V. Vinohradské vinobraní

Místo původně plánovaného začátku letošního Vinohradského vinobraní se v pátek 15. 9. uskutečnilo na nám. Míru pietní shromáždění k uctění památky obětí atentátů z 11. 9. v USA, zahájené třemi minutami ticha. K aktuálním událostem se poté v krátkosti vyjádřili starosta městské části Praha 2 Mgr. Michal Basch a farář od sv. Ludmily Dr. Vojtěch Eliáš.
Pátý ročník Vinohradského vinobraní, který společně pořádají Praha 2 a Praha 3, v sobotu dopoledne zahájili na vinici Gröbovka náš starosta, starosta Prahy 3 Milan Český a svatý Václav (Eugen Brikcius). Na nám. Míru poté vystoupila kapela Vltavanka a odpoledne cimbálovka Pernica, s níž si několik písniček zazpívala i zástupkyně starosty Prahy 2 Mgr. Jarmila Cechnerová, která program také velmi živým způsobem uváděla (a přitom ještě stihla oddat tři svatby na Novoměstské radnici). Mimo program vystoupil také člen Pražského dechového kvinteta, akordeonista Miloš Wichterle, jehož vystoupení opět zpestřila svým zpěvem Mgr. Cechnerová. Kdo chtěl, mohl se na místě občerstvit v jednom z pěti stánků a koupit si vynikající burčák nebo víno vinice v Havlíčkových sadech, jejímž vlastníkem je MČ Praha 2.
Na nám. Jiřího z Poděbrad, kde proběhly nejmasovější akce vinobraní, byl program zahájen vystoupením obou starostů. Bylo zde zřízeno tržiště s ukázkami historických řemesel a pro děti zřízen dětský koutek.
Docela pěkné počasí a bohatý program přilákaly za celý den dohromady na všechny akce více než 18 tisíc diváků. Během jednoho dne se prodalo více než 10 tisíc litrů burčáku (vloni se za oba dny vinobraní prodalo něco přes 9 tisíc litrů).van

Zveřejněno: 03.10.2001 – support@publix.cz
Vytisknout