(str. 5) Vinohradský malíř Petr T. Vránek

V galerii Café Šlechta vystavuje od 11. dubna do 10. května svá díla malíř a ilustrátor Petr Tomáš Vránek.

Ilustroval několik knih a články různého žánru a také se věnoval kreslenému humoru: je autorem několika sbírek. Petr T. Vránek založil výtvarnou skupinu Struktura. Od konce 70. let se účastní i různých happeningových a bytových výstav. Jednou z těchto ve své době velmi známých undergroundových akcí byla výstava Zírání, kterou nejprve pořádal ve svém vlastním bytě a později na chatách, v opuštěných stodolách, skalách i lesích. V našem regionu se Zírání konalo dokonce dvakrát, a to přímo v Riegrových sadech. Štafeta těchto výstav probíhá již šestadvacet let a jako Malý salon výtvarníků se stabilně zabydlela v našich galeriích.

Petr T. Vránek žije na Vinohradech, kde také tvoří, dnes plně v olejomalbě. Názor na jeho dílo si můžete udělat již v dubnu návštěvou v galerii Café Šlechta ve Slavíkově 27, necelých pět minut od náměstí Jiřího z Poděbrad; nebo o měsíc později, od 27. května, v galerii a čajovně U Božího mlýna v Lublaňské ulici.

-ant-

Zveřejněno: 14.04.2007 – webadmin@praha2.cz