USK hrál na Folimance o titul

Hala Folimanka zažila předposlední květnovou neděli velkou slávu. Basketbalisté Universitního sportovního klubu (USK) Erpet Praha zde totiž dokázali obhájit zlaté medaile určené pro mistry republiky. Ve strhujícím sedmém zápase finálové série dokázali pražští vysokoškoláci porazit svého soupeře z Opavy 84:76 a po roce se tak opět ozdobili mistrovským zlatem. Cesta Pražanů za obhajobou titulu však nebyla nikterak jednoduchá a úřadující mistři z Folimanky byli v průběhu finálové série již hodně blízko celkové prohry: v pátém měření sil za stavu 1:3 na utkání pro Opavské, prohrávali hráči USK Erpet v poločase již o 14 bodů a 5 sekund před koncem zápasu o dva body.
Dokázali však vyrovnat a v následném prodloužení svého soupeře jasně přehráli. V rozhodujícím sedmém zápase rozjásali zcela vyprodanou Folimanku, která staronovým mistrům ještě dlouho po skončení zápasu bouřlivě aplaudovala.