Vážení obyvatelé Prahy 2,

Jana Černochováje čas letních prázdnin a já doufám, že i přes všechna opatření si zasloužené dny volna všichni užíváte. Mohlo by se zdát, že během léta odpočívají i ředitelé a zaměstnanci škol a v mateřských a základních školách je klid, ale není tomu tak.

Stejně jako v předchozích letech i letos investujeme do rekonstrukcí škol a školek značné prostředky a ředitelé spolu s personálem se na těchto akcích aktivně podílejí. Většinu stavebních prací nemůžeme realizovat během školního roku, aby nenarušily výuku, a tak se je snažíme směřovat vždy na prázdninové období. Téměř všechny naše školy se také nachází v památkově chráněných budovách, a tak mnoho oprav probíhá pod dozorem památkářů. Ráda bych zmínila alespoň největší akce, které naše městská část v této oblasti realizuje... Jedná se o kompletní rekonstrukci MŠ Trojlístek (pobočka Šumavská). Rekonstruujeme také zahradu u MŠ Španělská a opravujeme dětské hřiště v Čechových sadech. V mateřské škole Viničná – respektive v její pobočce Trojická chystáme novou kuchyň a v pobočce Na Rybníčku právě opravujeme okna. Nezahálí se ani na základních školách. Druhá etapa kompletní rekonstrukce elektro právě probíhá v ZŠ Vratislavova a stejně tak v pobočce základní školy Londýnská v Uruguayské ulici. V základní škole Botičská budou zase od příští zimy topit v nové moderní kotelně.

Chystáme i společensko-kulturní akce. Na některé z nich jsme se těšili už na jaře, ale kvůli „pandemii“ jsme jejich termíny museli přesunout na podzim. Program Novoměstské radnice už je také opět v plném proudu. Těšit se můžete i na další komentované prohlídky naší městské části, koncerty na Bastionu či v Gröbeho vile. Svůj termín (9. 9.) už má i pejskaři oblíbený Psí den Prahy 2 a mnoho dalších akcí. Já osobně se velmi těším na Den válečných veteránů na náměstí Míru. Jedenáctý listopad je neodmyslitelně spojen s Mezinárodním dnem válečných veteránů, který je od roku 1926 nejen vzpomínkou na padlé vojáky ve všech válkách, ale vzdává hold i veteránům žijícím. Letos zahrneme do programu také připomenutí 75. výročí konce druhé světové války, které jsme kvůli pandemii koronaviru nemohli uctít v květnu.

Ještě teď v létě se ale můžete jít podívat na několik akcí, které naše městská část pořádá nebo kterým jsme udělili záštitu. Koncerty v parcích, mobilní planetárium na Karlově náměstí, venkovní výstava Asociace českých kameramanů ke 100 letům její existence (na náměstí Míru), dětský den na hřišti U Vodárny… o všech aktivitách u nás na dvojce informujeme na našem webu, Facebooku a samozřejmě i v Novinách Prahy 2. Budu se těšit na setkání s vámi.

Jana Černochová

Zveřejněno: 24.09.2020 – webadmin@praha2.cz