Praha 2 je nejlepší pro podnikatele, má titul Město pro byznys

Paráda! Absolutní pecka! Nejlepší prostředí pro podnikatele je v hlavním městě v Praze 2. Ta se může pyšnit i nejlepším přístupem veřejné správy k podnikatelům. Právě to jí vyneslo prestižní ocenění a titul Město pro byznys za rok 2017 ve srovnávacím výzkumu, v němž se hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí.

Diplom s titulem Město pro byznys převzal 8. března 2018 v sále Nové radnice na Mariánském náměstí tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký, který neskrýval ohromnou radost. „Jsem nadšený, do poslední chvíle jsem to netušil. Zvítězit mezi dvaadvaceti pražskými městskými částmi, kde je velmi silné konkurenční prostředí, je nádherné a zavazující zároveň. Chápu to jako kolektivní ocenění, jehož nelze dosáhnout bez nadšení a elánu týmu lidí, kterými jsem obklopen. Dřív nebo později se to totiž projeví, jestli někdo jen chodí do práce, nebo prací žije,“ řekl po převzetí ocenění tajemník Michal Kopecký.

Praha 2 tak znovu potvrdila renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům a vytváří jim ty nejlepší podmínky. Titul Město pro byznys získala již v letech 2012, 2013 a 2014 a nyní se vrátila zpět na výsluní.

Text a foto: kla