Dejte BIOodpadu 2. šanci v hnědé BIOpopelnici

Už máte svou BIOpopelnici? Stačí vyhodit například natě či slupky z kuchyně ne do běžné, ale právě do BIOpopelnice. A druhá šance je tu! Rostlinný odpad se změní v užitečný kompost. Snížíte obrovské množství směsného městského odpadu a prospějete parkům, sadům a zahradám, které nám zlepšují ovzduší.

O BIOpopelnici

Do hnědé BIOpopelnice už odkládá své rostlinné odpady přes 16 000 pražských domácností (listopad 2021). Chcete také? Pokud jste vlastník nemovitosti, stačí si vzít k sobě poslední vyúčtování, kliknout níže, zkontrolovat své údaje, doplnit pár informací ve formuláři a odeslat. Druhou  možností je obrátit se přímo na svozovou společnost, která s vámi vše potřebné zařídí. V Praze 2 je to Komwag, a. s., Perucká 10, Praha 2, tel. 236 040 022, obchod@komwag.cz.

Členové sdružení vlastníků, bytových družstev apod., se musejí nejdříve dohodnout. Jako běžný nájemník požádejte o objednání BIOpopelnice vlastníka objektu nebo jednající za vlastníka. BIOpopelnice vám navíc může snížit poplatky za odvoz odpadu.

Registrační formulář:  https://bio.praha.eu/formular/

Co mě bude BIOpopelnice stát?

Poskytnutí BIOpopelnice a zajištění pravidelného vývozu je od roku 2022 bezplatné.

Pokud bude BIOpopelnice umístěna na veřejném místě a/nebo bude využívána šesti a více domácnostmi, musí být opatřena zámkem na víku. Nádobu se zámkem a dvěma klíči dodává vlastníkovi objektu také bezplatně svozová společnost.

Náklady se službou mohou vzniknout v případech objednání si vyššího počtu klíčů nebo nadstandardní služby zanášky.

Pokud obsah BIOpopelnice bude znečištěn odpady, které tam nepatří, nebude obsah nádoby vyvezen při pravidelném svozu a vývoz nádoby si na své náklady zajistí vlastník objektu.

Co patří a nepatří do BIOpopelnice

bioodpad
 

webové stránky: https://bioodpad.praha.eu/

e-mail: bioodpad@praha.eu, komwag@komwag.cz

Zdroj: MHMP

Zveřejněno: 13.01.2022 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout