V parku Folimanka je nové cvičiště pro street workout (vloženo video)

Po úspěšném projektu sportovního hřiště pro venkovní posilování v Riegrových sadech otevřela městská část Prahu 2  další hřiště v městském parku na Folimance.

Radní Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou ve čtvrtek 4. října 2018 slavnostně otevřeli nové hřiště na Folimance pod Nuselským mostem. To se prakticky ihned zaplnilo dětmi. Hřiště je však určeno také pro dospělé, nabízí nejrůznější prvky pro venkovní fitness cvičení. 

Na ploše 120 metrů čtverečních čeká na sportovce 11 sestav umožňujících komplexní posilování, gymnastické cviky a sestavy pro  "street workout". To je cvičení s vlastní vahou těla ve venkovním prostředí, které se v poslední době – zejména mezi mladými lidmi – začíná těšit stále větší oblibě. Jedno z hřišť, které Praha 2 postavila již dříve v Riegrových sadech, je využíváno nejen v letních měsících, ale téměř celoročně. 
„Úspěch venkovní posilovny nás příjemně překvapil a potěšil, reakce lidí jsou velmi pozitivní. Jsou chvíle, kdy je hřiště obsazené a kapacita nestačí. A protože chceme oživit také dolní část Vinohrad, kam patří park Folimanka, a Nusle, rozhodli jsme se udělat hřiště pro street workout tady na Folimance a také vedle Neklanovy ulice,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová. Další street workoutové hřiště – podobně velké jako na Folimance – vznikne v Nuslích v zeleném pásu vedle železniční trati a Neklanovy ulice. Jeho otevření se předpokládá v průběhu druhé poloviny října 2018. 

Text: red
Foto: kav


 


Zveřejněno: 04.10.2018 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout