OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Monitoring v zónách - stížnost (Jaroslava Slunská 19.10.2017 17:42)
  Dobrý den,
  od zavedení nových zón se nám jako rezidentům nedaří rozumně zaparkovat, natož pak v klidu. Nejvíc to naštve, když člověk přijede v neděli odpoledne s malými dětmi, kufr plný zavazadel... Ráda bych proto požádala o poskytnutí konkrétního kontaktu na kompetentní osobu, na kterou žádost či stížnost směřovat. Na webu parkujvklidu.cz ani na webu TSK jsme takový kontakt totiž nenašla. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.10.2017 8:30)

   Dobrý den,

   se stížností se můžete obrátit na pana Ing. arch. Kábrta, vedoucího oddělení správy ZPS na TSK: 257 015 873, jan.kabrt@tsk-praha.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Kalamitní situace s parkováním na Praze 2 (Marcel Brettschneider 18.10.2017 13:49)
  Dobrý den, chtěl bych poprosit aby radnice urychleně řešila situaci na Praze 2, která je v současnosti úplně přecpaná auty. Řidiči, kteří nemají kde zaparkovat nyní naprosto bez skurpulích parkují na chodnících a to tak že během pracovního dne se kolikrát nedá podél zaparkovaných dodávek a automobilů na chodníků projet s kočárem a to i na bulvárech jako ke vinohradská nebo korunní, i zde vzniká přes den na chodníku druhý parkovací pruh.
  Chtěl bych tímto poprosit radnici aby zvýšila intenzitu práce městské policie a lidi kteří parkují na chodníku nekompromisně pokutovala. Dále bych chtěl poprosit aby radnice podnikla kroky k tomu aby vyhnala auta z centra, tak jak je tomu ve většině západních vyspělých zemích a ne naopak, jak se tomu v současnosti děje.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.10.2017 15:29)

   Dobrý den,

   hlavní město Praha zřizuje jak městskou policii, tak zóny placeného stání. Městská část Praha 2 může v dané věci pouze žádat, což učinila. Díky této iniciativě Prahy 2 se podařilo zachovat systém odtahů i po 1. říjnu, dále se Rada MČ Praha 2 usnesla na změně provozní doby fialové zóny tak, aby platila nepřetržitě od pondělí 0:00 h. do pátku 24:00 h., což bude lépe vyhovovat rezidentům To, jak je na území Prahy 2 respektováno parkování, je věcí automatizovaného monitoringu a činnosti strážníků MP. Jak jsem již uvedl, obě tyto složky spadají pod hl. m. Prahu. Bylo však vyhověno našemu požadavku na zvýšení četnosti kontrol a to i ve večerních hodinách.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Parkování na fialových zónách o víkendech (Milan 16.10.2017 15:31)
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal na ceny parkování o víkendech na fialových zónách. Korunní nebo např. P2-0585. Je to dost nejasné. Na značce se píše Po-pá 08-20 nebo s platným parkovacím oprávněním. Pochopil bych, že víkend je tu zdarma, když jsem ale tuto zónu zadal na webu, vyběhlo na mě nějakých nesmyslných 360kč/10 hodin. Na parkovacím automatu poblíž jsem našel informaci neděle a svátky, minimálně 40 Kč. V tomto případě je tedy parkování přes víkend zdarma? Děkuji za informaci.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.10.2017 15:46)

   Dobrý den,

   rezident s platným parkovacím oprávněním může parkovat ve fialové zóně kdykoli bez omezení. Návštěvník musí zaplatit během provozní doby, která je momentálně nastavena na dobu Po-Pá 08-20 hodin. Ve Vámi uvedené parkovací zóně platí tarif 30,- Kč za hodinu a úměrně tomu je zpoplatněn delší či naopak kratší časový horizont parkování.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Nový systém sledování (Jiří Rambousek 16.10.2017 12:39)
  Zdražilo se, a nedá se zaparkovat.... vše pro lidi z Prahy2,..., niní se dělá jen pro ty, co tu nebydlí, pro vidláky, kteří si na Nově stěžují, že v centru nemohou parkovat. Nás se Nova neptá. A tipněte si, jací jsou v momentě, kdy jim zaparkujete na veřejném prostransví před jejich domečkem. Udělějte s tím něco, prosím.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.10.2017 13:56)

   Dobrý den,

   poslední zdražení přišlo v dubnu 2016, od té doby došlo pouze k dílčímu zlevnění některých parkovacích oprávnění. Jde o nový systém, který se musí ještě optimalizovat, proto bude např. upravena provozní doba fialové zóny ve všední dny nepřetržitě, aby se vyšlo vstříc požadavkům rezidentů.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Modra zona Praha 2 (Jan Novak 14.10.2017 19:22)
  Dobry den. Chtel bych se zeptat kolik kontrolnich aut jezdi od rijna po Praze 2? Popravde jsem zatim nepotkal ani jedno. Dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.10.2017 9:49)

   Dobrý den, tento dotaz je třeba položit provozovateli ZPS, což je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. MČ Praha 2 monitoring nezajišťuje. Pouze jsme požádali o maximální četnost kontrol a také bylo přislíbeno, že počet vozidel pro monitoring naroste.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Modrá zona (Michal 12.10.2017 12:06)
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal. Mám trvalé bydliště na Praze 2 a od tohoto roku pracuji z domova a pro svou práci využívám služební auto. Kde najdu formulář pro potvrzení od zaměstnavatele, že pracuji z domova abych si mohl koupit parkovací kartu? D2kuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.10.2017 13:10)

   Dobrý den,

   formulář je ke stažení dole na stránce k ZPS Praha 2: http://www.praha2.cz/ZONY-PLACENEHO-STANI-MC-PRAHA-2.html

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: fialová zóna (hana vyvlečková 6.10.2017 8:45)
  dobrý den, potřebuji se ubezpečit( viz také předešlá komunikace)dotazem:

  nejsem vlastníkem bytu v domě na Praze 2, kde mám trvalé bydliště a trvale zde žiji, užívám automobil, na který mám Smlouvu o užívání.

  V čase od 20.00-8.00hod. mohu parkovat na fialové zóně bez úhrady parkovného ?
  pokud nikoliv, pak má MČ Prahy 2 pro takový případ jinou placenou variantu ? (rezidenční kartu?...)

  děkuji za odpověď
  h.vyvlečková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.10.2017 9:44)

   Dobrý den,

   mimo provozní dobu fialové zóny v ní skutečně není parkování omezeno. Provozní doba je uvedena na svislé dopravní značce a podle toho jsou nastaveny tarify v parkovacích automatech. Provozní doba může být upravena v závislosti na potřebách dané lokality, každopádně je vždy třeba sledovat svislé dopravní značení a řídit se jím.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Úprava zón (Vinohraďák 6.10.2017 14:49)
  Dobrý den,
  rád bych věděl, na jakém základě byly rozšířeny přechodové zóny 2-3 na levé straně Chopinovy a na Vozové, když žádnou "oplátku" jsem na praze 3 nenašel?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.10.2017 9:42)

   Dobrý den,

   v novém systému ZPS jsou zavedeny parkovací úseky. Každý takový úsek podléhá automatizovanému monitoringu a nejde ošetřit, aby v rámci jednoho úseku byla na jedné polovině ulice akceptována vozidla s oprávněním na Prahu 3 a na druhé straně ulice nikoli.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Kontrola kontroly zón (Vinohraďák 6.10.2017 15:05)
  Dobrý den,
  nevím, zda je to otázka na P2, ale rád bych věděl, zda existuje nějaký kontrolní mechanismus pro kontrolu parkování v modrých zónách, myslím na kontrolu kontrolorů.
  Například v okolí Vozové a Chopinovy došlo od 1.10. k viditelnému zhoršení respektování "modré", a to stále stejnými auty, která kartu neměla ani v minulosti, a velmi pravděpodobně nemají oprávnění i nyní.... Myslím, že by bylo velmi užitečné, kdyby se alespoň zpětně zveřejňoval počet scanů a zachycených aut podle ulic, popřípadě otevřít jakýsi "bonz web".
  Dokud skenovací dvojice aut nebude následována šnůrou odtahovek, tak se situace nezlepší, prý odtahujou jen ze zón s automaty. A jezdí jen v jakési pracovní době, nebo i večer? Nikde jsem tuto informaci nenašel. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.10.2017 9:32)

   Dobrý den,

   jedná se o dotaz na zřizovatele a provozovatele zón placeného stání, tedy na hl. m. Prahu. MČ Praha 2 pouze požádala hl. m. Prahu o zachování dosavadního režimu odtahů za asistence Městské policie jakožto nejúčinnějšího řešení přestupků z parkování. Do způsobu monitoringu a jeho vyhodnocování nemůže městská část nijak zasahovat, pouze obdrží měsíční vyhodnocení statistik.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Návštěvnické parkování v okolí Míráku (Jirka 5.10.2017 14:56)
  Dobrý den, pokud jsem to dobře pochopil, znamená to, že když bydlím v Anny Letenské a budu mít návštěvu, tak vzhledem k provozní době okolních fialových zón v režimu 24/7 už žádná návštěva nikdy nezaparkuje zdarma??? Jsem společenský člověk a návštěvy zvu rád a často, toto opatření je ovšem odradí. Vážně vedení městské části, případně magistrátu toto chce?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.10.2017 7:33)

   Dobrý den,

   fialové zóny mají provozní dobu stanovenou svislou dopravní značkou, podle toho jsou nastaveny automaty. Během provozní doby lze ve fialové zóně zaparkovat po zaplacení poplatku, mimo provozní dobu lze parkovat bez omezení. Držitelé dlouhodobého parkovacího oprávnění mohou parkovat ve fialové zóně zcela bez omezení.

   S pozdravem

   Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje
   pověřený vedoucí odd. dopravy