Naučné stezky Prahou 2

Vážení rezidenti, vážení návštěvníci Prahy 2, Naučné stezky Prahou 2představujeme Vám projekt virtuálních naučných stezek po Praze 2. Kladou si za cíl zvýšit povědomí o místě, kde bydlíte nebo které Vás zajímá. Potěší nás, když nezůstanete jen u prohlížení stezky na webu, ale vyrazíte se na vše podívat na vlastní oči a stezku si projdete. Všechny trasy jsou plánovány tak, aby se daly projít za devadesát minut. Rezidentům chceme nabídnout jiný pohled na jejich bydliště, návštěvníkům odjinud příležitost k objevům míst, která si v Praze 2 hýčkáme. 

Moc bychom si přáli, abychom na stezce potkávali rodiny s dětmi, které na ní budou společně trávit čas třeba na nedělní procházce. Stezky jsou vedeny tak, aby se pořád něco dělo a aby rodiče mohli své děti neustále chválit za jejich pozorovací talent.

Budeme nesmírně rádi, když se při procházení stezky dozvíte něco nového. A pokud bydlíte v Praze 2 a pronesete: “Tak toho jsem si nikdy nevšiml, a to jsem tu přitom byl tolikrát,“ byl náš cíl splněn.

 


> 1. stezka – Vinohradskými alejemi za nevšední krásou vinohradských domů a chodníků

> 2. stezka – Po stopách Karla IV v Praze 2 – jižní část Nového Města pražského

> 3. stezka –  Po stopách Karla IV. v Praze 2 – Karlovo náměstí a okolí