OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: přenosné karty od 1.10.2017 (jan bača 17.7.2017 11:31)
  Od 1.10.2017 bude kontrola prováděna monitorovacími vozidly a nebude nutno mít za sklem parkovací kartu. Jak se bude ověřovat oprávnění v případě přenosných parkovacích karet?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 16:38)

   Dobrý den,

   v rámci přenosného parkovacího oprávnění je třeba mít v systému zadánu tu registrační značku, která v zóně aktuálně parkuje. Zanesení a změna RZ se provádí výhradně přes osobní stránky uživatele (OSU), registraci do OSU již drtivá většina žadatelů provedla na výdejně parkovacích karet při posledním prodloužení svého parkovacího oprávnění.

   Oprávněnost parkování budou rovněž kontrolovat monitorovací vozidla.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Parkování pod Nuselským mostem (Štichová 19.4.2017 12:58)
  Dobrý den,
  prosím o informaci kdy dojde k uvolnění parkovacích míst pod Nuselským mostem (návštěvnických i rezidentních), které jsou již několik měsíců naprosto nesmyslně zabrané kvůli opravě mostu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.4.2017 13:11)

   Dobrý den,

   vozidla jsou pod Nuselským mostem vymístěna z bezpečnostních důvodů, práce na mostě probíhají ze zavěšené lávky. Zábor se mění podle toho, jaká část mostu je právě opravována. Současný zábor je do 9.6.2017, doporučuji však průběžně sledovat stránku „Povolené zábory veřejného prostranství“, neboť práce probíhají v etapách: http://www.praha2.cz/Povolene-zabory-verejneho-prostranstvi

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Tram c.23 U zvonarky (Bernášek 28.3.2017 22:39)
  Dobry den,

  Velmi nemile mne potesila skutecnost, ze misto zpet prelozene tram 13 bude do ulice u Zvonarky, kde bydlim zajizdet tram 23 a to dvouvozova a to trvale. Muj dotaz smeruje k tomu zda se skutecne zrusi cca 12 parkovacich mist, jak je nyni vyznaceno prenosnou znackou. Nebo zda v pripade tram 23 jde o docasne reseni. V ulici je na 4 cinzovni domy uz tak malo parkovacich mist, ze zaparkovat je prakticky nemozne. A v pripade, ze se zrusi tyto parkovaci mista vytvori se za ne nekde v blizkem okoli jina parkovaci mista? Byla MC Praha 2 oslovena pri planu vytvorit tuto linku 23? Jsou prenozne znacky umisteny v souladu s legislatovou o zaboru verejneho prostranstvi (v seznamu zaboru jsem nic takoveho nenasel) dekuji za odpovedi Bernasek
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.3.2017 9:00)

   Dobrý den,

   jde pouze o dočasné řešení, proto jsou zde umístěny přenosné dopravní značky a ne stálé. DP hl.m. Prahy a TSK, příspěvková organizace hl. m. Prahy přislíbily, že zde bude stavební úprava, a to jak prodloužení trojúhelníku (chodníku Šafaříkova-U Zvonařky), tak i v místě, kde jsou nyní vyparkovaná místa, budou sklopené obrubníky a zpevněný chodník, aby se zde mohlo stát částečně na chodníku a byl tak umožněn průjezd vozidlům, když je tramvaj v zastávce. Přenosné dopravní značky byly umístěny na základě platné legislativy, nejde o zábor veřejného prostranství, takže ze zákona bylo vyvěšeno na úřední desce po předepsanou dobu opatření obecné povahy tak, aby se mohl každý k tomuto záměru vyjádřit, popřípadě vznést připomínky.

   S pozdravem

   Josef Gál,

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkovani od 1.10.2017 (Veronika Novotna 18.2.2017 19:39)
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jakým způsobem bude od 1.10.2017 probíhat kontrola vozidel, která nemají oprávnění parkovat na místech pro rezidenty, když již nebudou parkovací "karty" vylepšené za předním sklem? Jak budou moci rezidenti poznat, která auta blokují místa pro rezidenty? Je jasne, že toho většina návštěvníků bude zneužívat a místo placení krátkodobého parkování budou blokovat místa rezidentům. Budou alespoň zpřísněny pokuty pro ty kdo toto porušují? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2017 11:09)

   Dobrý den,

   od 1. 10. 2017 bude kontrola oprávněnosti parkování probíhat elektronicky formou skenování registračních značek zaparkovaných vozidel. Toto skenování provádí denně vozidla dodavatele, spol. ELTODO, a. s. V případě, že parkující vozidlo nemá zaplacené parkovací oprávnění, systém tuto informaci automaticky předává městské policii jako podezření na přestupek. Výše pokuty je stanovena příslušným sazebníkem.

   Po zkušenostech z městských částí, kde již tento systém kontroly od loňska funguje, je denně zkontrolováno mnohonásobně více vozidel, než kolik bylo v možnostech strážníků městské policie. Ti jsou naopak efektivnější při výkonu dalších činností v terénu.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: parkování (Václav Vodička 16.2.2017 13:11)
  Dobrý den.Každý den parkuje na přechodu a v zatáčce auto-bez parkovací karty policajti se neukážou jak je měsíc dlouhý a když jedou okolo v autě tak dělají , že se nic neděje.Když náhodou po dlouhé době dají pokutu tak auta stejná tam parkují druhý den opět, tak mám dotaz co s tím hodláte dělat.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.2.2017 14:11)

   Dobrý den,

   jedná se o dopravní přestupek, který je plně v kompetenci Městské policie a městská část Praha 2 není jejím zřizovatelem, z těchto důvodů jsme předali Váš příspěvek na OŘ Městské policie Praha 2.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování pro nájemníky (Martina Donátová 18.1.2017 11:45)
  Dobrý den,
  existuje nějaká varianta, jak nájemník bytu a majitel auta může na Praze 2 parkovat? V metodice nejsou nájemníci zmíněni, tzn. že se parkování pro ně v zásadě neřeší?
  Děkuji za odpověď.
  Pěkný den.
  Donátová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.1.2017 12:29)

   Dobrý den,
   rezidentní a abonentní parkovací oprávnění mohou získat pouze osoby vymezené v ustanovení zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích. Mezi tyto osoby obyvatelé pouze s nájemní smlouvou (bez trvalého pobytu) nepatří. Má-li ovšem člověk, který bydlí v městské části se ZPS, platnou nájemní smlouvu, má v souladu se zákonem o evidenci obyvatel právo zřídit si v tomto místě trvalý pobyt.

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: rezidentní parkovací karta pro ne vlastnika auta (Daria 8.12.2016 13:40)
  Dobry den,

  Mam trvaly pobyt na Praze 2 a z Ruska prijede mi auto, jehoz vlastnikem je moje matka (Ona tady nebydli a nebude). Chtela jsem se zeptat, jestli muzu mit narok na rezidentní parkovací kartu, pripadne po předložení plné moci? Co to musi byt za dokument, a pokud bude matkou podepsan v Rusku a ja ho tady u notare prelozim do cestiny, budu mit narok? Auto tady budu pouzivat pouze ja


  Dekuji predem
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2016 11:23)

   Dobrý den,

   K získání nároku na parkovací kartu je nutno splnit tyto podmínky (v souladu s platnými právními předpisy):

   1) žadatel - fyzická osoba musí mít místo trvalého pobytu v Zóně placeného stání v dané oblasti (dále jen ZPS)

   2) žadatel musí mít právní vztah k vozidlu, pro které je karta vystavována, vyplývající z ustanovení § 23, písm. c) zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, to znamená:

     a) žadatel je vlastníkem vozidla ve smyslu zákona č.56/2001 Sb., o  podmínkách provozu na pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů,

     b) žadatel užívá vozidlo na základě leasingové smlouvy,

     c) žadatel si pořídil vozidlo na úvěr, který splácí,

     d) žadatel má vozidlo dlouhodobě (nejméně na dobu platnosti vystavené parkovací karty) zapůjčeno z půjčovny automobilů,

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Opakovaná platba parkovného (Tomáš Moravec 11.12.2016 19:48)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda-li existuje nějaká šance pro budoucnost, že by se parkovné platilo třeba přes on-line aplikaci nebo přes webový portál městské části?
  Trochu mně dělá problém uvěřit, že je dnes možné na tento úkon čekat až 1,5 hodiny a dojít k závěru, že na jednoho rezidenta je potřeba 15 minut času. Děkuji Moravec.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.12.2016 11:03)

   Dobrý den,

   je to způsobené tím, že se přešlo na jinou aplikaci, ale výdej parkovacích karet zůstává po staru a nepodařilo se úplně migrovat data do této nové aplikace. To, co popisujete, bude možné od 1. 10. 2017. Podrobněji na stránkách www.parkujvklidu.cz. Městská část Praha 2 není správcem a ani provozovatelem ZPS, tudíž ani správcem výše uvedené aplikace.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru
   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkoviště Šumavská ulice (Elstner 21.11.2016 13:16)
  V Šumavské ulici mezi Moravskou a Lužickou je parkoviště pro návštěvníky. Nyní je z neznámého důvodu přeznačeno na parkoviště pro majitele parkovacích karet. Kdy bude uvedeno do původního stavu, návštěvníci nemají kde parkovat?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.11.2016 14:01)
    Dobrý den, 
   jedná se o dočasné zřízení náhradního parkování pro rezidenty během rekonstrukce vodovodního řadu v ul. Varšavská. Zde práce probíhají v etapách:
   1. etapa: 3. 10. 2016 – 23. 11. 2016 úsek Uruguayská – Záhřebská 
   2. etapa: 23. 11. 2016 – 16. 12. 2016 úsek Záhřebská – Jana Masaryka
   3. etapa: 23. 1. 2017 – 12. 2. 2017 úsek Jana Masaryka – Máchova 

   Náhradní parkování je zřízeno v ulicích Bruselská, Jana Masaryka, křižovatka Americká x Záhřebská, Budečská, Šumavská. (Viz mapka na obrázku.)

   S pozdravem 
   Mgr. Ondřej Klička
   Odbor dopravy a územního rozvoje
   pověřený vedoucí odd. dopravy

   Náhradní parkování
 • Otázka: parkování (Jana Zákostelecká 24.8.2016 8:21)
  Dobrý den, mám dotaz, před domem Slavojova 14 je přechod pro chodce končící v parčíku u popelnic je na silnici zešikma tak že zabírá zbytečně hodně místa. Dal by se udělat v jiném místě kde by nezabíral takového prostoru? Tímto by vznikly další perkovací místa.
  Spozdravem Zákostelecká
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.8.2016 11:30)

   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu bude na místě svoláno místní šetření se zástupci odboru dopravy a územního rozvoje ÚMČ Praha 2 a Policie ČR.  Budou projednány možné způsoby optimálního dopravního řešení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička,

   Odbor dopravy a územního rozvoje
   pověřený vedoucí odd. dopravy