OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: rezidencni parkovani (Petr 20.8.2019 20:18)
  Dobry den,
  zadam Vas o vysvetleni jak je mozne,ze na Praze 2 zejmena v ulicich Karlova nam.o vikendu a pres noc parkuji turisti z cele Evropy zdarma.Rada z nich zde pres vikend kempuji.Rezidenti (platici)zde maji omezene mnozstvi parkovacich mist.To je ten Vas novy system?Dnes psala Praha 1,ze se neosvedcil a chce se vratit k systemu parkovacich nalepek na sklo ,ktery byl samozrejme prehlednejsi i pro Policii.Avsak lukrativni smlouva s Eltodo byla asi pro nektere lidi zajimavejsi.To mame tak chytre lidi na radnici,ze si mysleli,ze system otevrit Prahu pro lidi prespolni a vybirat za parkovani vicekrat za den prinese penize do mestke pokladny..?Asi ano..Je mi z toho na b..ti.Dekuji za vymluvny email predem.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.8.2019 11:52)

   Dobrý den,

   předně, zřizovatelem zón placeného stání nejsou městské části, ale hlavní město Praha. Byla to naopak Praha 2, která s uspěchaným zavedením bezkaretního systému nesouhlasila a měla k němu výhrady. Nicméně pokud bychom se k systému ZPS nepřipojili, bylo by na Praze 2 jedno velké parkoviště pro okolní městské části a návštěvníky centra města. Od začátku připomínkujeme nedostatky systému ZPS a snažíme se změnit, co změnit můžeme.

   Na Karlově náměstí je většina úseků v tzv. fialové zóně (smíšené), kde mohou parkovat držitelé parkovacího oprávnění, návštěvníci pak po zaplacení poplatku za parkování (platí pro provozní dobu), mimo provozní dobu není parkování regulováno.

   Ano, Praha 1 rozvířila cca před měsícem mediální vody prohlášením o změnách v ZPS. Jak jsem psal výše, Praha 1 není zřizovatelem ZPS a bude muset případné změny předložit ke schválení. Systém parkovacích karet by měl sloužit pouze jako doplněk současného systému parkovacích oprávnění. Otázkou zůstává, jak a komu budou kartičky vydávány (parkovací oprávnění je možné prodloužit online), jak budou chráněny proti padělání, jak bude postupováno proti vozidlům, jež kartičku nebudou mít za oknem, ale budou mít platné parkovací oprávnění – dojde snad k jejich odtažení? Dle zprávy v médiích by mělo být součástí navrhovaných změn úplné zrušení návštěvnického stání v modrých zónách výměnou za rozšíření fialových zón. Praha 2 již před několika měsíci požádala Magistrát hl. m. Prahy o omezení návštěvnického stání v modrých zónách po zaplacení přes virtuální parkovací hodiny ze současných max. dvou na jednu hodinu, fialové zóny však rozšiřovat nechceme, právě naopak.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Motocykly zabírající místo k parkování (Robert Hejl 20.8.2019 17:33)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat jak chcete řešit situaci, kdy motocykly pomalu a plíživě zabírají stále víc míst k parkování automobilů? Nestálo by za to zpoplatnit parkování i pro motorkáře? Nebo vymyslet nějaké jiné řešení? Přijde mi nefér, že jedna skupina řidičů má výhodu bezplatného parkování. Přitom i jednostopé vozidlo mnohdy zabere stejně místa jako auto.
  Děkuji předem za odpověď.
  R.H.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.8.2019 13:58)

   Dobrý den,

   zřizovatelem zón placeného stání je hlavní město Praha, dle jejich metodiky pro výdej parkovacích oprávnění a ceníku mopedy, jednostopé motocykly a motokola parkují na území ZPS zdarma.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: stavební práce v oblasti kolem Pavilonu (Maixnerová 24.7.2019 10:01)
  Žádám vysvětlení ve věci koordinace stavebních prací v ulicích Prahy 2 v oblasti Pavilonu - pokládka kabelů elektro. Proč je najednou rozkopaná ulice Slezská, Budečská, Korunní pravděpodobně i Sázavská - v podstatě celá oblast kolem Pavilonu? Dotaz rezidentů - platíme si parkovací karty a není vůbec kde parkovat, jsou rozvrtaná skoro všechna přilehlá parkovací místa nejednou a pracuje se vždy jenom někde? A žádný úsek není dokončen. Naopak se rozvrtává další? Co říká zástupcům MČ Praha 2 koordinace prací? Kdo mohl toto povolit? A není nikde v ulicích na značkách uvedeno, které úseky a v jakém časovém úseku budou uzavřeny? Stav nelze svést na havárii, což je oblíbená výmluva. Kdo na úřadě práce plánuje a koordinuje? Žádám o sdělení, kdy budou které úseky dokončeny. Kdo a kdy vrátí rezidentům peníze za parkovací karty? Co je moc, to je příliš !!!!!!!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.7.2019 10:51)

   Dobrý den, paní Maixnerová,

   nemůžeme jinak než s Vámi souhlasit, koordinace nedělá městská část Praha 2, ale Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., (TSK), odd. koordinace, které dělá hlavně technickou koordinaci. Ke stavební koordinaci se vyjadřují jejich jednotlivé odbory a nakonec vychází stanovisko svodné komise.

   Městská část Praha 2 se o konečné přípravě dozví až při podání žádosti o zábor, kdy je již souhlas vlastníka pozemní komunikace (hl. m. Praha, resp. TSK) a souhlasného stanoviska PČR.

   Protože městské části Praha 2 vadí, jaký je postup prací, svolala na dnešní odpoledne stavbyvedoucí správců inženýrských sítí, které v Praze 2 výkopové práce provádějí, pro podání vysvětlení a nápravu daného stavu.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Modré čáry (Gajdůšková 16.7.2019 16:48)
  Dobrý den,
  konec Chopinovy je krásně obnovený, ale modré značení ukončli přesně na rozhraní nového asfaltu. proč neobnovili ještě pár metrů smazaného značení, které začíná u cedule pro kolmé stání - to je neobnovené jež nějaký rok, od poslední opravy povrchu.
  Děkuji
  Emilie
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2019 9:26)
   Dobrý den, paní Gajdůšková,

   děkujeme za Váš podnět - předali jsme ho k vyřízení firmě odpovědné za značení, oprava by měla neprodleně proběhnout.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: pokuta (Petr Jungbauer 17.6.2019 20:52)
  Dobrý den, dnes (17.6.2019) přišla mojí matce pokuta za parkování na modré čáře ze dne 19.2.2019 ... můžete mi vysvětlit, proč trvá 4 měsíce!?! než se výmn podaří poslat dopis s žádostí o zaplacení pokuty? Myslel jsem si, že jsme ve 21. století...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.6.2019 10:50)

   Dobrý den,

   samotná oznámení přestupků se dostávají na odbor správních agend s několikaměsíčním zpožděním, které Úřad městské části Praha 2 nemůže nijak ovlivnit - procesně začíná tato cesta mimo náš úřad. Pro Vaši informaci - např. v oznámeních, která jsme obdrželi v květnu tohoto roku, bylo nejvíce oznámení přestupků právě za únor. V souhrnu jde o tisíce položek. Další čas si žádá jejich zpracování, které žádný software negeneruje.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Parkování, Karlovo náměstí (Jan Novák 14.6.2019 16:14)
  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem je definováno “vozidlo svatby”? A na základě jakého rozhodnutí byla značka povolující stání “vozidel svatby” umístěna na Karlově náměstí za Městským soudem?

  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 13:42)

   Dobrý den, pane Nováku,

   ke stanovení místní úpravy provozu před Novoměstskou radnicí došlo již v roce 2009. Povolení je pro vozidla svatby, a to pouze ve vymezené dny a v čase na parkovací oprávnění, které je k vyřízení na Odboru matrik ÚMČ Praha 2.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: zaplatit parkovani na dalsi mesice jako rezident (Zavodska 13.6.2019 20:10)
  Dobry den, mam zaplacene parkovani jako rezident do kvetna,a jelikoz jsem byla mimo Prahu tak jsem si nestihla zaplatit za dalsi mesice.Da se parkovani taky zaplatit online? Kdyz prijedu v nedeli a teprve v pondeli si muzu zaplatit na dalsi mesice , musim se obavat , ze mi auto odtahnou ? Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 7:56)

   Dobrý den, paní Zavodská,

   nejjednodušší bude, když po příjezdu v neděli zaparkujete ve fialové zóně, kde je většinou přes víkend až do pondělního rána 8:00 hodin parkování zdarma - zkontrolujte si na dodatkové tabulce značky, že tomu tak je i v úseku, kde zaparkujete. Naše výdejna parkovacích oprávnění je otevřena v pondělí od 8:00 hodin. Přineste si občanský průkaz a technický průkaz k vozidlu.

   Online jde rezidentské parkovací oprávnění prodloužit přes osobní stránky uživatele, ale to pouze včas před vypršením platnosti parkovacího oprávnění.

   S pozdravem

   Josef Tesař

 • Otázka: Zákaz zastavení v Manesově ulici (Tomáš Jakl 31.5.2019 1:53)
  Dobrý den,
  chci se zeptat: kdy a kde byly v dubnu 2019 v Mánesově ulici rozmístěny značky B28 Zákaz zastavení? Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.5.2019 8:14)

   Dobrý den,

   svůj dotaz prosím směřujte na Odbor pozemních komunikací a drah MHMP, který vydával na toto dopravní značení stanovení přechodné úpravy na pozemních komunikací (http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?divisionId=718).

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování víkend nebo všední den 24 hod (Karin Braham 28.5.2019 16:32)
  Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování ve Václavské ulici či okolní ulice. Dá se zde ve všední den za poplatek z automatu parkovat 24 hod? Dále vím, že automat na parkování má provozní dobu od po do pá O8- 20 hod, mám z toho rozumět tomu, že od těchto hodin od pátku od 20 hod do pondělí ráno do 08 hod je parkování zdarma i pro nerezidenty? Tudíž zde může parkovat zdarma kdokoliv a v jak označené zoně? Zkrátka bych ráda věděla možnost parkování např pro mou návštěvu, která se u mě zdrží třeba tři dny ve všední den? A i prosím napište, jak to je tedy s parkováním o víkendu zdarma či ne? Předem děkuji. S pozdravem. Karin B
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.5.2019 11:32)

   Dobrý den,

   Václavská plus okolí tzv. fialové zóny za poplatek Po–Pá 8:00–20:00 hod. od 20:00 hod do 8:00 hod je každý všední den zdarma a pátek od 20:00 do pondělí 08:00 hod. zdarma.

   Parkování pro návštěvníky ve všední den se dá max. 24 h, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo prostřednictvím webové aplikace Virtuální hodiny (mpla.cz/praha)

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: parkování (Richard Kropáček 13.5.2019 18:18)
  Mám otázku ohledně parování a spolehlivosti systému parkuj v klidu.
  Naše firma Buchara sro má předplacené pakování pro dvě vozidla, jedno firemní stálé a druhé přenosné, které využívám já pro práci ve zmíněné firmě. když zaparkuji, tak první co udělám, se nahlásím do systému parkuj v klidu. Přesto mě přišla pokuta za neoprávněné parkování, i když jsem přesvědčen, že jsem parkování nastavil jako vždy. Nevím jestli šlo o výpadek sytému, zatím nikdy žádný problém nebyl. Jde o přestupek ze dne 7.12. 2018 spz vozidla 5A9 6203. Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem Kropáček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.5.2019 14:37)
   Dobrý den, pane Kropáčku,

   Váš problém jsme přeposlali na Technickou správu komunikací, a. s, dnes jsme obdrželi odpověď - problém byl "přesunut" z TSK, a. s., na Odbor správních agend, odkud Vám zřejmě přišla původní výzva. Budeme se snažit vše vyřešit tak, aby bylo vše v souladu s pravidly, jež - jak deklarujete - dodržujete.

   Petr Tomíšek
   webadmin