ZŠ u sv. Štěpána hostí celopražský šachový turnaj (vloženo video, aktualizováno)

V pondělí 28. ledna soutěží pražská školní družstva od 1. stupně až po středoškoláky o šachový titul hlavního města a postup do celostátního kola. Turnaj organizuje ZŠ u sv. Štěpána, známá kvalitou svého vlastního šachového oddílu, a koná se pod záštitou starostky Prahy 2 Jany Černochové. Ta také spolu s ředitelkou školy Janou Páčovou a šachovým velmistrem Vladimírem Tallou, hlavním rozhodčím soutěže, dnešní klání zahájila. Ředitelka Páčová a její tým vyhráli na pořádání celopražského kola školních družstev konkurz, přihlásil se rekordní počet hráčů – více než čtyři sta! Soutěž je doplněna i zábavným programem, dárky vítězům věnovala nejen Praha 2, ale i významní sponzoři, školáci tedy mají opravdu o co hrát. Ceny bude vítězům předávat místostarosta městské části Jan Kolář, který se slavnostního zahájení také zúčastnil.

Po ukončení turnaje lze konstatovat, že turnaj byl pro ZŠ u sv. Štěpána velkým úspěchem. Tým organizátorů pod vedením Jany Páčové, ředitelky školy i turnaje, se skvěle zhostil pořadatelství, škola však slavila úspěchy hlavně na sportovním poli. Ze šachového oddílu Šachy Štěpán vzešli vítězové dvou kategorií -  prvního a druhého stupně ZŠ. Nejlepšími hráči na všech čtyřech šachovnicích byli též svatoštěpánští školáci, čili brali další čtyři první místa. A žák 7. třídy se stal absolutně nejlepším hráčem turnaje, porazil tedy i středoškoláky. Praha 2 gratuluje!

Text a foto: kav

Fotoreportáž z udílení cen