OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: stavba cesty v parku (Jakub Hulák 2.10.2018 10:34)
  Dobrý den,
  myslím, že byl dobrý nápad vytvořit z vyšlapané cestičky v Čechových sadech (od ulice U Kanálky k ulici Chodská) oficiální dlážděnou cestu. Když byla úprava v létě zahájena, odhadoval jsem trvání stavby zhruba na týden. Uplynuly už ale snad tři měsíce a vstup na (snad už konečně hotovou) cestu je stále uzavřen. Rád bych se proto zeptal, jestli stavba takto probíhá podle plánu, nebo nastaly nějaké mimořádné koplikace, které ji prodloužily a nadále brání ve zpřístupnění cesty veřejnosti.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.10.2018 16:34)

   Dobrý den,

   stavba v sadech Svatopluka Čecha – rozšíření cestní sítě – probíhá dle harmonogramu a v souladu se smlouvou o dílo. V současné době je dokončen úsek parkové cesty – větev A a větev B – a byla podána žádost o vydání kolaudačního souhlasu na dokončenou část. Ve čtvrtek 4. 10. 2018 se koná kontrolní prohlídka stavby a následně bude vydán kolaudační souhlas. Poté bude odstraněno zabezpečení stavby a umožněn pohyb chodců.

   Ostatní části stavby, odpočívadla I. – III. budou dokončena do konce října 2018.

   S pozdravem

   Ing. Helena Čejková

   Odbor majetku a investic

 • Otázka: Dlouhodobý zápach fekálií v okolí podskalské celnice (rekonstrukce kanalizace) (Marek Švejda 18.9.2018 1:03)
  Dobrý den. Již déle než měsíc se v okolí výkopu, který souvisí s rekonstrukcí kanalizace za podskalskou celnicí šiří nepříjemný zápach fekálií. Při určitém typu počasí velmi silný. Zápach odtud je často cítit i v bytech ve Vyšehradské ulici. Zvláště v teplých dnech, kdy větrání je nezbytné. Chápu, že opravy tohoto typu mohou přinášet určité nepohodlí, ale toto trvá již měsíc a zdá se, že to je považováno za normální. V době, kdy se na stavbě nepracuje není ani výkop ničím přikrytý. Vzhledem k tomu, že jde o památkovou rezervaci s čilým turistickým ruchem to považuji za ostudu, nemluvě už o lidech, kteří bydlí v okolí. Děkuji předem za řešení situace.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.9.2018 13:13)

   Dobrý den,

   v ulici Vnislavova probíhá rekonstrukce kanalizační shybky. Jde o tři ramena o průměru 1500 mm. Shybka je z obou stran otevřena, aby mohli pracovníci provádět rekonstrukci. Zápach je samozřejmě nepříjemný, jsme si toho vědomi a omlouváme se. Shybku není možné zavírat, protože by ráno po otevření museli pracovníci čekat než se vyvětrá, aby se dole neudusili. Práce by se ještě déle prodlužovala. Nyní se již ochladilo, tak doufáme, že se situace zlepší. Situace se zápachem je nejhorší ve dnech, kdy se převádí splaškové vody z jednotlivých ramen. V současnosti se již rekonstruuje poslední rameno, dvě jsou již hotová. Na straně u ulice Vnislavova je zdemontovaný celý strop, který se bude znovu vyrábět.

   Jediné opatření, které můžeme udělat je, že osadíme protizápachové desky do vlezů na straně celnice. Fungují tak, že je v nich vůně, která přebíjí zápach. Bohužel fungují dobře pod zavřeným poklopem.

   Prosím o trpělivost, stavba se již blíží ke konci.

   S pozdravem

   Ing. Dana Tydlitátová

   technický dozor a investiční referent

   Pražská vodohospodářská společnost, a.s.

 • Otázka: stavební činnost (František Moravec 6.9.2018 15:55)
  Nad kapličkou v ulici Pod Nuselskými schody je vydlážděný pozemek. majetkově je MHMP, MČ Praha 2 a dvou soukromých vlastníků. Jde o legální stavbu nebo činnost, která je nezákonná? Povolovali jste tuto stavbu?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.9.2018 8:38)

   Vážený pane,

   nad kapličkou v ulici Pod Nuselskými schody  došlo k terénním úpravám se souhlasem všech vlastníků. Tyto terénní  úpravy nejsou nezákonné a  vzhledem k rozsahu nepodléhají vyjádření odboru výstavby.

   Odbor  životního prostředí

 • Otázka: Rozdělávání ohně (Helena Popelíková 6.9.2018 8:33)
  Dobrý den,
  naše SVJ v Čiklově ulici v Praze 2 má za domem zahradu. Zajímá mne, jaké jsou předpisy či vyhlášky pro možnost či zákaz rozdělání ohně v této lokalitě. Je možné na zahradě rozdělat oheň k opékání buřtů, grilování apod.? Je možné na zahradě občas spálit zahradní odpad (suché větve, listí apod.)?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.9.2018 9:23)

   Vážená paní Popelíková,

   odbor životního prostředí ÚMČ Praha 2 od Vás obdržel dotaz, ve kterém se ptáte, jaké jsou předpisy či vyhlášky pro možnost či zákaz rozdělání ohně v této lokalitě. Je možné na zahradě rozdělat oheň k opékání buřtů, grilování apod.? Je možné na zahradě občas spálit zahradní odpad (suché větve, listí apod.).

   K Vašemu dotazu sděluji, že rozdělování ohňů má svá pravidla - například Magistrát hl.m. Prahy vydal v době sucha zákaz rozdělávání ohňů. Tento zákaz jž byl zrušen, ale jistá omezení platí trvale. Grilování není zakázané, ale je důležité dodržovat dvě zásady, a to je, abyste zápachem neobtěžovali okolní obyvatele a dále, pokud byste používali otevřené ohniště, dle zákona o ochraně ovzduší v něm můžete spalovat pouze suché nekontaminované dřevo. Zahradní odpad (suché listí a větve) se nesmí spalovat, protože se jedná o rostlinný odpad a ten se musí dle zákona o odpadech kompostovat.

   OŽP  Praha 2

 • Otázka: neosvětlený podchod (Milena Kochmannová 23.8.2018 12:41)
  Dobrý den, mohli byste mi, prosím,poradit, na koho se obrátit ohledně již více než týden nefungujícího osvětlení pochodu pod tratí na Ostrčilově náměstí ? Večer je opravdu krajně nepříjemné podchodem projít..
  Moc děkuji a přeji hezký den.
 • Otázka: Broušení kolejí v době nočního klidu (Dan Richter 12.8.2018 23:59)
  Zajímalo by mě, zda pro Dopravní podnik hlavního města Prahy neplatí dodržování doby nočního klidu, když opakovaně provádí broušení kolejí na Rašínově nábřeží o půlnoci. Koleje lze brousit ve dne o víkendu.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.8.2018 12:14)

   Dobrý den,

   odpověď na Váš dotaz uvádí na svých webových stránkách přímo Dopravní podnik hl. m. Prahy: http://www.dpp.cz/je-nutne-brousit-koleje-v-nocnich-hodinach/

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Vykaly v Rioegerovych sadech (M. Beneš 26.6.2018 22:10)
  Dobry den,
  velice bych se primlouval za osvetovou kampan nebo alespon viditelne a mezinarodne srozumitelne cedule, ktery by ty stovky prevazne mladych turistu nasmerovaly na WC u detskeho hriste, aby kere kolem vyhlidky na "dvojkopcaku" (zejmena u plotu stadionu) nebyly plne vykalu prikrytych ruzovymi kapesnicky.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2018 8:20)

   Vážený pane Beneši,

   děkujeme za Váš zájem o park Riegrovy sady.  Tento park je hojně navštěvován jak občany ČR, tak i zahraničními cizinci. Bohužel určitá část návštěvníků a to nejen cizinci, ale  bohužel  i naši občané, nedodržují  obecně závaznou vyhlášku č. 6/2001  Sb. HMP, o ochraně veřejné zeleně hl. m. Prahy a č. 8/2008 Sb. HMP, o udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích (vyhláška o čistotě).

   Víme, že poměrně často dochází ke znečišťování veřejných prostor parku. Opakovaně žádáme o větší důslednost ze strany městské policie za používání co nejvyšších sankcí, aby nedocházelo k vykonávání potřeb v parcích Prahy 2. Bohužel, přesto se tak děje dále. Tato problematika odbor životního prostředí velmi trápí, a proto se více zaměříme na osvětu v mediích, protože instalace směrníků se neosvědčila.

   Ještě jednou děkujeme za  Váš podnět. 

   Odbor životního prostředí 

 • Otázka: Biopopelnice (Petr Šamerák 2.7.2018 16:34)
  Dobrý den,

  jakým způsobem mohu v Praze 2 třídit BIOodpad (odkad z kuchyně a ze zahrádek)
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.7.2018 8:30)

   Vážený pane Šameráku,

   v současné době je možné zapůjčit si kompostér, který umístíte na soukromém pozemku. Tj. po dohodě s majitelem domu na dvůr či do vnitrobloku. Odpad ze zeleně je možno odvážet do sběrného dvora (Perucká 10). Drobný odpad z kuchyně je možno po předchozí dohodě odnášet do kompostéru umístěného na dvoře Bělehradské 96 u prodejny „Bezobalu“.

   http://www.praha2.cz/Obcane-mohou-zadat-o-kompostery.html

   Bc. Dana Havránková

   referentka

   ÚMČ Praha 2 – odbor životního prostředí
 • Otázka: Přetékající odpadkové koše na Folimance (Kateřina Hojná 14.5.2018 11:10)
  Dobrý den, jelikož už máme několik týdnů teplé počasí, je park Folimanka hojně navštěvován, nejvíce o víkendu - zejména když v parku probíhají akce jako v sobotu 12. 5. O víkendu ale bohužel nejsou vyváženy odpadkové koše, takže bývají už v sobotu odpoledne přeplněné. V takovém stavu zůstávají až do pondělního odpoledne, kdy jsou teprve vyváženy. Během uplynulých let navíc odpadkových košů v parku ubylo. Bylo by vhodné je na takto frekventovaných místech přidat a vyvážet zde odpad i o víkendu. Přikládám fotky z Folimanky ze dne 14. 5. 2018. Děkuji.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.6.2018 13:39)

   Vážená paní Hojná,

   velice si vážíme Vašeho zájmu o park Folimanka. Odpadkové koše se zde vyvážejí pravidelně od pondělí do soboty od 11 do 14:00 hodin. Vývoz košů v ranních hodinách se překrývá s úklidem parku Riegrovy sady, takže jsou zde prováděny úklidy o trochu později, ale aktuálně již řešíme změnu v systému vývozu. Košů je v parku 29 ks, což je o 1 ks více, než v roce 2016, kdy jich zde bylo pouze 28. Dále jsme z důvodu zvýšené návštěvnosti objednali i úklid na neděli.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Výměna ventilů vody v Trojické ulici (Dan Richter 7.6.2018 15:15)
  Zajímalo by mě, zda Pražské vodovody a kanalizace (PVK) informují MČ, že budou provádět na jejím území nějaké stavební práce. Před pár dny začaly PVK měnit vodovodní ventily v Trojické ulici. Nájemníky přilehlých domů nikdo neinformoval, že se zde něco bude dít, že nebudou moci vyjet se svým autem a že jim celý den nepoteče voda. Stavební firma nemá na pracovišti zajištěn mobilní WC a pracovníci stavební firmy tak vykonávají svou potřebu mezi auty. Nechápu také, že PVK nekoordinovaly výměnu vodovodních ventilů s TSK, která před 3 týdny uzavřela Rašínova nábřeží z důvodu odstranění starého asfaltového povrchu a pokládce nového. Výměna ventilů mohla proběhnout v této době.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.6.2018 15:48)

   Dobrý den,

   jde o havárii, kterou PVK ohlásily na TSK hl. m. Prahy, a. s., a též na oddělení dopravy ÚMČ Praha 2. Po ukončení prací podá PVK silničnímu správnímu úřadu žádost o dodatečné povolení zvláštního užívání komunikace. Pochopitelně havárie nelze dopředu naplánovat, a tedy ani s nikým koordinovat. Stížnost na chybějící mobilní WC byla předána PVK.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy