(str. 6) „Pětadevadesátka“ v plné síle

Paní Ludmila Stolařová, která je obyvatelkou Polské ulice na Vinohradech již od roku 1932, oslavila 23. ledna významné životní jubileum, 95. narozeniny. Rodačka z Bosonoh u Brna přišla do Prahy učit. Čtyřicet pět let působila na Střední škole společného stravování v Podskalské č. 10, kde přednášela obor výživa. Jak nám řekla, „přežila“ tam čtyři ředitele; ještě nyní se občas schází s některými bývalými kolegyněmi. Paní Stolařová byla od mládí sokolka, dokonce cvičila v Praze na dvou všesokolských sletech. „Nadšené mládí trávilo volný čas v Sokole, kromě cvičení jsme tam měli ochotnické divadlo, obnovovali jsme i staré zvyky, například dožínky nebo selskou svatbu,“ dodává. V Praze se paní Ludmila vdala. Její manžel, který pracoval jako výtvarník, zemřel poměrně brzy, a tak se musela sama starat o syna. Paní Stolařová má také dvě vnučky, které jí dělají radost: té starší je 23 let a studuje na Filozofické fakultě UK, druhá, tříletá, si zatím jen hraje a kreslí babičce obrázky. U příležitosti oslav 95. narozenin navštívili 24. ledna paní L. Stolařovou zástupci ÚMČ Praha 2. Oslavenkyně obdržela blahopřání od paní starostky, pozlacenou pamětní medaili městské části praha 2 a dárkový balíček. A od všech přítomných samozřejmě také přání, aby byla hodně zdravá.

Text: van, foto: len

Zveřejněno: 14.04.2007 – webadmin@praha2.cz