Zpívání koled doprovodila sněhová nadílka

Již téměř dvacet let se zastupitelé Prahy 2 scházejí o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy. Bylo tomu tak i letos. Novinkou však byla sněhová nadílka, resp. pravá nefalšovaná chumelenice, která začala těsně před 15.00 a skončila s posledním slovem koled. Obecenstvo, zastupitele ani doprovodné zpěváky a muzikanty však sníh nezastavil a statečně odzpívali všech osm koled, jež byly na programu. V přestávce mezi nimi ještě starostka Jana Černochová předala plyšové hračky a další drobné dárečky od Prahy 2 vylosovaným dětem, které o první adventní neděli vyrobily vánoční ozdoby při Adventním zastavení u Ludmily. A také vyhlásila výsledek hlasování zaměstnanců radnice o nejkrásnější stromek základních škol, stojící letos prvně na náměstí Míru (směrem od I. P. Pavlova). První místa byla nakonec dvě – vyhrály ZŠ Sázavská a ZŠ Slovenská.

Text: kav
Foto: vin