Zastupitelé Prahy 2 schválili rozpočet městské části na rok 2017

Zastupitelé Prahy 2 schválili rozpočet

městské části na rok 2017

Městská část Praha 2 bude letos hospodařit s rozpočtem ve výši 585, 5 mil. korun. Rozpočet pro letošní rok schválili zastupitelé na svém dnešním zasedání s tím, že příjmy městské části jsou navrženy ve výši 378, 9 mil. korun, což je zhruba o 14 milionů korun více než v roce 2016. Pro vyrovnané hospodaření městská část použije finanční prostředky z úspor hospodaření z předešlých let ve výši 206,6 mil. korun.

Největší objem peněz směřuje do oblasti školství, bytového hospodářství a péče o vzhled veřejných prostranství, včetně obnovy památek, uličního stromořadí a oprav chodníků. Zastupitelé zároveň schválili limit počtu zaměstnanců a platů na letošní rok pro příspěvkové organitace MČ Praha 2 –  Novoměstskou radnici, Knihovnu na Vinohradech a Centrum sociálních služeb Praha 2.

Podrobnosti o schváleném rozpočtu lze dohledat na webových stránkách městské části www.praha2.cz. „Jednotlivé položky tam najde každý občan z pohodlí svého domova díky tomu, že již třetí rokem máme rozklikávací rozpočet. Zavedli jsme ho s cílem zvýšit transparentnost činnosti městské části. Pražané se tak tímto způsobem dozvědí například základní informace o tom, že městská část poskytne 4 miliony 500 000 korun na komplexní rekonstrukci mateřské školy Trojlístek Kladská v pobočce v Šumavské ulici  nebo že z iniciativy starostky Jany Černochové investujeme do výroby a instalace pěti pamětních desek na památku obyvatel Prahy 2, kteří pomohli v době heydrichiády parašutistům a lidem z jejich okolí,“ uvedl místostarosta Jan Korseska, v jehož gesci je oblast financí a dopravy. Mezi kapitálovými výdaji je např. vznik nových dětských jeslí v Ječné 29, rekonstrukce objektu pro klub Dvojka pro seniory nebo vybudování dalších podzemních kontejnerů.

Vybrané položky z oblasti běžných a kapitálových výdajů jsou  financovány z finančních prostředků získaných prodejem bytů a bytových domů oprávněným nájemníkům podle přijatých pravidel. Jedná se zejména o opravy a rekonstrukce budov škol a mateřských školek (vybudování jídelny v ZŠ Kladská, výměna oken a vybudování vchodu v ZŠ Resslova, výstavba multifunkčního sportovního hřiště v ZŠ Na Smetance), opravy chodníků a rekonstrukce parků. Celkem bude z těchto zdrojů uhrazeno 25 akcí v celkové částce 135,389 tis. Kč.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 27.02.2017 – webadmin@praha2.cz