Učitelé z Prahy 2 se zúčastní jazykových kurzů vzdělávacího programu Erasmus

Učitelé z Prahy 2 se zúčastní jazykových kurzů

vzdělávacího programu Erasmus

Městská část Praha 2 podpoří zájem pedagogů svých základních a mateřských škol o účast ve vzdělávacím programu EU Erasmus+, Klíčová aktivita 1. Na dnešním jednání radní souhlasili s podáním žádostí o finanční podporu v rámci projektu „Dvojka na cestách, podpora mobility pedagogických pracovníků v Praze 2“. Stáže se uskuteční v období 1. září 2018 – 31. srpna 2020.

Zájem o účast ve vzdělávacím projektu projevilo šest základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí: ZŠ U svatého Štěpána, ZŠ Londýnská, MŠ Čtyřlístek (Římská), ZŠ Slovenská, ZŠ Sázavská a ZŠ a MŠ Resslova.

Pedagogové z těchto škol si vybrali na 40 zahraničních vzdělávacích kurzů, na které budou od Evropské komise žádat příspěvek. Většina kurzů je zaměřena na rozvoj jazykových a komunikačních dovedností. Například půjde o rozvoj angličtiny pro učitele a další pedagogické pracovníky, rozvoj slovní zásoby a výslovnosti, kurz pro učitele němčiny, inovativní učební metody, rozvoj angličtiny a využití motivačních metod při výuce jazyka na základních školách nebo kreativní metody pro vzdělávání žáků se speciálními potřebami.

Rozpočet se pohybuje kolem 66 tisíc EURO a bude v celé výši hrazen z prostředků Evropské komise.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 22.01.2018 – webadmin@praha2.cz