OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Hluk na P (Marcel Brettschneider 11.6.2017 10:20)
  Dobrý den,
  včéra v čechových sadech proběhla akce milujeme prosecco a měl jsem tu smůlu že jsem zůstal v praze.
  Na akci vystoupilo několik kapel, hluk byl letos neuvěřitelný, v bytě nám v sekretáři drnčely skleničky. V celém okolí se pohybovalo mnoho opilých lidí a park je po této akci zase o trochu v horším stavu. Chtěli bychom se zeptat proč se poskytuje veřejný prostor-park určený k odpočinku k prodeji alkoholu a vydělávání peněz soukromé firmě.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.6.2017 9:51)

   Vážený pane Brettschneidere,

   akce Milujeme Prosecco probíhá v Sadech Svatopluka Čecha již několikátým rokem a vždy na ní bývá hudební produkce. Převážnou většinu času se jedná u hudbu podkresovou, tak aby se prodejci a návštěvníci piknikující na akci slyšeli. V letošním roce byla akce obohacena i koncertem. Chápu, že je hluk z akcí obtěžující, když jste po celý den doma. Ze zkušenosti vím, že ač je hlasitost hudby přímo na místě pořádané akce přiměřená, v horních partech domů se zvuk rozléhá a ruší více. Proto se snažíme počet akcích v parcích redukovat, zakázat však takovéto akce také nelze. U veřejnosti bývají velmi populární. V Sadech Svatopluka Čecha je akce tohoto druhu jediná, která zde v průběhu roku probíhá, a proto Vás prosím o schovívavost. Po kulturní stránce si myslím, že byla akce velmi zdařilá a dnes jsme doladili s pořadateli i úklid po akci, který byl bezprostředně po akci nedostatečný.

   S pořadatelem se na základě usnesení Rady městské části Praha 2 uzavírá nájemní smlouva, tzn. že plocha pod prodejními stánky je při komerčních a prodejních akcích zpoplatněna, dále je zde ošetřeno i dodržování hygienických limitů hluku a vybírá se předem vratná kauce, kterou si městská část Praha 2 nechává v případě, že by došlo k překročení hlučnosti a nebo i k poškození zeleně v parku nebo parkového mobiliáře.

   S přáním hezkého dne

   Ing. Klára Horáčková

   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Zrušení hřiště Na Rybníčku (Zdeněk Vinař 1.6.2017 8:52)
  Dobrý den,
  od 1.6. je na rok uzavřené hřiště Na Rybníčku kvůli stavbě jeslí. Bohužel je to jediné hřiště pro děti, které je v okolí a ve stínu. Hřiště jsme hodně využívali a chodily tam i děti z okolních školek. Proč není nejprve postaveno hřiště nové, které je podle fotky na vratech v plánu a pak teprve uzavřeno to původní?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 1.6.2017 15:33)

   Dobrý den,

   v prostoru původního veřejného hřiště bude realizována stavba zařízení pro děti do tří let, jejíž součástí je i hřiště pro toto zařízení, proto se muselo hřiště uzavřít. Nové hřiště bude realizováno na jaře 2018.

   Hezký den,

   A. Horáková

   vedoucí Odboru kancelář tajemníka

 • Otázka: Ostudný stav kašny na Jiráskově náměstí. (Bedřich Lindauer 30.5.2017 15:54)
  Dobrý den,
  chtěl bych upozornit na neutěšený stav kašny na Jiráskově náměstí.Tato kašna od arch.Vlastislava Hofmana která zde byla instalována při úpravě předmostí Jiráskova mostu v roce 1933 je již mnoho let mimo provoz.Stala se jen odpadkovým košem plným smetí.Rád bych se proto zeptal,zda se počítá s její opravou a uvedením do provozu?
  Byla by vítaným osvěžením horkých dnů.A zmizela by kaňka na tváři Prahy kolem které chodí denně stovky turistů.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.5.2017 12:55)

   Vážený pane Lindauere,

   souhlasíme s Vámi, že by kašna zasloužila opravu a restaurátorskou péči. Nejste jediný, kterému neutěšený stav této kašny není lhostejný. Městská část Praha 2 neměla nikdy svěřenou tuto kašnu na Jiráskově náměstí do správy. Je v majetku hl. m. Prahy.  Ohledně  stavu této kašny jsme již hl. m. Prahu informovali v loňském roce.  V případě dalších dotazů se obracejte přímo na MHMP odbor hospodaření s majetkem či na odbor evidence majetku.

   S pozdravem

    

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Rozdělávání ohňů ve vnitrobloku (P.Š. 28.5.2017 19:54)
  Dobrý den,
  v poslední době opakovaně dochází k rozdělávání ohně na dvoře ve vnitrobloku domu Legerova 4/1034. Kouř pak proniká do sousedních domů a bytů, nehledě na požární rizika. Mohli byste zjednat nápravu? Děkuji.
  Foto přikládám.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.5.2017 11:16)

   Dobrý den,

   vzhledem k tomu, že se jedná o dům, který není ve správě majetku Městské části Praha 2, obraťte se přímo na majitele nemovitosti, na jehož pozemku se provádí rozdělávání ohně. Městská část Praha 2 nemůže vstupovat do občansko-právních vztahů. Zákon stanoví, že vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, světlo stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání. V případě, že by z Vaší strany vzniklo podezření, že se v ohni spalují toxické látky, např. pneumatiky apod., můžete se obrátit na městskou policii l. 156, aby celou záležitost zadokumentovala a následně přijala další opatření.


   Hezký den, 

   Vlastimil Kolář,
   vedoucí oddělení stížností

 • Otázka: parkování v parku (František Moravec 13.4.2017 13:05)
  Dobrý den, je tohle v pořádku?V ulicích kolem Folimanky se při jakékoliv akci nedá zaparkovat. Parkují tam vozy bez parkovací karty. Parkují i na trávníku v parku, což už není pozemek USK. Není to špatná práce městské policie?
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.4.2017 8:03)

   Vážený pane Moravče,

   předem bychom Vám chtěli poděkovat za upozornění na vzniklou situaci. Budeme kontaktovat USK Folimanku, aby nám vždy oznámila termíny akcí, které budou u nich probíhat, abychom mohli požádat o zvýšený dohled  městskou policii, aby nedocházelo ke znehodnocování přilehlé parkové zeleně. Již od 1. 4.  2017 je v parku Folimanka zajišťována strážní a bezpečnostní služba, kterou v této věci budeme také instruovat.

   Co se týká ostatního parkování okolo haly USK Folimanka, tyto pozemky nejsou v majetkové správě městské části Praha 2 a nemáme zde žádnou možnost na omezení parkování.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Tříděný odpad Slezská 50 (Pavel Dort 23.2.2017 10:14)
  Zdravím,

  je mi jasné, že kolem nádob na tříděný odpad ve Slezské 50 byl vždy nepořádek - dílem to bylo přeplňováním kontejnerů blízkým obchodem, dílem neustálým prohrabováním igelitkáři. Ale zrušení tohoto místa, pro které je navíc upravený chodník, je to nejhorší možné řešení. Bylo by, prosím, možné toto místo obnovit? Pořád lepší nepořádek než nemít kam vyhodit plasty... Možná si toho teď lidi budou i víc vážit...

  Díky,
  pd
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2017 17:10)

   Vážený pane Dorte,

   stanoviště na tříděný odpad u vchodu do parku sady Sv. Čecha se ukázalo jako nevhodné. Nejenže byly kontejnery zneužívány místními podnikateli, často zde zastavovala i auta, ze kterých byl odpad vyhazován. Množství odpadu vyhovovalo osobám, které se v odpadu přehrabovaly a následně ho využívaly k budování míst pro přespávání v parku. Na poletující odpadky po parku, který je nemovitou kulturní památkou, si stěžovali zahradníci i návštěvníci parku.

   V nejbližší době bude odstraněn i kontejner na elektroodpad.

   Občanům letos nově nabízí  hl. m. Praha možnost umístění nádob na tříděný odpad do domovního vybavení. Pokud je možnost nádoby umístit v domě či na dvoře, může si tuto službu domluvit majitel domu na naší Infolince Ulice s pí Hrachovou, nejlépe mailem: dana.hrachova@praha2.cz

   S pozdravem

   Bc. Dana Havránková

   referentka, odbor životního prostředí

 • Otázka: úprava parku (ing. Jan Fendrych 25.1.2017 9:10)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali je opravdu nutné, aby úprava parku v čechových sadech za použití motorových pil probíhala v brzkých ranních hodinách. Dnes to bylo v 7:30. Podotýkám že úprava trvá několik hodin a pak je celý den klid. Tak proč se nekoná v odpoledních hodinách? Je velmi nepříjemné když má člověk poslední minuty spánku a pravidelně ho budí motrové pily pod oknem. Děkuju.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.1.2017 7:39)

   Vážený pane inženýre,

   i když chápeme Vaše rozhořčení z probuzení  dne 25. 1. 2017 v 7.30 hodin, zahradnická společnost, která park udržuje, nemá na starosti pouze tento park, ale i ostatní parkové plochy na území městské části Praha 2, kde dále pokračuje v údržbě, protože práce na sebe  navazují. Někdy práce začínají ve  spodní části území městské části Praha 2 a do parku Sady Svatopluka Čecha, který se nachází v blízkosti Vašeho bydliště, se dostávají až odpoledne. Bohužel dne 25. 1. 2017 se práce se zahajovaly ve výše uvedeném parku; tyto hlučné činnosti se však v parku nedějí každý den ráno.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Vysadba stromu v Korunni ulici (Jiri Pocarovsky 5.12.2016 8:20)
  Dobry den,
  Velmi dekuji za obnovenou vysadbu stromu v Korunni ulici,ktera se prave provadi. Chtel bych pozadat take o obnoveni stromu na adrese Korunni 40, ktery byl vasimi pracovniky preskocenen a na tomto miste zustala jen prazdna plocha.
  Uvazujete o vysadbe take v dolni casti Korunni (u gymnazia).
  Dekuji, s pozdravem
  Jiri Pocarovsky
  • Odpověď: (Veronika Trčová (Admin_P2) 8.12.2016 10:45)

   Vážený pane Pocarovský,

    

   v Korunní ulici došlo minulý týden k dosadbě všech volných stromových rabátek, u kterých to bylo možné. Co se týče prázdného rabátka před domem čp. 40, tam se bohužel žádný nový strom vysazovat nebude, naopak dojde k jeho zaslepení. Hlavním důvodem je, že strom, který zde v minulosti rostl, byl v kolizi s vedením plynu a ještě se v  jeho těsné blízkosti nacházelo vstupní revizní plynařské zařízení. Není zde tedy možné ani nový strom vysadit, neboť by byl v ochranném pásu sítí. Dalším důvodem je, že i když tu v minulosti strom vysazený byl, došlo na místě v průběhu posledních pěti letech třikrát k jeho vyvrácení při dopravních nehodách. Z těchto výše uvedených důvodů se správce uličního stromořadí, kterým jsou Lesy hlavního města Prahy rozhodl, že bude rabátko zrušeno.

   V dolní části Korunní ulice u gymnázia je situace se sítěmi ještě horší. Tato část je velmi hustě zasíťovaná, že by bylo možné pouze za velmi vysoké finanční náklady  tuto část koncepčně přeřešit a sítě přeložit. V předešlém projektu navrhovaných výsadeb se zde počítalo s výsadbou tří nových stromů na rozšířených nárožích, ale tento projekt nebylo možné uskutečnit právě z důvodů sítí.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: výsadba na nám. Míru (L. Dočekalová 2.11.2016 15:26)
  Dobrý den,
  poslední roky bývá krásná výsadba na náměstí Míru, bohužel je vždycky brzy zlikvidovaná např. před příchodem podzimu, a pak zůstává prázdná plocha. Zrovna letos při tak teplém počasí se vytrhávaly rostliny ještě kvetoucí, které vypadaly moc hezky a které zde mohly zůstat až do mrazu. Stejně tak časté sekání trávy v parcích asi podle nějakého pevného harmonogramu nedovolí vyrůst květinám v trávníku,zůstává jen nudná zelená plocha zcela nevhodná i pro hmyz.V některých městech už v parcích zakládají záhony s trvalkami, které se samy vysemeňují a tráva se seká podle potřeby.Nestálo by to zato?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.11.2016 12:50)

   Vážená paní Dočekalová,

   děkujeme za Váš zájem o park na náměstí Míru. Likvidace letničkových záhonů probíhá z důvodu výsadby cibulovin, které park v jarním období oživí. Park na náměstí Míru patří mezi historické parky, je významnou dopravní tepnou a je hojně využíván návštěvníky parku i občany, kteří jen procházejí. Z tohoto důvodu je park zařazen do intenzivní údržby. Trvalkové záhony dle dotčených orgánů státní správy do historických parků nepatří. I na plochách svěřených městské části Praha 2 se nacházejí plochy, kde se seč neprovádí intenzivně; necháváme zde tzv. květnatou louku - např. v parku Folimanka.  

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí
 • Otázka: Stížnost na opakující se znečištění chodníku (Tomáš Sedlák 24.10.2016 13:30)
  Dobrý den

  Na rohu ulic Mánesova a U Kanálky se, po přemístění kontejnerů na tříděný odpad, pravidelně opakuje situace zachycená na přiložené fotografii.
  Téměř denně dochází v „vybírání“ kontejnerů bezdomovci. V okolí je neskutečný nepořádek. Dříve se tak nestávalo, nejspíše díky tomu, že kontejnery byly umístěny naproti vrátnici, ve které je služba 24 hodin denně. Nynější pozice „v šeru“ bohužel nahrává bezdomovcům.

  Prosím o řešení tohoto problému, například přemístěním kontejnerů do více frekventovaného místa.

  Děkuji za odpověď
  Tomáš Sedlák
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2016 16:53)

   Vážený pane Sedláku,

   situace, kterou popisujete, je častá u všech stanovišť na tříděný odpad. Kontejnery jsou pravidelně vyváženy, jejich okolí uklízeno, jak ostatně dokazuje fotografie z dnešního dopoledne. Vzhledem k poměrně vysoké koncentraci osob, které obsah nádob prohrabávají, je obtížné udržet pořádek kontinuálně. V okolí tohoto stanoviště nevíme o žádném vhodnějším místě. Městská část o této problematice ví a snaží se tam, kde to podmínky dovolí, budovat podzemní kontejnery.

   S pozdravem

   Bc. Dana Havránková
   referentka ÚMČ Praha 2 – odbor životního prostředí

   popelnice