OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kontejnery na tříděný odpad v ulici Sekaninova (Martin Vtípil 11.1.2018 16:25)
  Dobrý den,
  obracím se na vás s prosbou, zda-li by kontejnery na tříděný odpad v ulici Sekaninova nemohla společnost Komwag vyvážet častěji, případně zda-li by nemohla dodat kontejner navíc pro ty nejvytíženější (tedy papír a plast). Jde o to, že jsou neustále přeplněné a odpad, který se do nich nevejde, odkládají lidé kolem. Jenže vítr odpad rozfoukává do okolí, což odnáší hlavně přilehlý Botič a jeho svahy, které jsou v tuto chvíli přímo poseté odpadky. Možná by jako nouzové řešení postačilo oplocení zábradlí u těchto kontejnerů, které by odpad zadržovalo.
  Předem děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.1.2018 11:25)

   Vážený pane Vtípile,

   děkujeme za Váš podnět. V současné době probíhají kontroly všech stanovišť nádob na separovaný odpad. Po vyhodnocení požádáme o navýšení četnosti svozů tam, kde to bude možné. Svozová společnost Komwag, a. s., rozfoukaný nepořádek uklízí - viz foto ze dne 16. 1. 2018.
   Sekaninova

   S pozdravem

   odbor životního prostředí

 • Otázka: Revitalizace parteru v Sokolské ulici (Pavel Vašíček 16.1.2018 1:00)
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy začne revitalizace parteru objektů Sokolská 464/27,464/29,490/31 a 486/33. Podle údajů zde na webu došlo k podepsání smlouvy s vítězným studiem Atelier Vltava již v létě 2017, ale dosud žádné práce neproběhly. Děkuji předem za odpověď. S přátelským pozdravem Mgr. Pavel Vašíček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.1.2018 10:37)

   Dobrý den pane Vašíčku,

   Městská část Praha 2 podepsala dne 9. 8. 2017 smlouvu o dílo s firmou Atelier Vltava, s. r. o., na akci: Zpracování architektonické studie revitalizace parteru objektů Sokolská 464/27, 464/29, 490/31 a 486/33 v k.ú. Nové Město.

   Studie je rozpracována ve čtyřech variantách a v současné době probíhají konzultace s orgány státní správy, zejména s MHMP, odborem památkové péče, a Národním památkovým ústavem.

   Finální verze studie musí být odsouhlasena vlastníky nemovitostí, které nemá MČ Praha 2 ve správě, tj. česká lékařská společnost J. E Purkyně, z. s., a Česká obec legionářů. Nyní je podepsáno pouze memorandum na výše uvedenou architektonickou studii.

   Oddělení správy a ekonomiky majetku

 • Otázka: Kompostování na předzahrádce P2 (Jan Lichotka 7.12.2017 16:20)
  Dobrý den, uvažujeme o vybudování kompostu na oplocené předzahrádce našeho domu v Nuslích, o velikosti cca 2 m3. Hodláme ho využít na zahradní odpad (listí, tráva, větve) a rostlinný odpad z domácností (zvadlé květiny, šlupky, zbytky ovoce). Musíme se řídit nějakými předpisy, které by vymezovaly podobu kompostu (pevné dno, víko, odolnost proti škůdcům)? Nebo ho můžeme postavit zcela podle našich potřeb?

  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.12.2017 13:39)

   Vážený pane Lichotko,

   kompost v takovéto velikosti můžete postavit dle Vašich potřeb a na jeho stavbu se nevztahuje žádná legislativa. I přesto je dobré dodržovat zásady správného kompostování, tak aby např. nedocházelo k obtěžování sousedů zápachem.

   S pozdravem

   Ing. Klára Horáčková

   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Kontejner na kovy (Anna Serda 14.11.2017 15:22)
  Dobry den,

  snazila jsem se na webu P2 najit mapu kontejneru na kovy (seda barva), ale neuspesne. Existuje neco takoveho? Pokud ne, muzete mi prosim poznat seznam mist?

  Dekuji,

  Anna
 • Otázka: barevné tašky na třídění odpadu (svobodová 4.11.2017 12:24)
  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli lze na ÚMČP2 dostat barevné tašky na třídění odpadu.
  S pozdravem Svobodová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.11.2017 10:47)

   Vážená paní Svobodová,

   tašky na tříděný odpad byly k dispozici na stáncích programu Čistá dvojka při akcích jako byl Den země v Riegrových sadech, Vinobraní na nám. Míru nebo Ekofestival v areálu spol. Komwag v Perucké ulici. V současné době již nejsou. Odbor životního prostředí ale počítá s tím, že příští rok je opět objedná od spol. EKO-KOM, a. s., a bude je mít na stáncích Čisté dvojky na podporu třídění. Informace o akcích Čisté dvojky najdete na www.cistadvojka.cz

   Dana Hrachová, OŽP

 • Otázka: krysy na Folimance (Maria Belinson 18.10.2017 21:32)
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se plánuje v dohledné době deratizace. V řečišti Botiče na Folimance je spousta krys, které jsou běžně vidět i za bílého dne. Děkuji moc.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2017 10:36)

   Vážená paní Belison,

    

   deratizace v parku Folimanka a v řečišti Botiče se uskutečňuje pravidelně 2 x do roka v jarních a podzimních měsících a zajišťuje ji Magistrát hl. m. Prahy s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. První letošní vlna proběhla v měsíci dubnu a druhá se má uskutečnit koncem října, tedy nyní.

    

   Výskyt potkanů v hlavním městě Praze je dlouhodobým problémem, který se každý rok pravidelně a zodpovědně řeší. Doufáme, že současná deratizace v parku Folimanka a v okolí bude úspěšná a potkani se přestanou v parku objevovat. V případě podrobnějších dotazů se prosím obraťte přímo na Magistrát hl. m. Prahy.

    

   S pozdravem

    

   Ing. Klára Horáčková

   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Bělehradská stojící,spící.. (Karel Bodlák 4.10.2017 9:10)
  Architekti,co dělali návrh rekonstrukce Bělehradské,mají jistě šikovné bydlení mimo centrum,takže je to OSOBNĚ nezajímá,jaký výsledek má jejich bohulibý vítězný návrh..Udělá magistrát další krok,že zpoplatní vjezd do centra?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.10.2017 9:27)

   Dobrý den,

   Bělehradská ulice je plně v kompetenci MHMP, co se týče nyní kolon vozidel, které v dané oblasti jsou, nejsou způsobeny architekty, ale neprůjezdnou oblastí Nuselským údolím z důvodu rekonstrukce tramvajové trati Na Slupi – Křesomyslova.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zítkovy sady (Helena Barcalová 14.9.2017 10:26)
  Dobrý den, dne 14.9.2017 se koná na trávníku v Zítkových sadech tzv. "Veletrh řemesel". Přitom podle odstavce 6 Návštěvního řádu je zde zakázáno pořádat propagační, reklamní a jiné akce. Porušení tohoto návštěvního řádu se postihuje podle obecných předpisů, pro podnikající fyzickou osobu při výkonu své podnikatelské činnosti nebo právnickou osobu pokutou do výše 200 000 Kč a u fyzických osob pokutou do výše 30 000 Kč. Jak je možné, že v této části města, která je již tak přetížena neudržitelnou situací na náplavce, je toto opět povoleno bez ohledu na obyvatele okolních domů? Parky snad slouží jiným účelům, než podnikatelským aktivitám. Prosím o informaci, kdo tuto akci povolil. Před volbami mě to velice zajímá. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Veronika Trčová (Admin_P2) 15.9.2017 12:48)

   Vážená paní Barcalová,
   akci schválila na svém zasedání Rada městské části Praha 2 usnesením č. 475 ze dne 17. 7. 2017. Jednalo se o neziskovou, neprodejní akci a o projekt celostátního setkávání učňovské mládeže „Veletrh řemesel“, jehož cílem bylo podpořit a zviditelnit české odborné školství. V rámci akce se zde představilo několik učňovských zařízení, mladí učňové, odborné cechy a další subjekty z odvětví řemesel. Akce byla zaměřena na žáky základních škol a veřejnost.

   S pozdravem

   Ing. Klára Horáčková
   pověřena vedením oddělení ochrany životního prostředí
 • Otázka: Kaple sv. Longina (Havlíček 10.8.2017 9:48)
  Dobrý den,
  již třetí den je uzamčen prostor - parčík kolem kaple sv. Longina v ulici Na Rybníčku. Bohužel neznám správce tak píši sem - není totiž vyznačen na plotě ani na webu. Prosím o zajištění pravidelného odemykání a posekání trávníku v tomto prostoru a oznašení cedulkou spráce s příslušnými kontakty.

  Děkuji
  Havlíček

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.8.2017 16:27)

   Dobrý den,

   Váš podnět byl předán správci parku společnosti Komwag, a. s., který má na starost odemykání parčíku v pravidelném intervalu mezi 7. a 8. hodinou ranní a zamykání v 19 hodin. Tráva v parčíku byla posekána společností Centra, a. s., která má v tomto objektu na starost údržbu veřejné zeleně. Cedulku se správcem parku zajistíme.

   S pozdravem

   Ing. Michal Štěpánek
   referent odboru životního prostředí

 • Otázka: Popelnice - tříděný odpad (Novák 30.7.2017 19:13)
  Dobrý den,

  v ulici Jana Masaryka zmizela popelnice na tříděný odpad, konkrétně papír.

  Je stav trvalý a nebo dočasný? Bohužel se pak papírový odpad hromadí kolem běžných popelnic na tříděný odpad. Nebo papír končí v kontejneru na tetrapacky.

  N
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.8.2017 15:11)

   Vážený pane Nováku,

   v ul. Jana Masaryka jsou tři stanoviště tříděného odpadu (před domy č. 7, 14 a 46). Vzhledem k tomu, že jste nenapsal, u kterého stanoviště nádoba na papír chybí, byla prověřena spol. Komwag všechna tři stanoviště. Nádoby na stanovištích jsou již kompletní. Pokud by byl další problém kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 879 222.

   Dana Hrachová, OŽP