OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Broušení kolejí v době nočního klidu (Dan Richter 12.8.2018 23:59)
  Zajímalo by mě, zda pro Dopravní podnik hlavního města Prahy neplatí dodržování doby nočního klidu, když opakovaně provádí broušení kolejí na Rašínově nábřeží o půlnoci. Koleje lze brousit ve dne o víkendu.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.8.2018 12:14)

   Dobrý den,

   odpověď na Váš dotaz uvádí na svých webových stránkách přímo Dopravní podnik hl. m. Prahy: http://www.dpp.cz/je-nutne-brousit-koleje-v-nocnich-hodinach/

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Vykaly v Rioegerovych sadech (M. Beneš 26.6.2018 22:10)
  Dobry den,
  velice bych se primlouval za osvetovou kampan nebo alespon viditelne a mezinarodne srozumitelne cedule, ktery by ty stovky prevazne mladych turistu nasmerovaly na WC u detskeho hriste, aby kere kolem vyhlidky na "dvojkopcaku" (zejmena u plotu stadionu) nebyly plne vykalu prikrytych ruzovymi kapesnicky.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2018 8:20)

   Vážený pane Beneši,

   děkujeme za Váš zájem o park Riegrovy sady.  Tento park je hojně navštěvován jak občany ČR, tak i zahraničními cizinci. Bohužel určitá část návštěvníků a to nejen cizinci, ale  bohužel  i naši občané, nedodržují  obecně závaznou vyhlášku č. 6/2001  Sb. HMP, o ochraně veřejné zeleně hl. m. Prahy a č. 8/2008 Sb. HMP, o udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích (vyhláška o čistotě).

   Víme, že poměrně často dochází ke znečišťování veřejných prostor parku. Opakovaně žádáme o větší důslednost ze strany městské policie za používání co nejvyšších sankcí, aby nedocházelo k vykonávání potřeb v parcích Prahy 2. Bohužel, přesto se tak děje dále. Tato problematika odbor životního prostředí velmi trápí, a proto se více zaměříme na osvětu v mediích, protože instalace směrníků se neosvědčila.

   Ještě jednou děkujeme za  Váš podnět. 

   Odbor životního prostředí 

 • Otázka: Biopopelnice (Petr Šamerák 2.7.2018 16:34)
  Dobrý den,

  jakým způsobem mohu v Praze 2 třídit BIOodpad (odkad z kuchyně a ze zahrádek)
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.7.2018 8:30)

   Vážený pane Šameráku,

   v současné době je možné zapůjčit si kompostér, který umístíte na soukromém pozemku. Tj. po dohodě s majitelem domu na dvůr či do vnitrobloku. Odpad ze zeleně je možno odvážet do sběrného dvora (Perucká 10). Drobný odpad z kuchyně je možno po předchozí dohodě odnášet do kompostéru umístěného na dvoře Bělehradské 96 u prodejny „Bezobalu“.

   http://www.praha2.cz/Obcane-mohou-zadat-o-kompostery.html

   Bc. Dana Havránková

   referentka

   ÚMČ Praha 2 – odbor životního prostředí
 • Otázka: Přetékající odpadkové koše na Folimance (Kateřina Hojná 14.5.2018 11:10)
  Dobrý den, jelikož už máme několik týdnů teplé počasí, je park Folimanka hojně navštěvován, nejvíce o víkendu - zejména když v parku probíhají akce jako v sobotu 12. 5. O víkendu ale bohužel nejsou vyváženy odpadkové koše, takže bývají už v sobotu odpoledne přeplněné. V takovém stavu zůstávají až do pondělního odpoledne, kdy jsou teprve vyváženy. Během uplynulých let navíc odpadkových košů v parku ubylo. Bylo by vhodné je na takto frekventovaných místech přidat a vyvážet zde odpad i o víkendu. Přikládám fotky z Folimanky ze dne 14. 5. 2018. Děkuji.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.6.2018 13:39)

   Vážená paní Hojná,

   velice si vážíme Vašeho zájmu o park Folimanka. Odpadkové koše se zde vyvážejí pravidelně od pondělí do soboty od 11 do 14:00 hodin. Vývoz košů v ranních hodinách se překrývá s úklidem parku Riegrovy sady, takže jsou zde prováděny úklidy o trochu později, ale aktuálně již řešíme změnu v systému vývozu. Košů je v parku 29 ks, což je o 1 ks více, než v roce 2016, kdy jich zde bylo pouze 28. Dále jsme z důvodu zvýšené návštěvnosti objednali i úklid na neděli.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Výměna ventilů vody v Trojické ulici (Dan Richter 7.6.2018 15:15)
  Zajímalo by mě, zda Pražské vodovody a kanalizace (PVK) informují MČ, že budou provádět na jejím území nějaké stavební práce. Před pár dny začaly PVK měnit vodovodní ventily v Trojické ulici. Nájemníky přilehlých domů nikdo neinformoval, že se zde něco bude dít, že nebudou moci vyjet se svým autem a že jim celý den nepoteče voda. Stavební firma nemá na pracovišti zajištěn mobilní WC a pracovníci stavební firmy tak vykonávají svou potřebu mezi auty. Nechápu také, že PVK nekoordinovaly výměnu vodovodních ventilů s TSK, která před 3 týdny uzavřela Rašínova nábřeží z důvodu odstranění starého asfaltového povrchu a pokládce nového. Výměna ventilů mohla proběhnout v této době.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.6.2018 15:48)

   Dobrý den,

   jde o havárii, kterou PVK ohlásily na TSK hl. m. Prahy, a. s., a též na oddělení dopravy ÚMČ Praha 2. Po ukončení prací podá PVK silničnímu správnímu úřadu žádost o dodatečné povolení zvláštního užívání komunikace. Pochopitelně havárie nelze dopředu naplánovat, a tedy ani s nikým koordinovat. Stížnost na chybějící mobilní WC byla předána PVK.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: úklid náplavky na Rašínově nábřeží (Biskupová Jana 22.5.2018 10:33)
  Dobrý den,chci se zeptat proč není ani po velkých akcích(slavnosti vína)řádně prováděn úklid náplavky směrem od Vyšehradského tunelu do centra.Mezi dlažbou je všude plno střepů(o nedopalcích cigaret ani nemluvě)v poslední době co se objevil nový trend hledání pokladů ve Vltavě,se všude válí rezavé kovové neurčité předměty.Správa náplavek "občas"projede autem(ani se neobtěžuje vystoupit a trochu se projít).Dále mne zajímá,proč obě WC ráno příjdou uklidit a zase WC uzamknout.Kam mají dopoledne lidé chodit?Sama jsem při raní procházce(asi v 9hod.byla svědkem,kdy se nějaká žena vymočila u lavičky na které seděli její 2kamarádi(před tím jsem ji viděla,jak zkusila otevřít jedno i druhé WC.Nebyli to bezdomovci.
  Zbytečně se vynaložily peníze na chytrou lavičku,kterou využívali převážně bezdomovci k dobíjení mobilů a zrovna tak chytrý koš nebyl k ničemu,opilci v noci zahazují prázdné lahve a plechovky všude jinde jen ne do košů.Stejně obě zbytečnosti zmizely.
  Pro cizince,kteří po ránu běhají,nebo se prochází na náplavce,je to velká ostuda Prahy 2.Škoda,bývalo tu lépe.Hezký den Biskupová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.5.2018 13:00)

   Dobrý den, paní Biskupová,

   náplavka není svěřena do péče městské části Praha 2, je majetkem hl. m. Prahy, o její provoz i úklid se stará firma Trade Centre Praha, a. s. Koordinátorem správy náplavek je Jan Nejedlý, 222 013 251 nebo 724 505 660, případně použijte e-mail j.nejedly@tcp-as.cz. Na pana Nejedlého se obracejte s připomínkami či stížnostmi.


   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin 

 • Otázka: Pošlapaný trávník na Jiráskově náměstí (Dan Richter 2.5.2018 20:32)
  Rád bych požádal o rekultivaci pošlapaného trávníku na Jiráskově náměstí od turistů, zlepšení jeho údržby a přidání ochranného plotu, podobně jako je u Krannerovy kašny za Národním divadlem na Smetanově nábřeží.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.5.2018 9:44)

   Dobrý den,

   Váš podnět k Jiráskovu  náměstí jsme přeposlali na magistrát hl. m. Prahy, který a pozemek vlastní a spravuje. 


   OŽP

 • Otázka: Odstranění uschlého stromu ve vnitrobloku (Karel Koliš 30.4.2018 15:24)
  Dobrý den, prosím o informaci jak postupovat, pokud se ve vnitrobloku, na pozemku sousedního domu, nachází uschlý strom, a hrozí nebezpečí, že spadne na náš dům.

  Majitel sousední nemovitosti na výzvy odstranění stromu nereaguje.

  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.5.2018 10:28)

   Dobrý den, pane Koliši,

   děkujeme za Váš dotaz ohledně suchého stromu rostoucího na sousedním pozemku ve vnitrobloku. Bohužel neuvádíte o jak velký strom se jedná, natož kde přesně roste. Pokud by se jednalo o pozemek městské části, nebyl by problém se na pozemek dostat, vyhodnotit stav stromu a případně zařídit jeho pokácení. Pokud se ale jedná o pozemek soukromý, je to složitější, proto navrhuji, zda by bylo možné si domluvit termín místního šetření a na Vámi zmiňovaný strom se přijít podívat osobně, odborně ho posoudit a následně s Vámi probrat možný postup řešení.

   S pozdravem

   Ing. Tereza Hauftová
   (tel: 236 044 269, tereza.hauftova@praha2.cz)

 • Otázka: Odstranění igelitového sáčku ze stromu (Dan Richter 3.4.2018 13:07)
  Rýd bych požádal o odstranění igelitového sáčku ze stromu na nábřeží, roh Trojické a Rašínova nábřeží, děkuji.
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.4.2018 13:06)

   Vážený pane Richtere,

   předávám Vám vyjádření správce stromořadí na Rašínově nábřeží, kterým jsou Lesy hl. m. Prahy, k problematice igelitového sáčku v koruně stromu.

   Stromy na Rašínově nábřeží prošly komplexním arboristickým ošetřením v červnu 2016, tudíž v současné době tam neplánujeme provádět žádné zásahy, při kterých by se pytlík odstranil.

   Zavěšený malý sáček strom nijak nepoškozuje, jedná se čistě o estetickou záležitost, která navíc po olistění bude ještě méně zřejmá.

   Musel by se kvůli tomu udělat samostatný výjezd arboristické čety - tj. min dvou lidí - 1 lezec, 1 pozemní pracovník, který zajišťuje regulaci dopravy a chodců a bezpečnost lezce - tento zásah by vyšel hrubým odhadem cca na 2.500,- Kč bez DPH.

   Takovéto záchyty v korunách stromů, které stromy nepoškozují, odstraňujeme příležitostně, současně s prováděním arboristického ošetření stromu.“

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: kacení stromů (jan snobl 12.3.2018 22:36)
  Dobrý den chtěl bych vědět proč došlo k pokácení dvou zdravých stromů v Rybalkově ul.? děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.3.2018 8:51)

   Dobrý den, pane Snoble,

   v Rybalkově ulici, tedy přesněji v parku Na Kozačce, došlo k pokácení dvou kusů stromů javorů mléčů /Acer platanides/ ze zdravotních a bezpečnostních důvodů. Obě dvě dřeviny měly poškozenou patu kmene od psí moči, jedna z dřevin měla částečně proschlou korunu a druhá dřevina měla rozsáhlou, i když částečně zacelenou, prasklinu dlouhou cca 1 metr a také z části proschlou korunu. 

   Za pokácené dřeviny byla uložena náhradní výsadba, a to dva kusy stromů javorů mléčů /Acer platanides/ na stanoviště pokácených dřevin. Náhradní výsadba by měla být provedena na jaře tohoto roku.

   Odbor životního prostředí