Zastupitelé rozhodli: Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 si zaslouží vyšší platy

Městská část Praha 2 finančně podpoří Centrum sociálních služeb Praha 2, které patří k nejkvalitnějším zařízením v sociální oblasti v tuzemsku. Zastupitelé Prahy 2 rozhodli na svém dnešním zasedání o tom, že na platy zaměstnanců Centra přispějí částkou 2 948 300 korun.

Jedná se o první navýšení platů v Centru sociálních služeb Praha 2 za posledních deset let ze strany zřizovatele, jímž je městská část Praha 2.

„Podařilo se nám v Praze 2 vytvořit špičkové centrum sociální péče. Chceme si udržet kvalitní lidi, proto jsem zastupitelstvu předložila návrh na zvýšení platů zaměstnanců, kteří zde pečují o staré, mnohdy nesoběstačné a nemocné lidi 24 hodin denně. Chceme je tím motivovat a zároveň vyjádřit uznání jejich práci,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Práce v sociální oblasti je v tuzemsku trvale finančně podhodnocena. Je spojena s enormní psychickou a fyzickou zátěží, což vede k tomu, že zejména o pozici pracovníků v přímé péči není dlouhodobě zájem. Centrum sociálních služeb Praha 2 se dlouhodobě potýká s neobsazenými pracovními pozicemi přímé péče na všech úrovních.

Navzdory tomu se Centrum sociálních služeb Praha 2 může pochlubit několika odbornými oceněními, např. certifikátem značky kvality uděleným Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR Domovu pro seniory v Máchově 14 nebo cenou Pečovatelka roku 2015. Tu získala Michaela Pachmanová, jedna z pečovatelek zdejšího centra.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 29.06.2016 – veronika.trcova@praha2.cz