(str. 6) Na Vinohradech bude hrát loutkové divadlo

Po mnoha letech mohou dětští diváci na Vinohradech opět navštívit loutkové divadlo. Od Velikonoc ho najdete v Jugoslávské 16. A protože bude hrát každou sobotu a neděli od 15:00 a od 16:00 v galerii Domu porcelánu, dal mu jeho majitel jméno Cibuláček. Toto komorní divadélko o kapacitě 50 míst bude zaměřeno na tradiční české loutkové pohádky. Mohou ho navštěvovat děti už od dvou let. Herecký soubor není velký – pět zaměstnanců a majitel divadla, Mgr. Jan Vaněk, který se věnuje výrobě loutek a loutkovému divadlu už čtvrt století. Má velkou zásluhu na tom, že i děti daleko od Čech znají naše pohádky: v pěti zemích, od Thajska po Mexiko, založil před rokem na svém uměleckém turné Česká loutková divadla, která diváky v dalekých zemích seznamují s českou loutkovou klasikou.

Divadelní sezonu začne Cibuláček ve dnech 7., 8. a 9. dubna premiérou Červené Karkulky. Na květen zde chystají Perníkovou chaloupku. A po prázdninách se malí návštěvníci mohou těšit na Karafiátovy Broučky.

Text: van, foto: archiv J. Vaňka

Texty k foto:
Ohlas v zahraničí byl velmi dobrý také díky místním spolupracovníkům, jejichž prostřednictvím loutky hovořily tamní řečí – na snímku dívka z mexického hlavního města Ciudad de México, která loutky obdařila španělštinou.

Součástí představení Českého loutkového divadla byly také výstavy loutek Jana Vaňka

Zveřejněno: 16.04.2007 – webadmin@praha2.cz