Znak a prapor musí ještě posvětit parlament

Radní hlavního města Prahy schválili na svém zasedání 8. října návrh znaku a praporu MČ Praha 2. Používat ho však budeme moci až poté, kdy se na jeho podobě shodne parlament.
Vloni v červnu vypsala rada naší městské části výzvu více zájemcům ke zpracování nabídky na zakázku „Vytvoření znaku a praporu městské části Praha 2”. Po projednání návrhů dvou účastníků řízení vybrala komise RMČ pro znak a prapor návrh akademického malíře Karla Pánka. Letos v červnu návrh posvětili zastupitelé. Závady na něm nenašla ani Městská heraldická komise. Po schválení městskou radou ale celý proces nekončí: poslední slovo padne v Parlamentu a pokud všechno dobře dopadne, bude městská část již brzy místo současných čtyř znaků používat pouze jeden.
Od roku 1960 tvoří městskou část čtyři katastrální území: jedno celé (Vyšehrad) a části tří dalších (Nové Město, Vinohrady, Nusle). Proto Praha 2 dosud oficiálně používala jejich historické městské znaky.

len

Zveřejněno: 12.11.2002 – support@publix.cz