(str. 6) Pražský maratonský seriál začíná

Již devátý ročník Hervis 1/2Maratonu Praha odstartuje letošní běžeckou sezonu závodů Pražského mezinárodního maratonu. Popularita těchto běhů rok od roku stoupá mezi sportovci, ale i diváky. Je to i díky tomu, že se závod může pyšnit jednou z nejkrásnějších běžeckých tras na světě.

Letošní Hervis 1/2Maraton Praha startuje v sobotu 24. března v pravé poledne na Karlově mostě, odkud pokračuje přes Křižovnické náměstí a ulicí 17. listopadu směrem k Čechovu mostu. Po nábřeží Kapitána Jaroše poběží účastníci ulicí Jankovcovou na Libeňský most, do Karlína, Sokolovskou ulicí, Těšnovským tunelem, dále po nábřeží L. Svobody, ulicemi Revoluční a Na Příkopě, na Národní třídu, ze které se poběží po Rašínově nábřeží na Palackého náměstí a odtud do ulice Jaromírovy, kde se trasa stáčí zpět na Palackého náměstí přes Palackého most do ulice Svornosti. Ve Strakonické je otočka na Hořejší nábřeží, Janáčkovo nábřeží a opět přes Křižovnické náměstí do závěru trasy přes Palachovo náměstí k budově Rudolfina.

Závod přímým přenosem vysílá ČT4 Sport. Přesto všechny čtenáře srdečně zveme, aby vyšli do ulic nasát tu pravou 1/2Maratonskou atmosféru a povzbudit na 5000 odvážlivců, kteří se vydají zdolat 21,0975 km dlouhou trasu. Uvidíte české i zahraniční elitní atlety, ale i bezpočet amatérských běžců. Na trati můžete také potkat kapely Marathon Music Festivalu, hrající běžcům pro povzbuzení a divákům pro pobavení. Letos 1/2Maraton nově finišuje před Rudolfinem na náměstí Jana Palacha a od 12 hodin zde bude probíhat doprovodný program spojený s přímým přenosem na velkoplošné obrazovce. Při ideálních podmínkách a výkonu spatříte vítěze 9. ročníku několik málo sekund před 13. hodinou. Nenechte si proto ujít dramatický finiš a přijďte si včas zabrat místo na tribuně.

Více informací o všech akcích PIM 2007 nejdete na www.pim.cz.

Uzavírka ulic na území Prahy 2

Uzavírka ulic pro individuální automobilovou dopravu pro závod 1/2Maraton Praha konaný v sobotu 24. března 2007 se vztahuje na:

Rašínovo nábřeží (mezi Jiráskovým a Palackého mostem): 12:20 – 14:00
Palackého náměstí, Rašínovo nábřeží: 12:20 – 14:30
Svobodova, Na Slupi: 12:20 – 14:15
Ostrčilovo náměstí, Sekaninova, Jaromírova, Vnislavova: 12:30 – 14:15

Omezení MHD bude včas zveřejněno v periodikách a na internetových stránkách Dopravního podniku. Dopravu bude řídit policie. Více na: www.pim.cz.

kle

Zveřejněno: 14.04.2007 – webadmin@praha2.cz