Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další 
 • Poslední rozloučení s Olbramem Zoubkem

  23.06. 2017
  Pohřeb Olbrama Zoubka, sochaře s ateliérem v Salmovské ulici a čestného občana Prahy 2, se bude konat v pátek 23. června 2017.
 • Muži odplaty po 75 letech na Karlově náměstí (vloženo video)

  23.06. 2017
  O víkendu 17. a 18. června se Karlovo náměstí stalo součástí historie staré tři čtvrtě století. Městská část Praha 2 tu ve spolupráci s Rotou Nazdar a Československou obcí legionářskou uspořádala akci k poctě 75. výročí vojenské operace Anthropoid, jejímž cílem byla likvidace nejnebezpečnějšího muže nacistické mašinérie. Vyvrcholila bojem sedmi statečných československých parašutistů kousek odtud, v kryptě chrámu sv. Cyrila Metoděje, kde téměř sedm hodin odolávali přesile esesmanů.

 • Michael Fest po osmé (vloženo video)

  21.06. 2017
  Na náměstí Míru stojí od včerejška třicet panelů s pracemi studentů Střední a Vyšší odborné školy Michael. Výstavu zahájila v horkém podvečeru starostka Jana Černochová spolu s ředitelkou školy Monikou Hrubešovou. Nechyběl ani radní pro kulturu Prahy 2 Jaroslav Šolc, který spolu se starostkou převzal nad výstavou záštitu.
 • Praha 2 si opět připomněla památku generála Eliáše

  19.06. 2017
  Nemělo by ve stínu 75. výročí Operace Anthropoid zapadnout, že pouhý den po bojích parašutistů s nacisty v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje byl popraven vinohradský rodák, brigádní generál Alois Eliáš. Byl jediným premiérem okupované země, který se aktivně účastnil domácího protinacistického odboje, a také jediným premiérem, který byl za svou činnost během války popraven. A to právě 19. 6. 1942. Praha 2 i letos opět uctila památku Aloise Eliáše zavěšením smutečního věnce pod pamětní desku na domě ve Francouzské ulici.
 • Městská část Praha 2 uctila památku hrdinných obyvatel

  19.06. 2017
  Minutou ticha, zapálenou svíčkou, květinami a pietní vzpomínkou uctila městská část Praha 2 v sobotu 17. června památku dvou rodin, které v době heydrichiády pomáhaly československým parašutistům.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další 

Aktuálně