Večer s básněmi Heleny Christen v Knihovně na Vinohradech

Druhé čtvrtletí jsme zahájili ve čtvrtek 4. dubna literární klubovou akcí v Knihovně na Vinohradech. Na programu byl komponovaný pořad z poezie básnířky Heleny Christen „Vítání jara“ a představení její nedávno publikované sbírky básní „Zazněl gong“.
V úvodu místostarosta Jaroslav Šolc uvedl, že jde o jednu z akcí, kdy se umělecky tvořící spoluobčané a členové klubu představují svým sousedům. Pan Michal Stein, textař a scénárista, připomněl, že autorka je rovněž výtvarnicí. Verše recitovali autorka Helena Christen a zvučným barytonem pan Roman Janoušek, člen opery Národního divadla. Hudební doprovod obstaral na piano Jan Christen, manžel autorky.
V první části zazněly verše s vážnější tematikou, ve druhé pak verše oslavující jaro i lásku působící v každém věku. Návštěvníků sice nebylo mnoho, ale po verších a hudbě rozproudili živou a dlouhou diskusi v atmosféře podpořené sklenkou vína, která k poezii jaksi patří. Vřelé díky knihovně za možnost sousedský literární večer mezi regály knih uspořádat.

Text: jaš
Foto: trc

Zveřejněno: 08.04.2019 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout