OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Peštuková (Magda 30.11.2021 21:34)
  Dobrý den,

  Rozhodnutí vlády v minulých dnech vedlo k takřka disneyovskému narušení Vánoc a předvánočních trhů. Zajímalo by mne však, zda je součástí vládního zákazu i zhasnutí vánoční výzdoby? Proč na náměstí Míru a na Tylově náměstí nesvítí stromeček?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 01.12.2021 15:22)
   Dobrý den, paní Peštuková,

   je nám líto, že jsou obě zmiňovaná náměstí bez fungujících vánočních trhů taková smutná. Se soukromým provozovatelem momentálně řešíme alespoň adventní osvětlení a výzdobu.

   Pracujeme na tom, ale záleží na technických procesech, které provozovatel přislíbil dořešit během tohoto týdne.

   Věříme, že tak učiní ke spokojenosti nás všech z Prahy 2 stejně, jako tomu bylo v minulých letech.

   Děkujeme za trpělivost.

   Petr Tomíšek
   webadmin

    

 • Otázka: Buňka na Ostrčilově náměstí (Vlasta Trnková 4.11.2021 15:10)
  Dobrý den, zajímalo by mně, k čemu slouží "buňka" na Ostrčilově náměstí, která je nejen ohavná, ale taky překáží a kdy bude odstraněna.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 05.11.2021 11:05)
   Dobrý den,

   buňka na Ostrčilově náměstí slouží jako místo, kde se provádí antigenní testy na COVID-19, a to od 7. 9. 2021 do 6. 3. 2022.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Hudební produkce Havlíčkovy sady (Radek 15.7.2021 20:44)
  Dobrý den,

  Rád bych se zeptal, jak správně postupovat v případě hlasité hudební (venkovní) produkce v Havlíčkových sadech? Jedná se konkrétně o oslavy/svatby/soukromé akce v okolí Pavilonu Grébovka, které jsou v létě poměrně časté. Na stránkách hygienické stanice jsem se dočetl:"V případě, že se jedná o veřejné prostranství, je možné se obrátit na místně příslušnou městskou část, která může situaci na svém území regulovat pomocí obecně závazných vyhlášek."

  Děkuji,
  Radek
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.07.2021 8:14)

   Vážený pane Radku,

   pokud se jedná o nadměrný hluk po 22. hodině večer, je to klasické rušení nočního klidu a v tom případě můžete volat městskou policii, která má pravomoc zakročit. Přes den překročení hlukových limitů řeší již vámi zmiňovaná hygienická stanice.

   Provozovatele zařízení v Havlíčkových sadech vždy upozorňujeme na nutnost dodržování nepřekračování hluku při pořádaných akcí.

   Dále pro vaši informaci uvádíme, že městská část nemá ve své působnosti vydávání vyhlášek, to může pouze hlavní město Praha.

    

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: Shlukování osob (Jana Beinová 18.6.2021 13:25)
  Dobrý den,

  prosím o informaci, zda je v současné době možné shlukování osob v okolí Vyšehradu. Rádi bychom tam s cca 70 účastníky pořádali venkovní hru s dějepisnými prvky. Většinu času tedy budeme rozptýlení po menších skupinkách. Nebudeme dělat nepořádek, ale rádi bychom si tam po hře udělali i piknik.

  Bylo by to takhle možné? Případně, co všechno můžeme udělat proto, aby bylo?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  Jana Beinová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.06.2021 11:19)
   Dobrý den, nevím přesně, co máte na mysli pod pojmem okolí Vyšehradu. Co se týká shlukování osob, tak se budete muset řídit aktuálně platnými nařízeními. Vyšehrad sám o sobě, celý areál, je kulturní nemovitá památka s vlastní správou. Praha 2 jej má na svém území, ale nerozhoduje o žádném dění. Obraťte se, prosím, na správu Vyšehradu:

   Národní kulturní památka Vyšehrad
   V Pevnosti 159/5b, Praha 2, 128 00
   (+420) 241 410 348
   info@praha-vysehrad.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Dotaz k očkování proti COVID-19 (Červená 23.5.2021 16:08)
  Dobrý den,
  prosím o sdělení, plánuje-li koordinátor očkování hlavního města Prahy zapojení nějakých očkovacích míst v Praze 2 do očkování proti COVID-19 pro samoplátce? Pokud ano, kdy, jak a kde se budou moct samoplátci registrovat? Děkuji a přeji hezký den, hlavně zdraví.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.05.2021 10:10)
   Dobrý den, paní Červená,

   s dotazem je potřeba obrátit se na koordinátora. O očkovacích místech v Praze 2 spojených s jeho plány nám není nic známo.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Rozvody optických kabelů na Internet (Pavel Novák 25.3.2021 13:09)
  Dobrý den,
  Plánuje Praha 2 rozvod optických kabelů? Či Internetoví poskytovatelé?
  Zajímaly by mě veškeré informace na toto téma, zvláště pak harmonogram v jednotlivých ulicích.
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.03.2021 8:03)
   Dobrý den, pane Nováku,

   rozvod optických kabelů není akcí Prahy 2 a nemáme k němu žádnou informaci, kterou bychom Vám mohli posklytnout.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Mlčenlivost pracovníků ÚMČ Praha 2 (Dan Richter 10.3.2021 10:16)
  Zajímalo by mě, zda musí zaměstnanci ÚMČ Praha 2 zachovávat mlčenlivost v rámci plnění svých pracovních povinností např. nezveřejňovat v médiích fotografie z bytů nájemníků s uvedením jména nájemníka. Pravděpodobně jde i o jiná ustanovení zákona, než má na mysli zákon na ochranu osobních údajů.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.03.2021 10:17)
   Dobrý den, pane Richtře,

   zaměstnanci ÚMČ Praha 2 postupují při výkonu své činnosti tak, aby neporušovali platné právní předpisy příslušné pro výkon své konkrétní pracovní náplně.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: historické názvy ulic (Vladimír Kudlík 28.1.2021 19:09)
  Dobrý den, v roce 1924 měla jedna z ulic na Vinohradech název Havlíčkova tř.. V té ulici byla kavárna U Waltrů. Můžete mi sdělit jak se nyní ta ulice jmenuje? (narodila se tam moje babička) Děkuji. Zdraví Vladimír Kudlík
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.01.2021 8:07)
   Dobrý den,

   dřívější havlíčkova třída je nyní Bělehradská ulice. Více najdete zde https://encyklopedie.praha2.cz/ulice/9-belehradska, zaniklou kavárnu se nám bohužel dohledat nepovedlo.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: home office (František Moravec 6.1.2021 10:02)
  Dobrý den, kolik zaměstnanců Úřadu městské části (ve vztahu k celkovému počtu) v současné epidemické situaci PES 5 pracuje na home office?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 06.01.2021 11:37)

   Dobrý den,

   k dnešnímu dni máme uzavřenou dohodu o práci z domova se 7 zaměstnanci, tj. 3 % z celkového počtu zaměstnanců.

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Hluční popeláři před 6:00 ráno (Strahinja Mladenovic 10.12.2020 22:46)
  Dobrý den,

  bydlime v Jaromirove ulici, ktera je i tak velice hlucna ulice kvuli tramvajove doprave po 24h. Ale jeste nas trapi i Hluční popeláři o kterych se uz psalo i v mediich. Pry ze od MÚ P2 maji povoleno odvazet odpad i pred 06:00 ranni. Poradite nam prosim jak s tim bojovot, kdyz uz musime poslouchat tramvaje cely den a noc, tak aspon nemusi odvazet odpad v 05:30 a i kdyz musi, tak nemuseji hazet popelnicami. Pockam na vasi odpoved a pokud nebude nejak uspokojuci, tak se obavam ze budeme muset rano volat policii za ruseni nocniho klidu.

  Dekuji,
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.12.2020 7:50)

   Dobrý den, k Vaší otázce přikládáme vyjádření zástupce Komwagu:


   Na Jaromírce máme skutečně výjimku a možnost nejdřívějšího svozu popelářským vozem je kvůli blokování dopravy přes den posunuta na pátou hodinu ranní. Tuto výjimku nám pro pořádek neuděluje MÚ P2, ale MHMP.

   Pokud má bytový dům zanášku, naši pracovníci (stejně jako všech ostatních svozových společností) se v domech pohybují ještě dříve, aby nádoby ke svozu připravili. Vycházíme z měření hluku které prokazuje, že vynáška sama o sobě nadměrný hluk nezpůsobuje. Toto měření je obecné, je samozřejmě možné, že v jednotlivých případech se pracovníci z různých příčin chovají hlučněji – v tomto případě je asi možné situaci řešit přes policii – jaký by byl výsledek, nevím…

   Tomáš Kuklík

   vedoucí divize odpadu