Farmářské trhy se konečně otevřely

Farmářské trhy na Tylově náměstí a na náplavce Rašínova nábřeží se konečně znovu otevřely svým zákazníkům. Jejich pořadatelé na místě zajistí dodržování bezpečnostních opatření a nezbytnou dezinfekci. O znovuotevření farmářských trhů rozhodla vláda na svém jednání 6. dubna.

Počet stánků na farmářských trzích na Tylově náměstí i na náplavce Rašínova nábřeží bude menší než obvykle; návštěvníci se mohou těšit na přibližně polovinu stánků oproti klasickému stavu. Nakoupi tak ovoce a zeleninu, květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobky z mléka, maso a výrobky z masa včetně živých ryb, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu. Oželet budou muset prozatím jakékoli občerstvení.

Provozovatelé trhů se musí řídit následujícími pravidly:

a) zajistit odstupy mezi stánky, stolky nebo jinými prodejními místy nejméně 2 metry,

b) zajistit, aby v jeden čas nebylo na ploše tržiště nebo tržnice víc osob než 1 osoba na 15 m2,

c) umístit nádoby s dezinfekčními prostředky u každého prodejního místa,

d) dodržovat zákaz provozu stravovacích služeb a prodávání pokrmů včetně nápojů určených k bezprostřední konzumaci,

e) dodržovat zákaz umisťování stolů a míst k sezení.

Text a foto: rea

Trhy na Tyláku