OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 
 • Otázka: Dny evropského dědictví 2017 (Havlíček 30.8.2017 10:15)
  Dobrý den,

  nemohu najít na webu MČ P2 informaci o nadcházející kulturní akci Dny evropského dědictví 2017, které se mají konat počátkem září. Informaci jsem nenašel ani v tom místním plátku noviny P2. Hledám prosím špatně nebo nic takového vůbec nevyšlo?

  Děkuji Havlíček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.8.2017 11:29)
   Vážený pane Havlíčku,
   Dny evropského dědictví jsou letos od 9. do 17. září. Noviny Prahy 2 přinášejí kompletní výčet programu v zářijovém vydání, které vychází v pondělí 4. září. Na web jsem informaci o Dni evropského dědictví umístil dnes (stejně jako jindy s předstihem ne příliš velkým, aby informace nezapadla). Najdete ji v Přehledu kulturních akcí.

   Hezké dny při čtení měsíčníku Noviny Prahy 2.

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Registrace - výměna bytu (Petra 5.7.2016 11:03)
  Dobrý den, ráda bych vložila inzerát do aplikace na výmenu bytů, bohužel se nemůžu přihlásit. Údaje, které zadávám k přihlášení na tomto webu, nefungují... Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.7.2016 16:50)
   Dobrý den,
   obraťte se e-mailem na Vaši správní firmu - měli by Vám vygenerovat funkční přístupové údaje do aplikace.

   Hezký den,
   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Webová kamera (Karel Bernášek 1.12.2014 22:05)
  Dobrý den. Proč už od července nefunguje kamera.
  K. Bernášek
  • Odpověď: (webadmin@p2.mepnet.cz Admin_P2 (Admin_P2) 2.12.2014 8:31)
   Dobrý den pane Bernášku,

   webová kamera, která byla v provozu řadu let, již bohužel dosloužila. V rozpočtu na letošní rok s nákupem nové webové kamery nebylo počítáno, tato položka je navržena až do rozpočtu na rok 2015.

   Markéta Slunečková
   Odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů 
 • Otázka: Šmoula (Taťka 27.6.2014 14:32)
  Dobrý den,

  zajímao by mne kdo programoval tento formlulář s názvem otázky a odpovědi.
  Nelze do něj zadávat opakovaně dotazy pod stejným jménem (i do jiné kategorie) - vždy formlulář vyhodí chybu, že již bylo zadáno a požadavek existuje.
  Nutíte tak paradoxne lidi zadávad požadavky pod fiktivními jmény.
  Dalo by se o přeprogramovat?

  Děkuji a pěkný den
  Havlíček
  • Odpověď: (webadmin@p2.mepnet.cz Admin_P2 (Admin_P2) 30.6.2014 8:30)
   Dobrý den,

   Problém není ve špatném naprogramování. Druhý řádek formuláře pro dotaz není jméno, ale název dotazu. Jméno i příjmení se vyplňuje do prvního řádku a pod stejným jménem a se stejnou e-mailovou adresou jde samozřejmě vložit více dotazů. Jen nesmí mít stejný název, tedy předmět, což je název druhého řádku.

   Pro větší přehlednost přejmenujeme první řádek na "Jméno a příjmení".

   Markéta Slunečková
   Webadministrátor
 • Otázka: webkamera ÚMČ 2 (Richard Barcal 31.3.2014 12:52)
  Po rekonstrukci budovy máte na střeše budovy umístěnou webkameru s krásným výhledem na náměstí Míru. Proč se o tuto kameru nikdo nestará, aby nebyla stále v poruše a sloužila ke svému účelu ? www.praha2.cz/O-Praze-2/Webkamera . Richard Barcal
  • Odpověď: RE: webkamera ÚMČ 2(Admin_P2 31.3.2014 16:51)

   Dobrý den pane Barcale,

   webkameru se snažíme pravidelně kontrolovat a většinu času tedy funguje. Je to ovšem stále "jen" technika, takže občas se stane, že se obraz zastaví a přestane se aktualizovat, dokud není kamera ručně restartována. Snažíme se, aby se to stávalo co nejméně.

   Děkujeme za připomínku a za všímavost.

   S pozdravem,

   Markéta Slunečková,
   správce webových stránek

 • Otázka: (Jaroslava Masopustová 17.3.2014 13:33)

  Dobrý den,

  ráda bych se zúčastnila výběrového řízení na pozici referentky školství, zveřejněné na jobDNES.cz. Požadavky k VŘ a přihlášku jsem na vašich stránkách nenalezla. Můžete mi prosím zaslat přesný odkaz, případně požadavky zaslat e-mailem?

  Děkuji

  S pozdravem

  Bc. Jaroslava Masopustová

 • Otázka: Trapná kampaň (Lida Jelinek 13.4.2012 19:21)
  Dobrý den, chci se zeptat, kdo dělal tu velmi smutnou, amatérskou a triviální kampaň proti sprejerům, kolik to stálo. Zajímá mne jméno agentury, výběrové řízení a částka, kterou jste z daní vynaložili. Děkuji za odpověď LJ http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017681
  • Odpověď: RE: Trapná kampaň (OŽP 24.4.2012 14:31)

   Dobrý den,

   autorem banneru „Graffiti a Praha 2“ je společnost ALFA MEDIMEDIA s.r.o. Banner byl umístěn na webové stránky programu Čistá dvojka na podzim roku 2010 v rámci pravidelné aktualizace stránek, kterou prováděla výše zmíněná společnost.. V roce 2010 zaplatila městská část za správu webu Čistá dvojka vč. umístění nových prvků, aktualizace mapy čistoty, tvorbu fotodokumentace z akcí apod. částku 60 tis. vč. DPH. Banner samostatně objednáván nebyl. Projekt Čistá dvojka v roce 2010  vč. rozpočtu schválila Rada MČ Praha 2 dne 16. 2. 2010 (usnesení č. 68).

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: chybějící příloha (Kupská Denisa 4.1.2012 12:32)

  Dobrý den,

  u usnesení rady z 12.12.2011 chybí příloha se seznamem domů, které byly dodatečně zařazeny do prodeje. Jsou tam sice nějaké nesmysly,ale seznam žádný.děkuji Kupská

  • Odpověď: RE: chybějící příloha (Admin_P2 4.1.2012 16:23)

   Dobrý den,

   jednalo se o technickou závadu při otevirání příloh z usnesení zveřejněných na webu MČ Praha 2. Závada je již odstraněna a příloha by měla jít otevřít.

   S pozdravem,

   Markéta Slunečková, OKSVV

 • Otázka: Otázky a odpovědi (K. Novotná 10.6.2011 10:08)
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, proč jsou dotazy skryté a zveřejňují se až s odpovědí. Na neprříjemné dotazy potom není odpovídáno. Děkuji
  • Odpověď: RE: Otázky a odpovědi (Admin_P2 13.6.2011 10:19)

   Dobrý den,

   Administrační systém je nastaven tak, že umožňuje jen společné zveřejnění otázky s odpovědí. Pokud by byla zveřejněna otázka samostatně, nebylo by možné k ní následně připojit odpověď.

   Snažíme se odpovídat na většinu položených otázek, především pak na ty, které jsou obecnějšího charakteru a jejich zodpovězení má přínos pro větší okruh lidí.

   S pozdravem,

   Markéta Slunečková, OKSVV

 • Otázka: Investice do rekonstrukce bytu a vliv na případný prodej (Martin Valdauf 16.5.2011 10:36)
  Dobrý den,

  rád bych se zeptal s odkazem na Vámi uveřejněnou odpověď  ze dne 23.11.2010 - ohledně technického stavu bytu, který byl nabízen k prodeji – zda se při případném prodeji bytu zohledňuje vlastní investice nájemníka do bytu, resp. zda tato investice nezpůsobí výrazné navýšení, resp. navýšení nabídkové ceny. Bydlím v domě v Šafaříkově 14, do kterého městská část konečně po 20 letech začala investovat, kdy udělala nový výtah, okna a začíná s fasádou, za což jsem samozřejmě vděčný. Bohužel vnitřní vybavení bytu je již v tak žalostném stavu, a to podotýkám ne z viny nájemce, ale běžným opotřebením, že jsem se rozhodl byt zrekonstruovat, ať už privatizace dopadne nebo ne.

  Bude mít tato investice nějaký vliv na cenu bytu?

  Je nutné pro rekonstrukci, kde neprobíhají stavební úpravy nutné k souhlasu pronajímatele, jedná se o výměnu podlah, elektroinstalace a celkového vybavení, nějaké předchozí schválení pronajímatele. Pokud ano a pronajímatel schválí úpravy, nese nějaké náklady? Nájemní smlouva uvádí, že veškeré náklady na úpravu bytu nese nájemce, což nemusí být v některých případech dle zákona, alespoň tedy dle mého názoru rozhodné.

  Předem Vám velice děkuji za odpovědi.

  S pozdravem

  JUDr. Martin Valdauf

  • Odpověď: RE: Investice do rekonstrukce bytu a vliv na případný prodej (D. Skalická, OMI 25.5.2011 17:10)

   Dobrý den,

   Znalec vždy hodnotí aktuální stav bytu v okamžiku provedení ocenění. Případné investice provedené nájemcem se do ceny bytu mohou promítnout. V tuto chvíli nejsou známa konkrétní pravidla případných prodejů bytových jednotek ve vztahu k vynaloženým investicím nájemce. Např. opravy podlah patří mezi drobné opravy, vnitřní nátěry mezi běžnou údržbu, které hradí nájemce do limitu stanoveného vládním nařízením č. 258/1995 Sb. v aktuálním znění. K úpravám, které uvádíte Vám doporučuji si souhlas pronajímatele zajistit. V případě, že smlouva uvádí, že veškeré náklady na úpravu bytu nese nájemce, tak v případě, že se smluvní strany nedohodnou jinak, toto ustanovení smlouvy platí. Nájemce by nejprve měl konzultovat svůj záměr se správní firmou. 

   S pozdravem D. Skalická, ved. odd. správy a ekonomiky majetku12