OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kontejnery na textil (Roman Jelínek 28.11.2018 16:49)
  Dobrý den, rád bych se zeptal kde jsou v Praze 2 umístěny kontejnery na textil, sběrné nebo pro charitativní potřebu. Nikde se mi nepodařilo jejich umístění vypátrat !
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.11.2018 16:53)
   Dobrý den, pane Jelínku,

   stálý kontejner na textil je pod Nuselským mostem v Sekaninově ulici a v Perucké ulici v areálu Komwagu ve sběrném dvoře. Jiné kontejnery na textil pravděpodobně do konce roku umístěny nebudou.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: tříděný odpad (Brodská 8.11.2018 11:47)
  V domě Polská 34 jsou minimálně měsíc popelnice na plast a papír. Měla jsem z nich velkou radost, ale zatím nebyly ani jednou vysypány. Zatím je po částech vynáším já, ale tak to doufám nebylo myšleno.???
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.11.2018 8:38)

   Vážená paní Brodská,

   technik správní firmy prověřil u Komwagu svoz v domě Polská 34. Jedná se o nádoby na tříděný odpad, které si objednal nájemce nebytových prostor. Vzhledem k tomu, že ještě nedodal klíče k objektu v souvislosti s novou smlouvou, nemohl Komwag zahájit obsluhu. Jakmile klíče předá, bude zahájen svoz.

   Nádoby tedy nejsou určeny pro obyvatele domu.

   S pozdravem

   Dana Hrachová, OŽP

 • Otázka: Situace s parkováním na chodnících se příliš nelepší (Richard Mundl 1.11.2018 14:35)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat:
  Na praze 2 je dlouhodobě špatná situace ohledně chodníků, řidiči (ať už se jedná o řidiče dodávek nebo osobní vozy) si je stále pletou s parkovištěm a nic se na věci dlouhodobě nemění. Dnes mi opět přes den skazil náladu řidič, který parkoval přímo uprostřed přechodu, nové široké zrekonstruované chodníky řidiči vulgárně a beztrestně zacpávají svými vozidly. Chtěl jsem se zeptat, čím si vysvětlujete že se situace nelepší? Je to špatná práce městské policie? Nebo má málo lidí? Nebo chodci a jejich jejich bezpečnost nejsou pro město prioritou? K čemu je kamerový systém když přímo u kamery parkuje na chodníku dlouhodobě auto? Děkuju za odpovědi.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.11.2018 9:41)

   Dobrý den, pane Mundle,

   Vámi popisovaná situace se v posledních letech nelepší nikde v Praze, spíše naopak. Na vině je dlouhodobý nárůst motorových vozidel. Dovoluji si říci, že zde mluvíme o několika tisících kusů ročně.

   -  Bohužel nárůst počtu policistů oproti dopravě stagnuje již několik let. V současné době se Městská policie Praha i Policie České republiky potýká s velkým nedostatkem lidí.

   -  Co se týče kamerového systému, tak na území hl. m. Prahy se nachází necelých cca 3000 kamer. Tolik policistů bohužel u kamerových obrazovek opět nemáme. Kamery jsou využívané většinou při řešení závažných trestných činů, popř. při narušování veřejného pořádku většího rozsahu. Je pravda, že slouží i k řešení Vámi popsaných přestupků, ale opět to naráží na kapacity počtu policistů v ulicích versus neomezený počet neohleduplných řidičů. Musíme si zároveň přiznat, že obě policejní složky neřeší jen dopravu…

   -  Městským částem není samozřejmě tato situace lhostejná a snaží se uvedené řešit. Bohužel personální nárůst počtu policistů u Městské policie Praha má na starost MHMP a nárůst u Policie ČR samotné Ministerstvo vnitra. Oběma institucím vycházíme vstříc např. nabízením bytů pro nově příchozí, popř. se snažíme spolupodílet na motivačních odměnách.

   -  Každopádně Váš podnět probereme co nejdříve na pravidelné policejní poradě s Policií ČR a Městské policie Praha 2 tak, aby se obě složky ještě více zaměřily na uvedený problém.

   V případě jakéhokoliv dotazu se můžete obrátit přímo na mě.

   S pozdravem

   Bc. Veselák Ladislav

     Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

     Odbor kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2

 • Otázka: stavba cesty v parku (Jakub Hulák 2.10.2018 10:34)
  Dobrý den,
  myslím, že byl dobrý nápad vytvořit z vyšlapané cestičky v Čechových sadech (od ulice U Kanálky k ulici Chodská) oficiální dlážděnou cestu. Když byla úprava v létě zahájena, odhadoval jsem trvání stavby zhruba na týden. Uplynuly už ale snad tři měsíce a vstup na (snad už konečně hotovou) cestu je stále uzavřen. Rád bych se proto zeptal, jestli stavba takto probíhá podle plánu, nebo nastaly nějaké mimořádné koplikace, které ji prodloužily a nadále brání ve zpřístupnění cesty veřejnosti.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.10.2018 16:34)

   Dobrý den,

   stavba v sadech Svatopluka Čecha – rozšíření cestní sítě – probíhá dle harmonogramu a v souladu se smlouvou o dílo. V současné době je dokončen úsek parkové cesty – větev A a větev B – a byla podána žádost o vydání kolaudačního souhlasu na dokončenou část. Ve čtvrtek 4. 10. 2018 se koná kontrolní prohlídka stavby a následně bude vydán kolaudační souhlas. Poté bude odstraněno zabezpečení stavby a umožněn pohyb chodců.

   Ostatní části stavby, odpočívadla I. – III. budou dokončena do konce října 2018.

   S pozdravem

   Ing. Helena Čejková

   Odbor majetku a investic

 • Otázka: Dlouhodobý zápach fekálií v okolí podskalské celnice (rekonstrukce kanalizace) (Marek Švejda 18.9.2018 1:03)
  Dobrý den. Již déle než měsíc se v okolí výkopu, který souvisí s rekonstrukcí kanalizace za podskalskou celnicí šiří nepříjemný zápach fekálií. Při určitém typu počasí velmi silný. Zápach odtud je často cítit i v bytech ve Vyšehradské ulici. Zvláště v teplých dnech, kdy větrání je nezbytné. Chápu, že opravy tohoto typu mohou přinášet určité nepohodlí, ale toto trvá již měsíc a zdá se, že to je považováno za normální. V době, kdy se na stavbě nepracuje není ani výkop ničím přikrytý. Vzhledem k tomu, že jde o památkovou rezervaci s čilým turistickým ruchem to považuji za ostudu, nemluvě už o lidech, kteří bydlí v okolí. Děkuji předem za řešení situace.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.9.2018 13:13)

   Dobrý den,

   v ulici Vnislavova probíhá rekonstrukce kanalizační shybky. Jde o tři ramena o průměru 1500 mm. Shybka je z obou stran otevřena, aby mohli pracovníci provádět rekonstrukci. Zápach je samozřejmě nepříjemný, jsme si toho vědomi a omlouváme se. Shybku není možné zavírat, protože by ráno po otevření museli pracovníci čekat než se vyvětrá, aby se dole neudusili. Práce by se ještě déle prodlužovala. Nyní se již ochladilo, tak doufáme, že se situace zlepší. Situace se zápachem je nejhorší ve dnech, kdy se převádí splaškové vody z jednotlivých ramen. V současnosti se již rekonstruuje poslední rameno, dvě jsou již hotová. Na straně u ulice Vnislavova je zdemontovaný celý strop, který se bude znovu vyrábět.

   Jediné opatření, které můžeme udělat je, že osadíme protizápachové desky do vlezů na straně celnice. Fungují tak, že je v nich vůně, která přebíjí zápach. Bohužel fungují dobře pod zavřeným poklopem.

   Prosím o trpělivost, stavba se již blíží ke konci.

   S pozdravem

   Ing. Dana Tydlitátová

   technický dozor a investiční referent

   Pražská vodohospodářská společnost, a.s.

 • Otázka: stavební činnost (František Moravec 6.9.2018 15:55)
  Nad kapličkou v ulici Pod Nuselskými schody je vydlážděný pozemek. majetkově je MHMP, MČ Praha 2 a dvou soukromých vlastníků. Jde o legální stavbu nebo činnost, která je nezákonná? Povolovali jste tuto stavbu?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.9.2018 8:38)

   Vážený pane,

   nad kapličkou v ulici Pod Nuselskými schody  došlo k terénním úpravám se souhlasem všech vlastníků. Tyto terénní  úpravy nejsou nezákonné a  vzhledem k rozsahu nepodléhají vyjádření odboru výstavby.

   Odbor  životního prostředí

 • Otázka: Rozdělávání ohně (Helena Popelíková 6.9.2018 8:33)
  Dobrý den,
  naše SVJ v Čiklově ulici v Praze 2 má za domem zahradu. Zajímá mne, jaké jsou předpisy či vyhlášky pro možnost či zákaz rozdělání ohně v této lokalitě. Je možné na zahradě rozdělat oheň k opékání buřtů, grilování apod.? Je možné na zahradě občas spálit zahradní odpad (suché větve, listí apod.)?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.9.2018 9:23)

   Vážená paní Popelíková,

   odbor životního prostředí ÚMČ Praha 2 od Vás obdržel dotaz, ve kterém se ptáte, jaké jsou předpisy či vyhlášky pro možnost či zákaz rozdělání ohně v této lokalitě. Je možné na zahradě rozdělat oheň k opékání buřtů, grilování apod.? Je možné na zahradě občas spálit zahradní odpad (suché větve, listí apod.).

   K Vašemu dotazu sděluji, že rozdělování ohňů má svá pravidla - například Magistrát hl.m. Prahy vydal v době sucha zákaz rozdělávání ohňů. Tento zákaz jž byl zrušen, ale jistá omezení platí trvale. Grilování není zakázané, ale je důležité dodržovat dvě zásady, a to je, abyste zápachem neobtěžovali okolní obyvatele a dále, pokud byste používali otevřené ohniště, dle zákona o ochraně ovzduší v něm můžete spalovat pouze suché nekontaminované dřevo. Zahradní odpad (suché listí a větve) se nesmí spalovat, protože se jedná o rostlinný odpad a ten se musí dle zákona o odpadech kompostovat.

   OŽP  Praha 2

 • Otázka: neosvětlený podchod (Milena Kochmannová 23.8.2018 12:41)
  Dobrý den, mohli byste mi, prosím,poradit, na koho se obrátit ohledně již více než týden nefungujícího osvětlení pochodu pod tratí na Ostrčilově náměstí ? Večer je opravdu krajně nepříjemné podchodem projít..
  Moc děkuji a přeji hezký den.
 • Otázka: Broušení kolejí v době nočního klidu (Dan Richter 12.8.2018 23:59)
  Zajímalo by mě, zda pro Dopravní podnik hlavního města Prahy neplatí dodržování doby nočního klidu, když opakovaně provádí broušení kolejí na Rašínově nábřeží o půlnoci. Koleje lze brousit ve dne o víkendu.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.8.2018 12:14)

   Dobrý den,

   odpověď na Váš dotaz uvádí na svých webových stránkách přímo Dopravní podnik hl. m. Prahy: http://www.dpp.cz/je-nutne-brousit-koleje-v-nocnich-hodinach/

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Vykaly v Rioegerovych sadech (M. Beneš 26.6.2018 22:10)
  Dobry den,
  velice bych se primlouval za osvetovou kampan nebo alespon viditelne a mezinarodne srozumitelne cedule, ktery by ty stovky prevazne mladych turistu nasmerovaly na WC u detskeho hriste, aby kere kolem vyhlidky na "dvojkopcaku" (zejmena u plotu stadionu) nebyly plne vykalu prikrytych ruzovymi kapesnicky.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2018 8:20)

   Vážený pane Beneši,

   děkujeme za Váš zájem o park Riegrovy sady.  Tento park je hojně navštěvován jak občany ČR, tak i zahraničními cizinci. Bohužel určitá část návštěvníků a to nejen cizinci, ale  bohužel  i naši občané, nedodržují  obecně závaznou vyhlášku č. 6/2001  Sb. HMP, o ochraně veřejné zeleně hl. m. Prahy a č. 8/2008 Sb. HMP, o udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích (vyhláška o čistotě).

   Víme, že poměrně často dochází ke znečišťování veřejných prostor parku. Opakovaně žádáme o větší důslednost ze strany městské policie za používání co nejvyšších sankcí, aby nedocházelo k vykonávání potřeb v parcích Prahy 2. Bohužel, přesto se tak děje dále. Tato problematika odbor životního prostředí velmi trápí, a proto se více zaměříme na osvětu v mediích, protože instalace směrníků se neosvědčila.

   Ještě jednou děkujeme za  Váš podnět. 

   Odbor životního prostředí