Ve Štěpánské přivítá prvňáčky manželka prezidenta se starostkou Prahy 2

Ve Štěpánské přivítá prvňáčky manželka prezidenta se starostkou Prahy 2

Výjimečný první školní den prožijí žáci v ZŠ u sv. Štěpána. Prvňáčky tam přijde přivítat 1. září při zahájení školního roku manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová a starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Výběr této školy v roce, kdy si připomínáme 700. výročí narození Karla IV., je symbolický. ZŠ u sv. Štěpána je nejstarší pražskou základní školou. Již v roce 1348 ji společně s Karlovou univerzitou založil právě Karel IV. a od té doby je nepřetržitě v provozu až dodnes. Vzdělání zde získaly např. děti Mikoláše Alše či dcera Aloise Jiráska, spisovatel Jaroslav Hašek nebo herečka Růžena Nasková.

Zástupci médií (redaktoři, fotografové) se slavnostního zahájení školního roku mohou zúčastnit. Městská část Praha 2 upozorňuje, že to platí výhradně pro akreditované novináře. Svůj zájem zúčastnit se této akce potvrďte, prosím, do středy 31. srpna 2016 do 10 hodin na adrese redakce@praha2.cz. Neakreditovaní novináři se akce nebudou moci zúčastnit.

Sraz novinářů je 1. září 2016 v 7:30 hodin před školou (Štěpánská 1286/8). Žádáme o dochvilnost.

Děkujeme za pochopení.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů, tel.: 236 044 182, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz..

Zveřejněno: 30.08.2016 – webadmin@praha2.cz