(str. 6) Zaostřeno na Santiago v Institutu Cervantes

V únoru byla v pražském Institutu Cervantes (Na Rybníčku 6) zahájena výstava Zaostřeno na Santiago, která se poprvé veřejnosti představila vloni v bulharské Sofii a od té doby putuje po španělských kulturních centrech po celém světě.

Výstava je výsledkem projektu Galicijského centra pro současné umění (CGAC), které zadalo různým umělcům zpracování vize města Santiaga de Compostela, zachycení jeho reality. K vidění zde jsou nejzdařilejší exponáty ze sbírek centra.

Jednotlivá umělecká díla zachycují dva pohledy na město: na jedné straně starobylé, přívětivé Santiago de Compostela s jeho katedrálou a jedinečnými architektonickými památkami očima mezinárodních umělců, jako jsou Günter Förg, Roland Fischer nebo Gabriele Basilico; a na druhé běžný život města a jeho obyvatel, tak jak ho ztvárnily Maria Ruido nebo Karin Sander.

Výstava obsahuje převážně fotografie, ale také plastiky a videomateriály. Veřejnosti bude otevřena do 20. dubna ve všední dny od 13:00 do 18:00. Vstup je volný.

Více na http://praga.cervantes.es.

len