(str. 2) Letošní novinka na webu TSK

O pražské komunikace se stará Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK), která odpovídá za údržbu 2288 kilometrů z více než tří a půl tisíce. Silnice má rozděleny podle důležitosti do tří základních kategorií (I., II. a III. pořadí). Nejvýznamnější dopravní tepny musí TSK s 69 sypači zprovoznit již dvě hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace se uklízejí později a při jejich úpravě pomáhá dalších 55 sypačů. Prioritu mají hlavní dopravní tepny a preferovány jsou ulice s městskou hromadnou dopravou. Pouze pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku hl. m. Prahy jsou připraveny další dva sypače. Pokud by v metropoli nastaly problémy s navátým sněhem, TSK nasadí dvě sněhové frézy; kdyby nastala kalamita, je domluvena s velkými stavebními společnostmi, že poskytnou těžkou techniku.

Skoro tři lednové týdny roku 2007 byla zima mírná, s vysokými teplotami nad nulou. V úterý 23. ledna odpoledne se situace rázem změnila: na celou republiku se začala valit velká nadílka sněhu. Děti měly z létajících vloček radost, ale pracovníkům údržby přibyly velké starosti. V metropoli do rána spadlo v průměru 20 cm sněhu. „Průběžně jezdilo nepřetržitě v ulicích města 126 posypových vozů,“ informoval následující den o situaci tiskový mluvčí TSK T. Mrázek. „I když na silnicích leží vrstva rozbředlého či uježděného sněhu tak se nám daří dopravu na hlavních tazích udržovat plynulou. K žádnému kolapsu v pražské dopravě nedošlo. Registrovali jsme pouze lokální problémy,“ dodal. Na chodnících spravovaných TSK od časného rána ručně odklízelo sníh 400 jejích pracovníků.

Letos připravila Technická správa komunikací na svých webových stránkách novinku, speciální aplikaci nazvanou Zimní údržba. Pokud byste chtěli najít informaci o úklidu určité ulice, jednoduše na www.tsk-praha.cz/webtsk zadejte příkazem Vyhledat v sekci Informace pro veřejnost/Informace o zimní údržbě komunikací její jméno. Hledaná ulice se následně objeví na mapě, včetně nejbližšího okolí. Při pokliku levým tlačítkem myši se zobrazí detailní informace o dodavatelské společnosti, druhu posypu a pořadí úklidu, do kterého je komunikace zařazena.

van/TSK

Zveřejněno: 14.04.2007 – webadmin@praha2.cz