Vážení obyvatelé Prahy 2,

Jana Černochováletošní rok se pomalu dostává do své poslední čtvrtiny. Nemusím a nechci tu opět vypisovat, jak se naše životy v posledních měsících kvůli covid-19 obrátily vzhůru nohama. Učíme se žít s něčím pro nás zcela neznámým a musíme se téhle situaci přizpůsobit.

Už na jaře jsme na radnici přijali taková opatření, abychom pro Vás mohli dál co nejlépe poskytovat služby - a to tak, abyste Vy i naši úředníci měli maximální bezpečí a komfort. Roušky, dezinfekce, rozestupy i další opatření jsme nezrušili ani přes prázdniny, kdy už nebyly tyto aktivity povinné a teď se ukazuje, že jsme udělali dobře. Situaci jsme zkrátka nepodcenili, a naopak jsme se přes prázdniny připravovali na to, že podzim nebude opět jednoduchý. Jsme v každodenním kontaktu s organizacemi, které máme ve správě. Školky, školy, centrum sociálních služeb, knihovna… všichni zaměstnanci, úředníci, radní pracují tak, abyste se u nás na Dvojce mohli cítiti bezpečně.

Podzim na Dvojce mám ráda. Procházky po Vyšehradě, Riegrovými sady nebo Grébovkou jsou v tomhle období snad nejkrásnější. Přichází také období vzpomínek na ty, kteří už tu s námi nejsou. Nemluvím jen o Dušičkách, ale také o 11. listopadu, kdy vzpomínáme a vzdáváme hold válečným veteránům. Letos už po šesté připravujeme Den válečných veteránů na náměstí Míru a já do poslední chvíle budu věřit, že tuto akci budeme moci i letos zrealizovat (a korona nám nezhatí naše plány). Připravujeme pro vás skvělý program. Promítání historických válečných dokumentů, výstavy k 30. výročí války v Perském zálivu a o historii obce Lidice. Chybět nebude ani vojenská technika. A letos  opět budeme před sv. Ludmilou rozdávat vlčí máky, které si spolu s námi budete moci připnout do klopy, jako výraz úcty a vzpomínky na válečné veterány.

Budu se těšit na setkání s Vámi.

Jana Černochová

Zveřejněno: 24.09.2020 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout