1 2 3 4 5  další 
 • Městská část Praha 2 odhalila pamětní desku židovské vychovatelce Haně Epsteinové


  U vchodu do pražské základní školy v Sázavské ulici č. 5 byla ve čtvrtek 14. prosince 2017 odhalena pamětní deska židovské vychovatelce Haně Epsteinové. Na tomto místě ještě na počátku 50. let stávala synagoga, což připomíná další pamětní deska u vchodu školy.
 • Na zastávce MHD I. P. Pavlova jsou nové koše


  Městská část Praha 2 nechala v těchto dnech rozmístit nové koše na zastávce městské hromadné dopravy I. P. Pavlova. Jsou větší než ty stávající a horní část je uzpůsobena pro odkládání cigaretových nedopalků. Radnice tak reagovala na stížnosti lidí, že původní koše byly neustále přeplněné.
 • Chytrá dvojka chce pomáhat seniorům a rodinám s dětmi


  Městská část Praha 2 připravila několik novinek v sociální oblasti, zaměřených na pomoc nejstarší a nejmladší skupině obyvatel. Projekt Chytrá dvojka přináší prostřednictvím moderních technologií nové služby seniorům a rodinám s malými dětmi. Iniciovala ho a stojí za ním místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.
 • Projekty chytré dvojky


  V pilotní fázi již funguje Vzdělání dvojky, v jehož rámci se mohou senioři seznámit se základy práce na počítači, tabletu či jiném technicky vyspělém zařízení. Projekt začal v rámci klubu Dvojka pro seniory, nyní se zdarma rozšiřuje pro všechny, kteří chtějí být on-line a nevědí, jak na to. Lze se do něj zapojit kdykoliv zdarma prostřednictvím aplikace na webu městské části www.praha2.cz.
 • Praha 2 nepodceňuje minulost a podporuje vznik dokumentů o našich sousedech


  Rada městské části Praha 2 v pondělí 4. prosince 2017 schválila podporu projektu společnosti Post Bellum, o. p. s., nazvaného Příběhy našich sousedů. Městská část Praha 2 má zájem na tom, aby vznikly dokumenty příběhů občanů Prahy 2, kteří prožili důležité dějinné události 20. století, a aby se do projektu zapojili i žáci škol zřizovaných městskou částí.
 • Farmářské trhy na Tylově náměstí bude provozovat nový nájemce


  Farmářské trhy na Tylově náměstí projdou v příštím roce výraznou proměnou. Radní městské části Praha 2 v pondělí 4. prosince 2017 rozhodli o výběru nového provozovatele trhů, kterému městská část pronajme prostor Tylova náměstí od března 2018 do listopadu 2022.
 • Vánoční trhy u Ludmily zkrášlily stromky ozdobené školáky z Prahy 2


  Náměstí Míru dnes dopoledne získalo novou vánoční výzdobu. V těsném sousedství oblíbených adventních trhů se objevilo deset vánočních stromků, o jejichž zkrášlení se postarali vlastnoručně vyrobenými ozdobami žáci ze základních škol v Praze 2. S tímto zpestřením adventního dění přichází druhá městská část letos poprvé.
 • Praha 2 nepodporuje plošný zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích


  Radní městské části Praha 2 se v pondělí 20. listopadu zabývali návrhem novely městské vyhlášky, která zakazuje požívání alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích. Hlavní město navrhuje rozšířit zákaz na celé území druhé městské části, což vinohradští radní považují za příliš restriktivní. V tomto duchu také formulovali své připomínky.
 • Titul Pečovatelka roku 2017 míří do Prahy 2


  Praha 2 získala v těchto dnech další prestižní ocenění. Titul Pečovatelka roku 2017 obdržela Jana Vlčková z Domova seniorů Máchova v kategorii pobytových sociálních služeb. Domov seniorů v Máchově ulici je součástí Centra sociálních služeb Praha 2 a je jedním z pěti nejlepších v zemi.
 • Městská část Praha 2 si připomene památku hrdinů novodobých vojenských misí


  Vlčí máky jako symboly bojišť 1. světové války zaplaví v pátek 10. listopadu již potřetí vinohradské náměstí Míru. Městská část Praha 2 si v předvečer Dne válečných veteránů, který se v celém západním světě slaví 11. listopadu, připomene hrdiny válečných konfliktů 20. a počátku 21. století.
 • Praha 2 vítá nového obyvatele, čapkovského robota


  Kryt Folimanka patří k největším v metropoli, Praha 2 jej jednou měsíčně otevírá veřejnosti a pokaždé přijdou stovky návštěvníků. Ke krytu patří v parku Folimanka i větrací šachty. Jednu z nich neznámý umělec přemaloval do podoby robota z Hvězdných válek.
 • Stůl pro jednoho vznikl v Praze 2 a stal se inspirací pro ostatní městské části


  Na adresnou pomoc konkrétním lidem bez domova se zaměřuje nový charitativní projekt Stůl pro jednoho, který vznikl z iniciativy neziskové organizace NADĚJE za podpory městské části Praha 2. Nový projekt je součástí rozšířeného terénního programu, který realizuje městská část s organizací NADĚJE od poloviny roku 2015.
 • Praha 2 postavila nové hřiště pro žáky jedné ze svých základních škol


  Dnes v deset hodin dopoledne starostka Prahy 2 Jana Černochová, spolu s ředitelkou školy Lenkou Bourovou, slavnostně přestřihla pásku u hřiště v ZŠ Botičská. Sportoviště bylo kompletně dokončeno v září. Žáci jej využijí zejména na volejbal, basketbal, kopanou a další míčové hry.
 • Začíná Týden oslav seniorů v Praze 2


  U příležitosti Mezinárodního dne seniorů uspořádala dnes městská část Praha 2 ve spolupráci s Nadací Taťány Kuchařové Krása pomoci neformální společenské setkání. Odpoledne s tvůrčími dílnami, zpíváním při kytaře a občerstvením v jídelně Centra sociálních služeb Praha 2 v Máchově 14 se stalo jednou z řady akcí v rámci tříleté spolupráce mezi oběma institucemi, které se zaměřují na trvalou a systematickou pomoc seniorům.
 • Vinobraní na Grébovce 2017


  S respektem k vinařské tradici pořádá městská část Praha 2 ve dnech 22. a 23. září 2017, tedy mezi svátky sv. Ludmily a patrona vinařů sv. Václava, Vinobraní na Grébovce. V pátek 22. září proběhne „zahřívací kolo“ na náměstí Míru, hlavní část oslav pak o den později v Grébovce. Začíná se po oba dny ve 14:00 a program potrvá až do večerních hodin.
 • Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 si zaslouží vyšší platy


  Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém dnešním zasedání navýšení limitu finančních prostředků o dva miliony korun na platy zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2 (CSS Praha 2).
 • Na vinohradské radnici je babybox nové generace


  Na radnici Prahy 2 byl v úterý 5. září 2017 slavnostně uveden do provozu „babybox nové generace.“ Nová schránka pro odložené děti, kterou městská část pořídila za necelých 300 tisíc korun bez DPH, poskytuje novorozenci větší bezpečí a vyšší komfort prostředí.
 • Praha 2 vítá zákaz segwayů na celém svém území


  Dnes měli pražští radní projednat návrh vyhlášky, která rozšíří zákaz pohybu vozítek segway. Nově by jízda na nich neměla být povolena například na celém území Prahy 2.
 • Sociální projekty podpoří městská část Praha 2 více než 3 miliony korun


  Městská část Praha 2 poskytne celkem 3,24 milionů korun na podporu sociální a sociálně zdravotní oblasti. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání, kde schválili přidělení grantů a dotací i výši finanční podpory jednotlivým projektům.
 • Novinku v nabídce letních dětských táborů finančně podpoří městská část Praha 2


  Letos poprvé uspořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 dobrodružný letní tábor v Žihli s brannou tematikou. Na novinku v nabídce dětských letních táborů přispěje druhá městská část celkovou částkou 70 200 korun. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání.
 • Městská část Praha 2 pokračuje s podporou prevence kriminality a boje proti drogám


  Zastupitelé městské části Praha 2 na zasedání dne 19. června 2017 rozhodli, jakým způsobem budou rozděleny finanční prostředky určené na prevenci kriminality a sociálně patologických jevů v zájmu snižování návazné kriminality.
 • Na úklidu ulic Prahy 2 se podílejí vězni


  Od počátku února pomáhají vězni s úklidem v ulicích Prahy 2. Projekt zaměstnávání odsouzených se zrodil ve spolupráci městské části Praha 2, Vězeňské služby ČR a úklidové firmy Komwag a souvisí s novou koncepcí vězeňství, kterou prosazuje ministerstvo spravedlnosti. Čtyřměsíční praxe ukazuje, že zapojení vězňů do pracovního prostředí má své výsledky.
 • Ze tří miliard magistrátních úspor nemá Praha 2 dostat ani korunu. Jako jediná!


  Radnice Prahy 2 se ohrazuje proti rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy, podle nějž má být „dvojka“ jedinou velkou městskou částí (Prahy 1–15), které nebude přidělena žádná finanční částka z magistrátních úspor. Úspory magistrátní Rady z minulých let přitom činí tři miliardy korun.
 • Na radnici Prahy 2 bude babybox nové generace


  O nákupu nového babyboxu pro vinohradskou radnici rozhodli v pondělí 12. června 2017 radní Prahy 2. Babybox nové generace bude podobně jako ten stávající umístěn u vchodu z Jugoslávské ulice, kde může být 24 hodin denně přístupný a přitom zaručit anonymitu toho, kdo do něj dítě vkládá. Radnice nové zařízení, zajišťující vyšší komfort pro miminko i jeho nálezce, pořídí za 294 936 korun.
 • Dopravní Memorandum o spolupráci již podepsalo pět městských částí


  Po roce od podpisu čtyřstranného Memoranda o spolupráci v dopravě k němu v těchto dnech přistoupil pátý partner. K městským částem Praha 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 9 se nyní připojila také Praha 10. Dodatek k Memorandu stvrzující pátého smluvního partnera byl podepsán 1. 6. 2017.
 • Nové projekty Smart City učiní Prahu 2 čistší a interaktivnější


  Nové projekty z konceptu Smart City chystá v oblasti životního prostředí a veřejné správy městská část Praha 2. Jejich cílem je zjednodušit komunikaci obyvatel Prahy 2 s úřadem, přispět k větší efektivnosti sběru odpadu na území dvojky a instalovat chytrý městský mobiliář. S tímto záměrem souhlasili radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání.
 • Slavnostní spuštění hry Skryté příběhy


  Společnost Tripeduca a městská část Praha 2 vás zvou na slavnostní spuštění hry „Skryté příběhy“. Koná se ve čtvrtek 25. května 2017 od 16:00 na Folimance pod záštitou a za účasti starostky Prahy 2 Jany Černochové.
 • Městská část Praha 2 nabídne volné byty formou aukce


  I v letošním roce pokračuje městská část Praha 2 v prodeji obecních bytů novým vlastníkům formou veřejné soutěže na principu aukce. Záměrem radnice je prodat touto formou do konce letošního roku 45 bytových jednotek novým majitelům. První letošní aukce se koná 12. června v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí.
 • Nové projekty Smart City usnadní řešení v těžkých životních situacích a pomohou rodinám s dětmi


  Radní Prahy 2 dnes schválili čtyři nové projekty z konceptu Smart City v sociální oblasti. Budou realizovány v průběhu příštího roku. Usnadní obyvatelům Prahy 2 orientaci v běžných životních situacích, ale také v krizových okamžicích.
 • Deset let knihovny na adrese Vinohradská 69


  V pondělí 15. května 2017 uplyne deset let od chvíle, kdy městská část Praha 2 otevřela nově zrekonstruované prostory na Vinohradské 69. Z dosavadního sídla v Korunní 15 se sem tehdy přemístil celý knižní fond a personál Knihovny na Vinohradech, která je příspěvkovou organizací městské části.