OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Odstranění igelitového sáčku ze stromu (Dan Richter 3.4.2018 13:07)
  Rýd bych požádal o odstranění igelitového sáčku ze stromu na nábřeží, roh Trojické a Rašínova nábřeží, děkuji.
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.4.2018 13:06)

   Vážený pane Richtere,

   předávám Vám vyjádření správce stromořadí na Rašínově nábřeží, kterým jsou Lesy hl. m. Prahy, k problematice igelitového sáčku v koruně stromu.

   Stromy na Rašínově nábřeží prošly komplexním arboristickým ošetřením v červnu 2016, tudíž v současné době tam neplánujeme provádět žádné zásahy, při kterých by se pytlík odstranil.

   Zavěšený malý sáček strom nijak nepoškozuje, jedná se čistě o estetickou záležitost, která navíc po olistění bude ještě méně zřejmá.

   Musel by se kvůli tomu udělat samostatný výjezd arboristické čety - tj. min dvou lidí - 1 lezec, 1 pozemní pracovník, který zajišťuje regulaci dopravy a chodců a bezpečnost lezce - tento zásah by vyšel hrubým odhadem cca na 2.500,- Kč bez DPH.

   Takovéto záchyty v korunách stromů, které stromy nepoškozují, odstraňujeme příležitostně, současně s prováděním arboristického ošetření stromu.“

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: kacení stromů (jan snobl 12.3.2018 22:36)
  Dobrý den chtěl bych vědět proč došlo k pokácení dvou zdravých stromů v Rybalkově ul.? děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.3.2018 8:51)

   Dobrý den, pane Snoble,

   v Rybalkově ulici, tedy přesněji v parku Na Kozačce, došlo k pokácení dvou kusů stromů javorů mléčů /Acer platanides/ ze zdravotních a bezpečnostních důvodů. Obě dvě dřeviny měly poškozenou patu kmene od psí moči, jedna z dřevin měla částečně proschlou korunu a druhá dřevina měla rozsáhlou, i když částečně zacelenou, prasklinu dlouhou cca 1 metr a také z části proschlou korunu. 

   Za pokácené dřeviny byla uložena náhradní výsadba, a to dva kusy stromů javorů mléčů /Acer platanides/ na stanoviště pokácených dřevin. Náhradní výsadba by měla být provedena na jaře tohoto roku.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: tramvajový podjezd magistrály (Miloš Hoskovec 25.1.2018 8:37)
  Chtěl bych upozornit na tristní stav tramvajového podjezdu magistrály U Bulhara.Podjezd a přilehlé beton.stěny nebyly zřejmě od doby výstavby nijak upravovány,takže dnes,kromě spousty grafitti je podjezd v ostudném stavu ,skoro černý .Stejně tak vypadá i travnatý svah směrem k nádraží,který je poset odpadky.Může OÚ něco udělat pronápravu ?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2018 9:17)
   Dobrý den,
   tyto pozemky a stavby nejsou majetkem MČ Praha 2, informaci s žádostí o sjednání nápravy předáváme na MHMP a SŽDC.

   Odbor životního prostředí
 • Otázka: Vnislavova - uklid zelene plochy (Iva Mala 4.3.2018 10:35)
  Dobry den, prosime o upozorneni SŽDC o uklid zelene plochy ve Vnislavove ulici. Horomadi se tam velike mnozstvy odpadu. Predem dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2018 9:11)

   Děkujeme za upozornění, informaci jsme předali správci pozemku

   S pozdravem

   Dana Havránková, OŽP
 • Otázka: Karpuchina (Alexandra 7.3.2018 7:56)
  Dobrý den,
  mám k užívání k nebytovému prostoru vnitroblokovou zahradu na Praze 2. Chci se zeptat, zda li mohu na ní umístit a provozovat k vlastním potřebám zahradní grill a jetli tímto neporušuji nějakou vyhlášku, či zákon. S díky za odpověď.
  A.K.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.3.2018 16:23)

   Vážená paní Karpuchina,

   užíváním zahradního grilu pro soukromé účely nedochází k porušení vyhlášky ani zákona, ale je vhodné se na tuto skutečnost ještě informovat u správní firmy či vlastníka nemovitosti, zda neexistuje nějaké omezení k provozování zahradního grilu v ustanovení domovního řádu.

   Z hlediska  zákona č. 201/2012 Sb., o ochrany ovzduší, dbejte pokynů výrobce grilu; jedná se zejména o způsob používání grilu a kvalitu spalovaného paliva. V neposlední řadě doporučuji brát zřetel na nájemníky bytů či uživatele nebytových prostor, kteří by se mohli cítit být kouřem z grilování obtěžováni.


   S pozdravem a přáním hezkého dne.

   Ing. Naďa Michaela Rašáková

   Referent odboru životního prostředí

 • Otázka: Kočky (Jan Valkár 11.3.2018 21:17)
  Dobrý večer,
  chtěl bych znát možnosti řešení v následující situaci.
  V ulici Pod Zvonařkou dochází, až na vyjímky denně, vždy ráno a večer kolem osmé hodiny, k porušování § 2 písm. d) vyhlášky hl.m. Prahy č.8/2008. Konkrétně krmením divokých koček. Situace v ulici se zhoršuje stále se zvyšujícím počtem koček, které se za poskytnutou potravou stahují.
  Není třeba právnického vzdělání ke zjištění, že se jedná o přestupek, který má navíc charakter pokračujícího přestupku. Proto bych chtěl znát Váš návrh na řešení této situace.
  S pozdravem
  Jan Valkár
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.3.2018 8:38)

   Dobrý den,

   Váš podnět zaevidujeme jako přestupek a požádáme Městskou policii o součinnost ke zjištění možného pachatele.


   Petr Tomíšek, webadmin

 • Otázka: Kontejnery na tříděný odpad v ulici Sekaninova (Martin Vtípil 11.1.2018 16:25)
  Dobrý den,
  obracím se na vás s prosbou, zda-li by kontejnery na tříděný odpad v ulici Sekaninova nemohla společnost Komwag vyvážet častěji, případně zda-li by nemohla dodat kontejner navíc pro ty nejvytíženější (tedy papír a plast). Jde o to, že jsou neustále přeplněné a odpad, který se do nich nevejde, odkládají lidé kolem. Jenže vítr odpad rozfoukává do okolí, což odnáší hlavně přilehlý Botič a jeho svahy, které jsou v tuto chvíli přímo poseté odpadky. Možná by jako nouzové řešení postačilo oplocení zábradlí u těchto kontejnerů, které by odpad zadržovalo.
  Předem děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.1.2018 11:25)

   Vážený pane Vtípile,

   děkujeme za Váš podnět. V současné době probíhají kontroly všech stanovišť nádob na separovaný odpad. Po vyhodnocení požádáme o navýšení četnosti svozů tam, kde to bude možné. Svozová společnost Komwag, a. s., rozfoukaný nepořádek uklízí - viz foto ze dne 16. 1. 2018.
   Sekaninova

   S pozdravem

   odbor životního prostředí

 • Otázka: Revitalizace parteru v Sokolské ulici (Pavel Vašíček 16.1.2018 1:00)
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy začne revitalizace parteru objektů Sokolská 464/27,464/29,490/31 a 486/33. Podle údajů zde na webu došlo k podepsání smlouvy s vítězným studiem Atelier Vltava již v létě 2017, ale dosud žádné práce neproběhly. Děkuji předem za odpověď. S přátelským pozdravem Mgr. Pavel Vašíček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.1.2018 10:37)

   Dobrý den pane Vašíčku,

   Městská část Praha 2 podepsala dne 9. 8. 2017 smlouvu o dílo s firmou Atelier Vltava, s. r. o., na akci: Zpracování architektonické studie revitalizace parteru objektů Sokolská 464/27, 464/29, 490/31 a 486/33 v k.ú. Nové Město.

   Studie je rozpracována ve čtyřech variantách a v současné době probíhají konzultace s orgány státní správy, zejména s MHMP, odborem památkové péče, a Národním památkovým ústavem.

   Finální verze studie musí být odsouhlasena vlastníky nemovitostí, které nemá MČ Praha 2 ve správě, tj. česká lékařská společnost J. E Purkyně, z. s., a Česká obec legionářů. Nyní je podepsáno pouze memorandum na výše uvedenou architektonickou studii.

   Oddělení správy a ekonomiky majetku

 • Otázka: Kompostování na předzahrádce P2 (Jan Lichotka 7.12.2017 16:20)
  Dobrý den, uvažujeme o vybudování kompostu na oplocené předzahrádce našeho domu v Nuslích, o velikosti cca 2 m3. Hodláme ho využít na zahradní odpad (listí, tráva, větve) a rostlinný odpad z domácností (zvadlé květiny, šlupky, zbytky ovoce). Musíme se řídit nějakými předpisy, které by vymezovaly podobu kompostu (pevné dno, víko, odolnost proti škůdcům)? Nebo ho můžeme postavit zcela podle našich potřeb?

  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.12.2017 13:39)

   Vážený pane Lichotko,

   kompost v takovéto velikosti můžete postavit dle Vašich potřeb a na jeho stavbu se nevztahuje žádná legislativa. I přesto je dobré dodržovat zásady správného kompostování, tak aby např. nedocházelo k obtěžování sousedů zápachem.

   S pozdravem

   Ing. Klára Horáčková

   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Kontejner na kovy (Anna Serda 14.11.2017 15:22)
  Dobry den,

  snazila jsem se na webu P2 najit mapu kontejneru na kovy (seda barva), ale neuspesne. Existuje neco takoveho? Pokud ne, muzete mi prosim poznat seznam mist?

  Dekuji,

  Anna