Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2 vysadí v ulicích a parcích více než 50 nových stromů

  15.04. 2021
  Praha 2 bude letos opět zelenější. Dosadbou chybějících stromů chce zkvalitňovat životní prostředí a zároveň čelit horku. Doplněním alejí zkrášlí ulice a sníží dopady dopravy na životní prostředí.
 • Vstup do Grébovky z Prahy 10 bude krátkodobě uzavřen

  13.04. 2021
  Praha 10 bude revitalizovat parčík v Rybalkově ulici, který kopíruje zeď Havlíčkových sadů. Z důvodu bezpečnosti návštěvníků parku bude proto uzavřen z tohoto místa vstup do Havlíčkových sadů, tzv. malá brána z Rybalkovy ulice.
 • Práce na bezbariérovém přístupu do metra pokračují

  13.04. 2021
  Ještě měsíc budou probíhat stavební práce na komunikaci v návaznosti na opravu povrchů "Bezbariérové zpřístupnění stanice metra Karlovo náměstí".
 • Farmářské trhy se konečně otevřely

  15.04. 2021
  Farmářské trhy na Tylově náměstí a na náplavce Rašínova nábřeží se konečně znovu otevřely svým zákazníkům. Jejich pořadatelé na místě zajistí dodržování bezpečnostních opatření a nezbytnou dezinfekci. O znovuotevření farmářských trhů rozhodla vláda na svém jednání 6. dubna.
 • Omezení činnosti oddělení správy a vymáhání místních poplatků

  09.04. 2021
  Vážení občané, provoz oddělení správy a vymáhání místních poplatků je od 12. dubna 2021 až do odvolání omezen.
 • V Praze vzniká systém monitorování obtěžujícího zápachu

  07.04. 2021
  Obtěžující zápach z průmyslové výroby je nyní možné nově nahlásit prostřednictvím formuláře a odeslat e-mailem na podatelnu Magistrátu hlavního města Prahy. Náměstek primátora Petr Hlubuček požádal prostřednictvím starostky Jany Černochové městskou část Praha 2 o součinnost.
 • Praha 2: Magistrát rozhoduje bez městských částí

  08.04. 2021
  Městská část Praha 2 zásadně nesouhlasí s Magistrátem hl. m. Prahy ve věci plánované úpravy dopravního režimu v oblasti Smetanova nábřeží. Přesun tranzitu až třiceti tisíc vozidel denně z obou břehů Vltavy na objízdné trasy povede k dramatickému zvýšení dopravní zátěže v Praze 2 a bude mít negativní dopad na životní prostředí a kvalitu života lidí v této městské části.
 • V Moravské ulici se budou dokončovat stavební práce

  06.04. 2021
  V Moravské ulici mezi domy s orientačními čísly 12 až 24 budou pokračovat stavební práce na komunikaci (chodník, parkovací stání, obrubníky, vozovka, montáž mříží/rabátek ke stromům) po pokládce kabelového vedení.Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další