OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kontejner na kovy (Anna Serda 14.11.2017 15:22)
  Dobry den,

  snazila jsem se na webu P2 najit mapu kontejneru na kovy (seda barva), ale neuspesne. Existuje neco takoveho? Pokud ne, muzete mi prosim poznat seznam mist?

  Dekuji,

  Anna
 • Otázka: barevné tašky na třídění odpadu (svobodová 4.11.2017 12:24)
  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli lze na ÚMČP2 dostat barevné tašky na třídění odpadu.
  S pozdravem Svobodová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.11.2017 10:47)

   Vážená paní Svobodová,

   tašky na tříděný odpad byly k dispozici na stáncích programu Čistá dvojka při akcích jako byl Den země v Riegrových sadech, Vinobraní na nám. Míru nebo Ekofestival v areálu spol. Komwag v Perucké ulici. V současné době již nejsou. Odbor životního prostředí ale počítá s tím, že příští rok je opět objedná od spol. EKO-KOM, a. s., a bude je mít na stáncích Čisté dvojky na podporu třídění. Informace o akcích Čisté dvojky najdete na www.cistadvojka.cz

   Dana Hrachová, OŽP

 • Otázka: krysy na Folimance (Maria Belinson 18.10.2017 21:32)
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se plánuje v dohledné době deratizace. V řečišti Botiče na Folimance je spousta krys, které jsou běžně vidět i za bílého dne. Děkuji moc.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2017 10:36)

   Vážená paní Belison,

    

   deratizace v parku Folimanka a v řečišti Botiče se uskutečňuje pravidelně 2 x do roka v jarních a podzimních měsících a zajišťuje ji Magistrát hl. m. Prahy s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. První letošní vlna proběhla v měsíci dubnu a druhá se má uskutečnit koncem října, tedy nyní.

    

   Výskyt potkanů v hlavním městě Praze je dlouhodobým problémem, který se každý rok pravidelně a zodpovědně řeší. Doufáme, že současná deratizace v parku Folimanka a v okolí bude úspěšná a potkani se přestanou v parku objevovat. V případě podrobnějších dotazů se prosím obraťte přímo na Magistrát hl. m. Prahy.

    

   S pozdravem

    

   Ing. Klára Horáčková

   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Bělehradská stojící,spící.. (Karel Bodlák 4.10.2017 9:10)
  Architekti,co dělali návrh rekonstrukce Bělehradské,mají jistě šikovné bydlení mimo centrum,takže je to OSOBNĚ nezajímá,jaký výsledek má jejich bohulibý vítězný návrh..Udělá magistrát další krok,že zpoplatní vjezd do centra?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.10.2017 9:27)

   Dobrý den,

   Bělehradská ulice je plně v kompetenci MHMP, co se týče nyní kolon vozidel, které v dané oblasti jsou, nejsou způsobeny architekty, ale neprůjezdnou oblastí Nuselským údolím z důvodu rekonstrukce tramvajové trati Na Slupi – Křesomyslova.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zítkovy sady (Helena Barcalová 14.9.2017 10:26)
  Dobrý den, dne 14.9.2017 se koná na trávníku v Zítkových sadech tzv. "Veletrh řemesel". Přitom podle odstavce 6 Návštěvního řádu je zde zakázáno pořádat propagační, reklamní a jiné akce. Porušení tohoto návštěvního řádu se postihuje podle obecných předpisů, pro podnikající fyzickou osobu při výkonu své podnikatelské činnosti nebo právnickou osobu pokutou do výše 200 000 Kč a u fyzických osob pokutou do výše 30 000 Kč. Jak je možné, že v této části města, která je již tak přetížena neudržitelnou situací na náplavce, je toto opět povoleno bez ohledu na obyvatele okolních domů? Parky snad slouží jiným účelům, než podnikatelským aktivitám. Prosím o informaci, kdo tuto akci povolil. Před volbami mě to velice zajímá. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Veronika Trčová (Admin_P2) 15.9.2017 12:48)

   Vážená paní Barcalová,
   akci schválila na svém zasedání Rada městské části Praha 2 usnesením č. 475 ze dne 17. 7. 2017. Jednalo se o neziskovou, neprodejní akci a o projekt celostátního setkávání učňovské mládeže „Veletrh řemesel“, jehož cílem bylo podpořit a zviditelnit české odborné školství. V rámci akce se zde představilo několik učňovských zařízení, mladí učňové, odborné cechy a další subjekty z odvětví řemesel. Akce byla zaměřena na žáky základních škol a veřejnost.

   S pozdravem

   Ing. Klára Horáčková
   pověřena vedením oddělení ochrany životního prostředí
 • Otázka: Kaple sv. Longina (Havlíček 10.8.2017 9:48)
  Dobrý den,
  již třetí den je uzamčen prostor - parčík kolem kaple sv. Longina v ulici Na Rybníčku. Bohužel neznám správce tak píši sem - není totiž vyznačen na plotě ani na webu. Prosím o zajištění pravidelného odemykání a posekání trávníku v tomto prostoru a oznašení cedulkou spráce s příslušnými kontakty.

  Děkuji
  Havlíček

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.8.2017 16:27)

   Dobrý den,

   Váš podnět byl předán správci parku společnosti Komwag, a. s., který má na starost odemykání parčíku v pravidelném intervalu mezi 7. a 8. hodinou ranní a zamykání v 19 hodin. Tráva v parčíku byla posekána společností Centra, a. s., která má v tomto objektu na starost údržbu veřejné zeleně. Cedulku se správcem parku zajistíme.

   S pozdravem

   Ing. Michal Štěpánek
   referent odboru životního prostředí

 • Otázka: Popelnice - tříděný odpad (Novák 30.7.2017 19:13)
  Dobrý den,

  v ulici Jana Masaryka zmizela popelnice na tříděný odpad, konkrétně papír.

  Je stav trvalý a nebo dočasný? Bohužel se pak papírový odpad hromadí kolem běžných popelnic na tříděný odpad. Nebo papír končí v kontejneru na tetrapacky.

  N
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.8.2017 15:11)

   Vážený pane Nováku,

   v ul. Jana Masaryka jsou tři stanoviště tříděného odpadu (před domy č. 7, 14 a 46). Vzhledem k tomu, že jste nenapsal, u kterého stanoviště nádoba na papír chybí, byla prověřena spol. Komwag všechna tři stanoviště. Nádoby na stanovištích jsou již kompletní. Pokud by byl další problém kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 879 222.

   Dana Hrachová, OŽP

    

 • Otázka: Střítezská (Květa 14.7.2017 21:51)
  Dobrý den, chodím pravidelně s dětmi na hřiště v ulici Slovenska, moc se nám tam líbí, až na jeden zásadní problém - mobilní WC a jeho katastrofální stav (nejsem žádný cimprlich, ale to je i na mě moc,,) Urgovala jsem firmu Johnny servis již 3x během posledních 2 měs., slíbili mi nápravu ale nic se neděje...Můžete to prosím nějak zařídit? Případně vyměnit firmu? Děkuji moc!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 9:03)

   Dobrý den,
   v návaznosti na Váš dotaz sdělujeme, že do správy městské části Prahy 2 spadá pouze pravá strana ulice Slovenská (ve směru provozu do centra) a hřiště, které zmiňujete, ji již na území městské části Praha 10. Prosím, směřujte Váš podnět na odbor životního prostředí Prahy 10.

   S pozdravem

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: květinové záhony na Náměstí Míru (Eva Tycova 12.7.2017 8:47)
  Dobrý den,
  každý den chodím přes Náměstí Míru do práce a moc mě těší pohled na úžasné květinové záhony, které jsou tam každým rokem vysázeny. Docela bych ráda věděla, které zahradnictví je má na svědomí.

  Děkuji

  Eva Tycová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2017 13:39)

   Dobrý den,

   děkujeme za  velmi pozitivní reakci na květnové záhony.  O  údržbu veřejné zeleně na náměstí Míru včetně záhonů se stará společnost GARTENSTA PLUS, s. r. o.

    

   S pozdravem odbor životního prostředí

 • Otázka: Hluk na P (Marcel Brettschneider 11.6.2017 10:20)
  Dobrý den,
  včéra v čechových sadech proběhla akce milujeme prosecco a měl jsem tu smůlu že jsem zůstal v praze.
  Na akci vystoupilo několik kapel, hluk byl letos neuvěřitelný, v bytě nám v sekretáři drnčely skleničky. V celém okolí se pohybovalo mnoho opilých lidí a park je po této akci zase o trochu v horším stavu. Chtěli bychom se zeptat proč se poskytuje veřejný prostor-park určený k odpočinku k prodeji alkoholu a vydělávání peněz soukromé firmě.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.6.2017 9:51)

   Vážený pane Brettschneidere,

   akce Milujeme Prosecco probíhá v Sadech Svatopluka Čecha již několikátým rokem a vždy na ní bývá hudební produkce. Převážnou většinu času se jedná u hudbu podkresovou, tak aby se prodejci a návštěvníci piknikující na akci slyšeli. V letošním roce byla akce obohacena i koncertem. Chápu, že je hluk z akcí obtěžující, když jste po celý den doma. Ze zkušenosti vím, že ač je hlasitost hudby přímo na místě pořádané akce přiměřená, v horních partech domů se zvuk rozléhá a ruší více. Proto se snažíme počet akcích v parcích redukovat, zakázat však takovéto akce také nelze. U veřejnosti bývají velmi populární. V Sadech Svatopluka Čecha je akce tohoto druhu jediná, která zde v průběhu roku probíhá, a proto Vás prosím o schovívavost. Po kulturní stránce si myslím, že byla akce velmi zdařilá a dnes jsme doladili s pořadateli i úklid po akci, který byl bezprostředně po akci nedostatečný.

   S pořadatelem se na základě usnesení Rady městské části Praha 2 uzavírá nájemní smlouva, tzn. že plocha pod prodejními stánky je při komerčních a prodejních akcích zpoplatněna, dále je zde ošetřeno i dodržování hygienických limitů hluku a vybírá se předem vratná kauce, kterou si městská část Praha 2 nechává v případě, že by došlo k překročení hlučnosti a nebo i k poškození zeleně v parku nebo parkového mobiliáře.

   S přáním hezkého dne

   Ing. Klára Horáčková

   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí