum o spolupráci v oblasti dopravy. Iniciátorem byla už v roce 2016 Praha 2 a její místostarosta pro dopravu Jan Korseska. Tehdy podepsaly memorandum Prahy 1, 2, 3 a 9, o rok později přistoupila „desítka“. Dnes podepsaly memorandum všechny „velké“ městské části kromě Prahy 7.
 • Praha 2: Sportoviště vznikající Na Smetance pomůže stovkám dětí


  Na rohu ulic Na Smetance a Italská vzniká (i v souladu s územním plánem, podle nějž má pozemek sloužit ke sportování) moderní multifunkční sportoviště, které Praze 2 již roky chybí. Po dokončení jej budou navštěvovat nejen žáci z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, kterých je téměř šest set, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Sportovní hřiště na tomto místě již v minulosti roky existovalo.
 • Riegrovy sady jsou nadále bez letní restaurace


  Před rokem stejné místo vedle bývalé Šretrovy restaurace žilo. Letní kino, živé sportovní přenosy, koncerty, prostě letní restaurace v parku, místo zastíněné vzrostlými kaštany. Dnes je to prostor prázdný, nevyužívaný. Právě tento pozemek má soukromého vlastníka.
 • Praha 2 nesouhlasí s návrhem změn vyhlášky týkající se výkonu působnosti obecního stavebního úřadu


  Městská část Praha 2 obdržela k připomínkování návrh obecně závazné vyhlášky, jímž se mění obecně závazná vyhláška č. 55/2000 Sb. hl. m. Prahy, kterou se vydává Statut hlavního města Prahy, ve znění pozdějších předpisů.
 • Radnice Prahy 2 poskytne vybavení policii a hasičům a odmění práci městských strážníků


  Městská část Praha 2 daruje Polici České republiky deset defibrilátorů v hodnotě 100 tisíc korun. Stejnou částku vyčlení z rozpočtu na nákup technických prostředků pro zkvalitnění práce hasičů. A 350 tisíc korun věnuje na motivační odměny pro strážníky Městské policie. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodli radní Prahy 2.
 • Nádraží Vyšehrad by se mohlo stát sídlem Muchovy Slovanské epopeje


  Praha 2 se dlouhodobě snaží o záchranu historické budovy nádraží Vyšehrad, avšak bez pomoci magistrátu jsou její možnosti omezené.
 • Vedení hlavního města Prahy samozvaně pojmenovává prostranství napříč Prahou, s městskými částmi nekomunikuje


  V úterý 23. dubna 2019 se radní hlavního města Prahy rozhodli pojmenovat promenádu, jež je součástí Riegrových sadů, po zavražděném starostovi polského města Gdaňsk Pawlu Adamowiczovi. Vzhledem k tomu, že zcela opominuli stanovisko městské části Praha 2, místostarostka Alexandra Udženija na březnovém zasedání zastupitelstva písemně interpelovala pražského primátora Zdeňka Hřiba.
 • Trhy na Tylově náměstí zahajují sezonu s novým provozovatelem


  Na Tylovo náměstí se po několikaměsíční pauze vracejí farmáři se svými produkty. Tržiště bude provozovat vítěz veřejné soutěže, konsorcium CITY FARM. Slavnostní zahájení sezony se odehrálo v pondělí 15. dubna 2019 za přítomnosti radních městské části Praha 2.
 • Pražané mají od 1. dubna k dispozici 500 elektrokol


  Bezstanicový systém sdílení elektrokol freebike spouští v pondělí 1. dubna 2019 flotilu 500 elektrokol, která pokrývá celé území hlavního města, od Prahy 1 až po Horní Počernice. Na území Prahy 2 půjde o zkušební provoz na dobu jednoho roku. Freebike provozuje společnost Homeport.
 • Trhy na Tylově náměstí zahájí provoz v dubnu


  Rada městské části Praha 2 schválila na svém zasedání 18. března 2019 vítěze veřejné soutěže na provozování farmářských trhů na Tylově náměstí. Konsorcium CITY FARM předložilo podle hodnotící komise nejlepší nabídku. Soutěžících bylo celkem sedm, pět z nich ale nesplnilo podmínky zadání.
 • Praha 2 má další pamětní desku hrdinům druhého odboje


  Pamětní deska se jménem kapitána Karla Pavlíka je od čtvrtka 14. března 2019 na domě č. 19 v ulici Na Folimance v Praze 2. Hrdina druhého odboje se proslavil především obranou Czajánkových kasáren den před okupací naší republiky nacisty, 14. března 1939, ale i mnoha dalšími aktivitami v řadách odboje. Dům v Nuselském údolí byl jeho posledním útočištěm před zatčením v roce 1942 a následnou popravou v Mauthausenu.