(str. 4) KONTAKT na nové adrese

Informační centrum sociálních služeb KONTAKT opustilo prostory, která léta obývalo v podchodu metra B na Karlově náměstí; počátkem února začalo fungovat na nové adrese ve Škodově paláci v Jungmannově ulici.

Centrum KONTAKT poskytuje základní sociální poradenství již od ledna 2000. Za tuto dobu se na ně obrátilo zhruba 25 000 klientů. KONTAKT je prioritně určen obyvatelům Prahy, kteří hledají aktuální přehled o sociálních službách v hlavním městě i o jejich propojení a návaznosti. Poskytuje také bezplatné a anonymní sociální poradenství v sociální oblasti.

Každé pondělí je tu vždy od 13:00 do 17:00 a v pátek od 8:30 do 13:00 Poradna pro osoby se zdravotním postižením. Poskytuje informace o sociálních dávkách, příspěvku na péči, o mimořádných výhodách, základní informace o problematice invalidních důchodů a kontakty na organizace a sociálně zdravotní služby.

Každé pondělí od 8:30 do 17:00 hodin je otevřena Poradna pro sluchově postižené. Informační linka k sociálním službám je v provozu v pondělí a ve čtvrtek od 10:00 do 14:00 na telefonním čísle 739 824 749.

V aktuální nabídce KONTAKTU je k dispozici  také nový adresář „Mateřství,     rodičovství, náhradní rodinná péče – Informace, kontakty, sociálně     zdravotní     služby“ a aktualizované verze „V Praze doma bez domova 2007“.

Podrobnosti na www.mcssp.cz.
len